Jak wysłać krzesła kurierem?

Przeprowadzka to czas intensywnych poszukiwań sposobów na niedrogie i sprawne przewiezienie mebli – stołów, krzeseł, lamp i dziesiątek innych zgromadzonych w domu przedmiotów. To właśnie najczęściej przy okazji zmiany miejsca zamieszkania stajemy przed dylematem: jak wysłać krzesła, by bezpiecznie i na czas dotarły do nowego lokum? Czy można wysłać tego rodzaju meble kurierem? I wreszcie – co zrobić, aby wysyłka krzeseł nie kosztowała fortuny? Na pewno do przeprowadzki dobrze jest należycie się przygotować i rozeznać się w dostępnych możliwościach. W poniższym tekście podpowiadamy jak wysłać kurierem krzesła podczas przeprowadzki i komu powierzyć to zadanie.

Czy wysyłka krzeseł kurierem jest w ogóle możliwa?

Nie każdy z nas ma tego świadomość, ale okazuje się, że przewóz krzeseł, a także wielu innych mebli i artykułów wyposażenia wnętrz można zlecić firmie kurierskiej. To o tyle praktyczne rozwiązanie, że nadanie krzeseł kurierem można zaplanować na dowolny moment przeprowadzki, co pozwala uniknąć sytuacji, gdy wszystkie obowiązki związane z przeniesieniem się do nowego mieszkania dopadną nas na ostatnią chwilę. Wysyłka krzeseł kurierem odbywa się przy tym sprawnie i w dość ściśle określonym terminie, a to pozwala lepiej zaplanować całe przedsięwzięcie, jakim jest przeprowadzka.

Kurierem można ponadto bezpiecznie i bez obawy o zniszczenie przesłać wiele cennych skarbów potrzebnych w nowym miejscu. Mogą to być nie tylko krzesła, ale i pufy, stoliki, lampy, lustra, półki czy sprzęty AGD. Zasada jest taka, że jeśli przedmiot nie jest umieszczony przez przewoźnika na liście towarów niedozwolonych do przewozu i jego waga nie przekracza limitu określonego dla standardowych przesyłek kurierskich, można go wysłać za pośrednictwem kuriera. Wysyłka krzeseł kurierem będzie więc jak najbardziej możliwa, o ile ich waga nie przekroczy 70 kg oraz meble da się rozłożyć, aby można było nadać krzesła w paczkach o wymiarach akceptowanych przez firmy kurierskie.

Podobnie będzie wyglądała sytuacja z innymi elementami wyposażenia domu – wysyłka mebli zależeć będzie od ich ciężaru, wielkości i możliwości spakowania ich w paczkę o regularnym kształcie, by przesyłka nie wymagała uiszczenia dodatkowych opłat i bez problemu mogła być dostarczona do celu swojej podróży.

jak wysłać krzesła kurierem

Jak wysłać krzesła o dużej wadze i inne meble o większych gabarytach?

Duże lub ciężkie krzesła, których nie da się zdemontować na mniejsze części, również można wysłać kurierem, ale do przewożenia tego rodzaju mebli konieczna będzie przesyłka paletowa. Nie wszystkie firmy przewozowe realizują tego rodzaju usługi, ale na szczęście jest ich całkiem dużo, więc stosunkowo łatwo można wysłać krzesła i inne meble na palecie w rozsądnej cenie.

Warto również wiedzieć, że przewóz krzeseł dużych i nietypowych może też zrealizować wyspecjalizowana w przewozie tego rodzaju nietypowych przesyłek firma transportowa lub przeprowadzkowa.

Ile kosztuje wysyłka krzeseł?

Przewóz krzeseł kurierem nie musi być drogi, o ile wiesz, gdzie szukać dobrego kuriera, który oferuje tanie przesyłki. Najrozsądniejszym i najszybszym sposobem zamówienia kuriera do wysyłki krzeseł i innych sprzętów domowych w dobrej cenie jest skorzystanie z serwisu brokera kurierskiego, np. a, ponieważ za jego pośrednictwem szybko można porównać ceny i warunki przewozu paczek.

AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, u którego można znaleźć wszystkie liczące się firmy przewozowe z kraju i ze świata, błyskawicznie porównać ceny przesyłek i nadać krzesła kurierem paczką zwykłą bądź też przesyłką paletową, korzystając z prostego formularza online. Co więcej, na platformie AlleKurier.pl przesyłki kosztują nawet 70% mniej niż te zamówione bezpośrednio w firmie kurierskiej.

Z kolei Clicktrans, partner AlleKurier, to profesjonalna i doświadczona firma transportowa, która pomoże nam przewieźć zarówno krzesła, jak i wszelkie nietypowe przedmioty oraz sprawnie i niedrogo zorganizować każdą przeprowadzkę.

Jak wysłać krzesła kurierem?

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto