Jak wysłać łóżeczko dziecięce kurierem?

Łóżeczko dziecięce jest niezbędnym elementem wyposażenia kącika malucha, ale jednocześnie - staje się zbyt małe nim się obejrzymy. Pamiętaj, że nie musisz wcale spisywać tego mebelka na straty albo przechowywać w piwnicy, by za kilkanaście lat pokazać dziecku, jakie było małe (do tego celu w zupełności wystarczą zdjęcia i filmiki, których masz zapewne pokaźną kolekcję!). Zamiast tego - daj mu drugie życie - sprzedaj i wyślij łóżeczko dziecięce!

Co możesz zrobić z łóżeczkiem dziecięcym?

Na szczęście rozwiązań jest wiele i żadne z nich nie zakłada trzymania go w ramach reliktu przeszłości na strychu czy w piwnicy. Przede wszystkim możesz popytać wśród członków najbliższej rodziny, czy ktoś nie spodziewa się malucha. Być może uda Ci się oszczędzić kuzynostwu lub rodzeństwu dodatkowego wydatku - zwłaszcza że tych przy noworodku jest naprawdę sporo.

Jeśli jednak wiesz, że w najbliższym czasie wśród członków rodziny raczej nie pojawi się maleństwo, możesz również zdecydować się na sprzedaż łóżeczka. Wraz z rosnącą popularnością ideologii zero waste, coraz częściej spotyka się młodych rodziców, którzy wolą przyjąć lub odkupić ubranka oraz elementy wyposażenia dziecięcego pokoiku z drugiej ręki i tym samym nie napędzać wszechobecnego konsumpcjonizmu.

W obydwu powyższych przypadkach pamiętaj, że nie musisz przejmować się dzielącą Ciebie i odbiorcę odległością. W chwili obecnej nawet tak znacznych rozmiarów przedmioty jak dziecięce łóżeczka można bez trudu przekazywać za pośrednictwem firm kurierskich. Zatem jak wysłać łóżeczko dziecięce, by było ono odpowiednio zabezpieczone?

wysyłka kurierem łóżeczka dziecięcego

Jak zapakować łóżeczko dziecięce do wysyłki?

Wysyłka kurierem łóżeczka nie różni się znacząco od nadawania innych mebli. Przede wszystkim, nie wysyłaj łóżeczka w całości: w ten sposób ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia w transporcie znacząco wzrasta. Rozłóż je na poszczególne elementy i ułóż w sposób w pełni bezpieczny dla przesyłki.

Następnie znajdź karton, w który możesz spakować łóżeczko. Idealnym wyborem jest oryginalne pudełko od tego mebelka, jednak domyślamy się, że raczej już go nie masz. Postaraj się znaleźć takie opakowanie, w którym łóżeczko bez trudu się zmieści, ale jednocześnie nie będzie w jego wnętrzu luzu, przez który mogłoby dojść do uszkodzenia poszczególnych elementów łóżeczka.

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce?

Wysyłka łóżeczka dla dzieci jest odpowiedzialnym zadaniem, dlatego postaraj się odpowiednio zabezpieczyć jego poszczególne elementy. Jeśli zauważysz, że niektóre fragmenty łóżeczka po umieszczeniu go w kartonie niebezpiecznie się przemieszczają - ponownie wyjmij je z pudełka i zwiąż lub owiń folią typu stretch, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wybór odpowiednio mocnego kartonu. Z uwagi na swoją budowę, dziecięce łóżeczka zazwyczaj charakteryzują się znaczącą masą, a co za tym idzie - mogą łatwo uszkodzić pudełko, które nie jest przystosowane do przenoszenia dużych ciężarów.

Pamiętaj, aby przed wyborem rozmiaru przesyłki dokładnie zmierzyć karton. Nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnych gabarytów może sprawić, że przesyłka kurierska będzie znacznie bardziej kosztowna. A ceny za wysyłkę dostępne są w naszym cenniku! Zobacz, ile możesz oszczędzić nadając z nami swoją paczkę!

Zobacz również pozostałe poradniki, które pomogą Ci w wysłaniu pozostałych przedmiotów!

wysyłka kurierem łóżeczka dziecięcego

Czym wysłać łóżeczko?

Jeśli chodzi o wysyłkę dziecięcego łóżeczka, warto powierzyć to zadanie wybranej firmie kurierskiej, która szybko i bezpiecznie doręczy przesyłkę w dowolnie wybrane miejsce. Skorzystaj przy tym z usług firmy AlleKurier, bowiem dzięki nam możesz zaoszczędzić nawet do 2/3 kwoty, jaką przyszłoby Ci zapłacić przy wykupieniu przesyłki za pośrednictwem strony danej firmy kurierskiej.

Dzięki niższej cenie, więcej środków zostaje w Twojej kieszeni. Jednocześnie przesyłka kurierska wybranej przez Ciebie firmy jest w pełni bezpieczna, szybka i wygodna: paczka trafi bezpośrednio do adresata w możliwie krótkim czasie - znakomita większość przesyłek nadawanych za pośrednictwem AlleKurier trafia do ostatecznego odbiorcy w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze! Nie ma na co czekać - zapakuj bezpiecznie swoją przesyłkę i zamów kuriera przez naszą stronę!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto