Jak wysłać telewizor kurierem?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się wymienić wciąż sprawny sprzęt elektroniczny ze względu na zbyt mały rozmiar, brak nowoczesnych funkcjonalności lub po prostu - z chęci zmiany wystroju pomieszczenia. Jednak co można zrobić ze starym telewizorem? Nie wyrzucaj - sprzedaj! Wyrzucenie w pełni (lub nawet częściowo) sprawnego telewizora jest zwyczajnie nieopłacalne. Dodatkowo, wraz z rozwojem idei zero waste i ogólnego ekologicznego podejścia do otaczającego nas świata, wiele osób woli zakupić wciąż działający, używany sprzęt elektroniczny, zamiast nabywać zupełnie nowe urządzenia. W ten sposób nie tylko oszczędzają, ale również chronią planetę przed dalszą degradacją.

Sprzedaż telewizora na jednym z popularnych portali aukcyjnych jest także świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz w prosty i szybki sposób zwiększyć budżet na zakup nowego telewizora lub zwyczajnie odzyskać część wydanych środków. Pamiętaj, że zadbany, działający telewizor może być wart ładnych kilkaset złotych - a to kwota, wobec której trudno przejść obojętnie. Jednak jeśli dojdzie do sprzedaży urządzenia na większą odległość, jak wysłać telewizor kurierem, by dotarł on do nowego właściciela w całości? Przekonaj się już teraz i nadaj paczkę z telewizorem w szybki i sprawny sposób!

Jak dobrze spakować telewizor?

Nowoczesne telewizory zazwyczaj charakteryzują się dużą przekątną, a jednocześnie są dość cienkie. To wyraźnie poprawia walory wizualne tego typu urządzeń, ale jednocześnie sprawia, że nowoczesne telewizory stają się bardzo podatne na uszkodzenia podczas transportu. To oznacza, że musisz odpowiednio zabezpieczyć urządzenie, by nie uległo ono zniszczeniu w trakcie przewozu pomiędzy Tobą a nowym właścicielem.

Na szczęście, jeśli nie zapomnisz o kilku istotnych kwestiach, transport za pośrednictwem firmy kurierskiej z pewnością przebiegnie szybko i bezpiecznie. Z reguły rozmiar telewizora wymusza zakup niestandardowego rozmiaru przesyłki, a część modeli może wręcz wymagać transportu na palecie (jednak dotyczy to wyłącznie urządzeń o dużej przekątnej).

Aby TV był odpowiednio zabezpieczony podczas transportu, musisz koniecznie spakować go w dość gruby karton - najlepiej w opakowanie, w którym został oryginalnie zakupiony. Domyślamy się jednak, że możesz już nie wchodzić w jego posiadanie - w takiej sytuacji postaraj się znaleźć możliwie twardy, wytrzymały karton, w który spakujesz urządzenie.

jak wysłać telewizor kurierem

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce telewizora?

Wysyłka telewizora kurierem będzie w pełni bezpieczna, jeśli zwrócisz uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim wybierz karton, który nie będzie zbyt duży. Jeśli nie będzie on odpowiednio dopasowany rozmiarem, może okazać się, że urządzenie nadmiernie się w nim przemieszcza, a co za tym idzie - delikatna matryca może ulec uszkodzeniu.

Dodatkowo, pamiętaj aby odpowiednio zabezpieczyć drobne elementy w opakowaniu. Takie przedmioty jak pilot czy kabel zasilający, przemieszczające się luzem po kartonie (zwłaszcza gdy jest on nieco zbyt luźny) mogą poważnie uszkodzić telewizor w trakcie transportu. Postaraj się zamocować je w wybrany, bezpieczny sposób - na przykład taśmą do podstawy urządzenia.

Jeśli chcesz spać spokojniej podczas transportu TV do nowego właściciela, możesz również owinąć go folią bąbelkową. To pozwoli zamortyzować ewentualne wstrząsy wynikające na przykład z nierówności na drodze.

jak zapakować telewizor do wysyłki?

Jak wysłać telewizor kurierem?

Aby wysłać urządzenie pewnie, szybko, bezpiecznie i tanio - skorzystaj z usług AlleKurier. Z nami Twój telewizor zostanie doręczony do nowego domu w najkrótszym możliwym terminie, a dodatkowo - możesz sporo zaoszczędzić.

Korzystając z usług AlleKurier, możesz zaoszczędzić nawet do 70% w stosunku do ogólnych cen, jakie można znaleźć na stronach poszczególnych firm kurierskich. W przypadku tak dużych, niestandardowych paczek, jakimi są telewizory - taka oszczędność może być naprawdę znacząca! Niewysoki koszt transportu może stanowić także dodatkową zachętę dla potencjalnego kupującego.

Wiele osób często ostatecznie rezygnuje z zakupu używanych przedmiotów w związku ze zbyt wysoką ceną za transport. Jeśli wyślesz telewizor z AlleKurier, ten problem nie będzie Cię dotyczył! P.S. ceny za transport przesyłek u poszczególnych przewoźników znajdziesz w naszym cenniku!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto