Jak wysłać lampę kurierem?

Wysyłka lampy wydaje się być dość skomplikowana. Faktem jest, że oświetlenie jest zwykle bardzo delikatne, a zarazem wrażliwe na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Nawet, jeśli dany model nie posiada szklanych elementów, to konieczne jest jego fachowe zabezpieczenie. Nie bez znaczenia jest również wybór godnej zaufania firmy kurierskiej, która cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Konieczne jest wskazanie odpowiedniego typu przesyłki - nie jest to standardowa paczka, która może podróżować w niemal każdych warunkach. Potrzebujesz szczegółowych, a zarazem sprawdzonych informacji na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Jak przygotować lampę do wysyłki?

Wysyłka lampy kurierem wcale nie musi być ryzykowne. Istotne jest staranne zabezpieczenie każdego elementu konstrukcji. Można powiedzieć, że jest to najważniejszy etap, który warunkuje to, w jakim stanie zostanie dostarczone oświetlenie. Wiadomym jest, że duże znaczenia ma także rozmiar lampy lub żyrandola.

1. Pierwszym krokiem jest rozkręcenie lampy na podzespoły - o ile jest to możliwe. Konieczne jest odkręcenie żarówek, kinkietów, ornamentów, różnego typu elementów dekoracyjnych (np. kryształowych zawieszek). Każdy element należy starannie zabezpieczyć poprzez owinięcie w kilka warstw gazety lub folii bąbelkowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku komponentów podatnych na usterki oraz wstrząsy. Nie można również zapomnieć o tym, że niezbędne jest ograniczenie ryzyka zawilgocenia elementów układu elektrycznego.
2. Wszelkie śrubki oraz zatrzaski dobrze jest umieścić w woreczku strunowym. Dzięki temu nie zgubią się one podczas transportu. Bez wspomnianych akcesoriów niemożliwe jest ponowne złożenie lampy.
3. Poszczególne elementy konstrukcji lampy mogą doprowadzić do wzajemnego uszkodzenia. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby odseparować je od siebie.
4. Pudełko, do którego zostanie włożone oświetlenie, powinno zostać wyłożone miękką gąbką lub pianką. Wspomniany materiał należy także umieścić pomiędzy elementami przesyłki. Ważne jest, aby znajdowały się one w stałym położeniu. Przestrzeń pudełka musi zostać wypełniona, tak aby zminimalizować prawdopodobieństwo niepożądanego przemieszczenia się np. abażurów.
5. Oświetlenie kwalifikuje się do przesyłek niestandardowych. Dla pewności dobrze jest umieścić na opakowaniu zewnętrznym odpowiednią adnotację. Karton z lampą lub lampami należy wielokrotnie okleić taśmą do pakowania. Zwiększa ona wytrzymałość opakowania, więc nie trzeba obawiać się np. przypadkowego rozerwania kartonu.

jak wysłać lampę kurierem

Wysyłka oświetlenia kurierem - o czym pamiętać?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wysłać lampę, aby uniknąć jej uszkodzenia podczas transportu. Oprócz rzetelnego zabezpieczenia konstrukcji niezbędny jest wybór odpowiedniej formy wysyłki. Niektórzy chcą zaoszczędzić, jednak przesyłka standardowa nie jest dobrym pomysłem. Kosztuje ona mniej, jednak zawartość może zostać zniszczona. W ten sposób można znacznie więcej stracić niż zyskać!

Zdecydowana większość popularnych firm kurierskich posiada w swojej ofercie usługę transportu produktów szklanych lub delikatnych. Jest to najbezpieczniejsze z dostępnych rozwiązań. Takie przesyłki nie są przerzucane np. podczas sortowania lub magazynowania. Ponadto, obsługa obchodzi się z nimi z należytą ostrożnością. Nie można również nie wspomnieć o możliwości ubezpieczenia przesyłki.

Decydując się na wysyłkę cennej lampy kurierem dobrze jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jego koszt nie jest zbyt wysoki, a w ten sposób można uchronić się przed dotkliwymi stratami. Cena omawianej usługi uzależniona jest od stawek wybranej firmy kurierskiej.

A jeśli nie potrzebujesz wysyłać lamp, skorzystaj z naszych pozostałych poradników! Znajdziesz w nich informacje o tym, jak najlepiej wysłać pozostałe przedmioty codziennego użytku.

jak wysłać lampę kurierem

Jak zamówić kuriera po odbiór lampy?

Chcesz wysłać lampę kurierem, jednak nie masz pojęcia, jak to zrobić? Skorzystaj z naszej platformy AlleKurier, dzięki której możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Zamawiając kuriera przez naszą stronę możesz zredukować koszt nawet o 70% - trudno wyobrazić sobie lepszą okazję! Ponadto, istnieje możliwość szybkiej wyceny przesyłki. Wystarczy jedynie uzupełnić krótki formularz. Ceny za przesyłki możesz w każdej chwili sprawdzić w naszym cenniku!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto