Jak wysłać lodówkę kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać lodówkę kurierem?

min czytania

Jak wysłać lodówkę kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać lodówkę kurierem?

Niejednokrotnie zetknąłeś się zapewne z potrzebą przewiezienia przedmiotu wielkogabarytowego. Jeśli nie posiada się odpowiedniego środka transportu, taki przewóz z pozoru może wydawać się bardzo problematyczny. Nic bardziej mylnego. Odkąd powstała platforma AlleKurier, dzięki której możesz łatwo i szybko wybrać odpowiednią korporację kurierską – możesz bez problemu wysłać dowolny sprzęt AGD, w tym lodówkę. Jak to zrobić? Należy wysłać ją na palecie. Przesyłkę paletową można nadać do 900 kg. Wysokość lodówki nie powinna przekraczać 180 cm. Co trzeba zrobić? Wystarczy wybrać rodzaj przesyłanej palety (EURO lub paleta przemysłowa), a także wypełnić podstawowe dane jak waga oraz wysokość. Jeśli chodzi o przesyłki paletowe nasz serwis oferuje dwie usługi: „DPD Paleta” oraz „Geis PL”.

Jak nadać lodówkę kurierem?

Po wypełnieniu danych ukażą się oferty firmy kurierskich, które w formie propozycji zostały dla Ciebie przygotowane. Wybierz tę, która spełnia Twoje oczekiwania i zatwierdź swoją decyzję za pomocą przycisku „Wybieram”.


formularz wyceny palety z lodówką

W jaki sposób najtaniej wysłać lodówkę kurierem?

Teraz zostaniesz przekierowany do strony, gdzie musisz wypełnić dane nadawcy i odbiorcy. Możesz to zrobić wpisując informacje w odpowiednie pola lub kliknąć na „Szybkie wprowadzanie” i wkleić tam dane w całości. Wtedy samodzielnie zostaną przypisane do odpowiednich pól. To oszczędzi Twój czas. Nie musisz wypełniać każdego pola z osobna. To tylko zwiększa szansę na pomyłkę.


formularz szybkiego wprowadzania danych lodówka

W przypadku nadawcy musisz wpisać jego imię i nazwisko, ulicę i numer, kod i miasto, osobę kontaktową, e-mail i numer telefonu. Następnie wskaż dogodny termin, w którym kurier przyjedzie po przesyłkę pod adres nadawcy. Godzina jego przyjazdu jest orientacyjna i możne ulec zmianie.


Nadawca - osoba wysyłająca lodówkę

Kolejnym ważnym krokiem jest wpisanie danych odbiorcy, czyli osoby upoważnionej do odbioru przesyłki. W tym przypadku wymagany jest jedynie adres i dane personalne, ale telefon kontaktowy i adres e-mail uproszczą cały proces dostarczania przesyłki, więc są jak najbardziej pożądanymi, choć nieobowiązkowymi, danymi. Dzięki nim kurier może szybciej dostarczyć paletę pod wskazany adres. Numer telefonu kontaktowego znacznie przyspiesza cały proces. Pomimo, że nie jest to pole oznaczone gwiazdką, sugeruje się, aby zostało wypełnione.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru lodówki

Zlecenie przesyłki spowoduje utworzenie konta. Wybierz, na które dane adresowe założyć konto w serwisie Allekurier. Mogą to być dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby bądź firmy. W przypadku firmy na zaznaczone powyżej dane adresowe zostanie wystawiona faktura VAT, dlatego podanie numeru NIP jest niezbędne.


wybierz na jakie dane utworzyć konto lodówka

Teraz wpisz „lodówka” w odpowiednie pole „Co jest zawartością przesyłki?”. W Twoim przypadku będzie to więc wspomniana lodówka – sprzęt AGD. Sprawdź jak przygotować sprzęt AGD do wysyłki. Możesz też ustawić tę opcję jako domyślną dla kolejnych przesyłek.

AlleKurier radzi: Ważne jest, aby produkt nie wystawał poza obrys palety.

Jeśli interesują Cię „Usługi dodatkowe” możesz wybrać spośród takich opcji jak „pobranie”, „zwrot dokumentów” lub „wcześniejsze doręczenie”.

Opłać zlecenie i wyślij lodówkę

Po tej czynności, aby nadać przesyłkę musisz kliknąć, aby zaznaczyć wszystkie wymagane potwierdzenia takie jak: regulamin czy politykę prywatności. Następnie możesz nacisnąć „wyślij zlecenie”.


zatwierdź regulaminy i wyślij lodówkę

Na koniec musisz opłacić zamówioną przesyłkę. Nadawca powinien umieścić i zabezpieczyć przesyłkę na palecie (kurier nie przywozi palety). To przesyłka musi czekać przygotowana na przyjazd osoby, która – zgodnie z zamówioną usługą – zjawi się w pod wskazanym adresem w celu odbioru lodówki.

Brak przygotowanej przesyłki lub nadawcy we wskazanym miejscu powoduje naliczenie opłaty dodatkowej za pusty podjazd kuriera. Oczekuj zatem na kuriera, który powinien pojawić się w wyznaczonym terminie.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami