Jak wysłać lodówkę kurierem?

Jak wysłać lodówkę kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać lodówkę kurierem?

Obecnie nie trzeba kupować lodówek ani innych produktów o dużych gabarytach w sklepach stacjonarnych. Można zrobić to przez Internet i nie ma nawet konieczności ich osobistego odebrania. Wystarczy wybrać dostawę kurierem, a przesyłka zostanie dostarczona pod wskazany adres, dosłownie pod same drzwi. Możliwe jest nawet uzyskanie pomocy przy wnoszeniu lodówki do domu, co stanowi kolejne udogodnienie. Wysyłka kurierem lodówki nie stanowi żadnego wyzwania, trzeba tylko zadbać o jej odpowiednie przygotowanie. Ze względu na duże gabaryty najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kuriera po odbiór przesyłki paletowej.

Jak wysłać lodówkę kurierem?

Jak nadać lodówkę kurierem?

Dawniej wysyłka towaru wielkogabarytowego była sporym wyzwaniem, wiązała się z niemałymi kosztami. Obecnie nie ma w tym niczego skomplikowanego, wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu, zamawiając kuriera po odbiór przesyłki. Nie trzeba wobec tego oddawać lodówki na złom ani wyrzucać jej do śmietnika z powodu braku miejsca w domu.

Warto wystawić ją na sprzedaż lub po prostu oddać osobie, której się przyda. Nie zawsze jest możliwość osobistego odbioru lodówki, ale można wysłać ją kurierem. Ze względu na spore gabaryty lodówka może być już wysłana przesyłką paletową. Wyjątkiem są małe chłodziarki, które mogą być nadane jako paczka, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej wybrać paletę. Ułatwi to jej transport, będzie mniej podatna na uderzenia i upadki. Może do tego dojść podczas ręcznego przemieszczania paczki, a w przypadku towaru na palecie używa się do tego wyspecjalizowanych maszyn.

W jaki sposób najtaniej wysłać lodówkę kurierem?

W pierwszej kolejności należy rozmrozić i wyczyścić lodówkę, potem przystępuje się do zabezpieczenia wszystkich ruchomych części, które mogą przesuwać się samoczynnie podczas transportu. Półki i szuflady można zabezpieczyć usuwalną taśmą, należy zrobić to samo ze wszystkimi drzwiczkami, aby nie doszło do otwarcia się lodówki.

Nie ma sensu wyjmować rzeczy z wnętrza lodówki, wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć, co pozwoli uchronić się przed dodatkowymi kosztami i zniszczeniem zawartości. W lodówce powinno znajdować się tylko to, co niezbędne, czyli jej wyposażenie. Kolejnym etapem będzie zabezpieczenie lodówki z zewnątrz, zaleca się włożyć ją do oryginalnego kartonu, w którym znajdują się narożniki wykonane ze styropianu.

Niestety nie każdy dysponuje fabrycznym opakowaniem, pozostaje więc dobranie właściwego pudła kartonowego. Istotne jest to, aby wszystkie rogi i wystające elementy zostały zabezpieczone, co można zrobić za pomocą folii bąbelkowej lub falistej tekstury. Na koniec trzeba jeszcze dokładnie owinąć całą lodówkę folią stretch.

jak wysłać lodówkę

Opłać zlecenie i wyślij lodówkę

Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy, to warto zamówić kuriera na stronie Allekurier.pl. Można liczyć na atrakcyjne ceny, do nawet 70% niższe niż podczas wysyłania przesyłek na stronie firmy kurierskiej. Ponadto nie trzeba podpisywać żadnej umowy, wystarczy wypełnić formularz, opłacić zamówienie i przykleić na przesyłkę list przewozowy. Za pośrednictwem brokera kurierskiego wysyła się przesyłki zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego: klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Niezależnie od tego, ile i jak często ktoś wysyła paczki/listy/palety, wszyscy użytkownicy serwisu AlleKurier mają zagwarantowaną korzystną ofertę.

Do wycenienia przesyłki paletowej konieczne jest podanie kraju i kodu pocztowego zarówno nadania, jak i doręczenia. Wymagane są również dane dotyczące wagi i wymiarów palety. Kolejnym krokiem będzie wybór przewoźnika, a następnie można przejść do wypełnienia formularza nadania przesyłki, wpisując dane teleadresowe zarówno nadawcy przesyłki, jak i jej odbiorcy. Potrzebne będą jeszcze adresy e-mail i numery telefonów. W dalszej części opisuje się zawartość przesyłki i sposób jej zapakowania.

Można też wybrać różne usługi dodatkowe typu pobranie, doręczenie do godzin przedpołudniowych lub nawet w sobotę. Po zaakceptowaniu regulaminu pozostaje wysyłać zlecenia, a następnie je opłacić. Na podany adres e-mail zostanie przesłany do nadawcy przesyłki list przewozowy, który musi on wydrukować i na niej przykleić.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto