Jak wysłać lustro kurierem?

Lustra są niezwykle delikatne i dlatego ich transportowanie jest niezwykle ciężkie. Powinny być przede wszystkim dobrze zabezpieczone, żeby w trakcie podróży nie doznały uszkodzeń. Jak wysłać kurierem lustro? O czym należy pamiętać? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszym poradniku!

Jak należy dobrze zapakować lustro do wysyłki?

Lustra są nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem dekoracyjnym, który umożliwia optyczne zwiększenie pomieszczenia. Najczęściej lustro można spotkać w łazience, garderobie i przedpokoju. Należy jednak pamiętać, że może być wykorzystane w każdym pomieszczeniu, jeżeli zostanie prawidłowo umiejscowione. Szczególnie dużym problemem jest przeprowadzka, ponieważ bardzo łatwo wtedy je uszkodzić. Odpowiednio zabezpieczona przesyłka sprawi, że ryzyko będzie jednak zminimalizowane.

Warto zebrać wcześniej potrzebne materiały, do których należą między innymi: wypełniacze do paczek, pianki polietylenowe, folie bąbelkowe oraz kartony. Należy również pamiętać, że każda paczka, która zawiera szklane elementy powinna być właściwie oznaczona. Dzięki temu kurier będzie mniej więcej wiedział co znajduje się w środku i może dzięki temu bardziej uważał. Oczywiście można spróbować samemu spakować i przewieźć lustro, ale lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas transportu wymaga wcześniejszego zebrania materiałów, a niestety nie wszyscy mają na to czas w obecnych czasach. Lustra posiadają przede wszystkim dużą powierzchnię, dlatego ich transport jest szczególnie problematyczny. Dobrym pomysłem jest użycie folii bąbelkowej, którą okleisz taśmą.

Jak wysłać lustro kurierem?

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce lustra?

Na koniec pamiętaj o prawidłowym oznaczeniu przesyłki. Czasami może to jednak nie być wystarczające i wtedy można dodatkowo skorzystać z papieru i kartonowego pudła. Niestety lustra nie można w żaden sposób zdemontować, dlatego transport tego elementu jest dużym wyzwaniem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet najlepiej zabezpieczona przesyłka może się uszkodzić podczas transportu, który czasami może trwać nawet kilkanaście godzin. Ciekawym rozwiązaniem jest również pianka, która pozwoli znacznie zmniejszyć wstrząsy. Jeżeli planujesz użyć kartonu musisz pamiętać, że powinien być znacznie grubszy niż normalny. Jeżeli będzie za duży to lustro może się przemieszczać podczas jazdy.

Dobrym pomysłem jest wypełnienie wolnej przestrzeni papierem lub gąbką. Wartość niektórych luster jest naprawdę wysoka, dlatego prawidłowe zabezpieczenie jest tak ważne. Straty mogą być bardzo duże zwłaszcza w sytuacji, kiedy jest to bardzo drogi model lub antyk. Dużą rolę odgrywa także przewoźnik, ponieważ niebezpieczna jazda może sama w sobie spowodować uszkodzenia. Wtedy nawet najlepiej zabezpieczona przesyłka nic nie da.

Jak wysłać lustro?

Warto skorzystać z wysyłki oferowanej przez fimę AlleKurier. Cena jest nawet do 70% mniejsza niż w przypadku klasycznej wysyłki realizowanej bezpośrednio u przewoźników. Nadanie paczki z AlleKurier jest nie tylko tanie, ale też proste. Wyceń przesyłkę i sprawdź nas!

Lustro można także spróbować owinąć w miękki materiał. Do tego zadania doskonale nada się gruby ręcznik lub koc. Następnie trzeba użyć folii bąbelkowej. Warto dodać, że im więcej warstw, tym lepiej. Tak przygotowane lustro można włożyć do kartonowego pudełka, a następnie przy użyciu folii wypełnić całą wolną przestrzeń. Zamiast folii można także użyć gazet lub kawałków tkanin. Na koniec karton należy dokładnie zakleić oraz oznaczyć. Bardzo ważne jest oznaczenie, ponieważ stanowi bezpośrednią informację dla kuriera o delikatnej zawartości przesyłki.

Przykładem oznakowania jest naklejka z napisem "Uwaga, szkło". Jeżeli planujesz wysyłkę kilku luster musisz pamiętać, że każde powinno być zapakowane oddzielnie. Dlatego niezbędne będzie użycie większego kartonu, do którego włożysz lustra. Można je także dokładnie owinąć folią. Pamiętaj, że taka przesyłka jest przesyłką niestandardową co będzie wiązać się z wyższą ceną za wysyłkę. Nie każdy kurier też przewozi lustra. Warto sprawdzić regulamin firmy kurierskiej, czy na pewno jest w stanie przetransportować tego rodzaju przedmiot.

Większe lustra zdecydowanie lepiej wysyłać przez profesjonalną firmę kurierską. Niektóre firmy specjalizują się tylko w przewozie konkretnych przedmiotów. Sprawia to, że mają odpowiednio przystosowane pojazdy, które ułatwiają transport i umożliwiają bezpieczne dostarczenie przesyłki.

Koszt wysyłki zależy w dużej mierze od gabarytów oraz długości trasy. Im mniejsza waga i krótsza trasa, tym cena będzie mniejsza.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto