Jak wysłać gitarę kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać gitarę kurierem?

min czytania

Jak wysłać gitarę kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać gitarę?

Jeśli masz potrzebę wysłania gitary lub innego sprzętu muzycznego za pomocą kuriera, możesz to zrobić. Wysyłanie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Pierwszym elementem, za który powinieneś się zabrać w przypadku chęci wysłania gitary przez korporację kurierską jest wycenia Twojej przesyłki. W tym kroku najistotniejsze będą wymiary Twojej paczki. To od nich zależy ile będzie ona kosztowała. W tym celu w formularzu w serwisie AlleKurier.pl możesz dokonać wyceny. Najważniejsze, aby podać dokładne parametry przesyłki. W jej skład wchodzi waga, długość, szerokość, a także wysokość. Zmierz paczkę i przepisz dane w odpowiednie miejsca. Pamiętaj, aby były one podane z maksymalną dokładnością. Jeżeli już to zrobisz, możesz kliknąć pomarańczowy przycisk z napisem “wyceń przesyłkę".

Jak nadać gitarę?

Teraz powinieneś już według swoich upodobań i atrakcyjności ofert wybrać tę, która Ci najbardziej odpowiada. Ukaże Ci się kilka korporacji kurierskich. Od Ciebie zależy, którą zamówisz. Opcje mogą różnić się od siebie ceną. Zatwierdzanie odbywa się po kliknięciu przycisku “wybieram".


formularz wyceny przesyłki z gitarą

Jak wysłać gitarę kurierem?

Następnym krokiem jest wypełnienie danych nadawcy i odbiorcy. Zrób to bezbłędnie, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów. Jeśli chcesz zamówić kuriera, aby przyjechał do Twojego domu, wpisz po prostu swoje dane – imię, nazwisko, dokładny adres, e-mail i numer telefonu. Możesz też wskazać inny adres, gdzie ma pojawić się kurier i odebrać paczkę z gitarą. Jeśli te opcje Cię nie satysfakcjonują, zawsze możesz udać się do siedziby korporacji kurierskiej i samodzielnie zawieźć swoją przesyłkę.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z gitarą

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z gitarą

AlleKurier radzi: Aby znacznie uprościć sobie wpisywanie danych odbiorcy (lub nadawcy) możesz je wkleić. Gdy masz je zapisane w formie tekstowej na komputerze ułatwieniem będzie skorzystanie z “szybkiego wprowadzania danych". Zostaną one wprowadzone do właściwych pól formularza bez konieczności ręcznego przepisywania adresów.


formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania gitary

Aby cieszyć się z korzystania z usług AlleKuriera, załóż teraz konto w naszym serwisie. Możesz stworzyć je przy użyciu danych nadawcy, odbiorcy lub innej, dowolnej osoby. Istnieje też możliwość założenia konta na firmę, jednak wymaga to także wpisania numeru NIP, który będzie niezbędny do wystawiania faktur.


wybierz na jakie dane utworzyć konto gitara

Tam, gdzie znajduje się polecenie „Opisz przedmiot wysyłki" wystarczy wpisać przedmiot, który przesyłasz. W tym przypadku będzie to gitara. Ważne, abyś zapoznał się z dokładną listą przedmiotów, których nie można nadawać za pomocą kuriera. Znaczna część tych przedmiotów jest oczywista i łatwa do dedukcji, jednak inne mogą zadziwić.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z gitarą

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Jeśli chcesz, aby gitara była wysłana jako paczka standardowa warto pamiętać, była zapakowana w sztywny karton o równych bokach, a jej opakowanie miało regularny kształt (prostopadłościan). Pamiętaj, że niektóre firmy kurierskie nie przyjmują instrumentów owiniętych jedynie w folię strecz lub w karton i nie mogą one zostać przyjęte do przewozu, a nadawca zostaje w tym przypadku obciążony opłatą za pusty podjazd, który zamówił. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: Jak pakować instrumenty muzyczne?.

Istnieje także sekcja „usługi dodatkowe”, gdzie można dodać usługę dotyczącą pobrania gotówki przez kuriera od odbiorcy przesyłki.

Opłać zlecenie i poczekaj na kuriera

Jeśli wykonałeś powyższe czynności, czas na zapoznanie się z wymaganym regulaminem i polityką prywatności. Należy je zaakceptować i dopiero potem nacisnąć “Wyślij zlecenie".


zatwiedź regulaminy i wyślij gitarę

Jednym z ostatnich kroków w przypadku zamówienia kuriera, aby odebrał paczkę z gitarą jest opłata za nadanie przesyłki. Zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Tam szybko można wybrać wygodną metodę płatności. Po zapłaceniu, możesz oczekiwać na kuriera. Konieczne jest jednak, abyś nakleił wydrukowany list przewozowy na paczkę. To wszystkie czynności niezbędne do nadania gitary za pomocą formularza w serwisie AlleKurier.pl.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami