Jak wysłać gitarę kurierem?

Jak wysłać gitarę kurierem? Sprawdź przygotowany przez nas filmik lub przeczytaj artykuł, który znajduje się poniżej!

Jak wysłać gitarę?

Jeśli masz potrzebę wysłania gitary lub innego sprzętu muzycznego za pomocą kuriera, możesz to zrobić. Wysyłanie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Pierwszym elementem, za który powinieneś się zabrać w przypadku chęci wysłania gitary przez korporację kurierską jest wycenia Twojej przesyłki. W tym kroku najistotniejsze będą wymiary Twojej paczki. To od nich zależy ile będzie ona kosztowała. W tym celu w formularzu w serwisie AlleKurier.pl możesz dokonać wyceny. Najważniejsze, aby podać dokładne parametry przesyłki kurierskiej. W jej skład wchodzi waga, długość, szerokość, a także wysokość. Zmierz paczkę i przepisz dane w odpowiednie miejsca. Pamiętaj, aby były one podane z maksymalną dokładnością. Jeżeli już to zrobisz, możesz kliknąć pomarańczowy przycisk z napisem “wyceń przesyłkę".

Jak nadać gitarę?

Kurierem można wysłać nawet instrument muzyczny, wystarczy go odpowiednio zabezpieczyć, aby nie uległ żadnym uszkodzeniom podczas transportu. Przed wybraniem firmy kurierskiej trzeba też sprawdzić, czy umożliwia ona wysyłkę gitary, chociaż w większości przypadków nie powinno być z tym żadnego problemu. Nie jest ona ciężka, ale ma spore wymiary, przez często kwalifikuje się ją jako przesyłkę niestandardową. To z kolei wiąże się z wyższymi kosztami, dlatego warto porównywać ceny oferowane przez poszczególne firmy kurierskie, aby nie musieć niepotrzebnie przepłacać. Nie brakuje przewoźników, którzy dostarczą gitarę pod wskazany adres szybko, bezpiecznie i tanio.

formularz wyceny przesyłki z gitarą

Jak wysłać gitarę kurierem?

Jeśli to możliwe, to warto zapakować gitarę w taki sposób, aby móc ją wysłać jako przesyłkę standardową, co wiąże się z niższymi kosztami i szybszym dostarczeniem jej pod wskazany adres. Nie zawsze można jednak spakować instrument do kartonu o typowych rozmiarach i regularnym kształcie. Złym pomysłem jest pakowanie wszystkiego razem, powinno się zdementować wszystkie luźne części i włożyć je do oddzielnego pudełka/woreczka.

Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia przedmiotów. Zadbać trzeba o poluźnienie strun, bo mocno napięte stanowią dodatkowe obciążenie dla gryfu. Najbezpieczniej będzie wysłać gitarę w jej oryginalnym futerale, co niemalże wyklucza jej uszkodzenie. Instrument lub futerał zaleca się dodatkowo okleić folią bąbelkową.

Kolejnym krokiem będzie zapakowanie przesyłki w karton, po czym trzeba wypełnić wolną przestrzeń, aby nie doszło do przemieszczania się jego zawartości. Wnętrze kartonu można wypełnić przykładowo starymi gazetami, papierem, styropianem lub granulatem piankowym. Ważne jest również to, aby okleić karton taśmą klejącą, przyda się także folia stretch.

Poznaj koniecznie nasze pozostałe poradniki, w których znajdziesz informacje o tym, jak wysłać inne przedmioty!

jak wysłać gitarę kurierem

Jak wysłać gitarę kurierem krok po kroku?

Wysyłka z AlleKurier to gwarancja szybkiego i bezpiecznego dostarczenia paczek/listów/palet pod wskazany adres. Co więcej, nie trzeba martwić się o wysokie koszty, nawet jeśli wysyła się przesyłkę niestandardową lub za zagraniczną. Klienci indywidualni i biznesowi zawsze mogą liczyć na to, że będzie nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach firm kurierskich.

Jest to ogromna wygoda, bo można wszystko załatwić przez Internet: dotyczy to zarówno nadania paczki, jak i jej opłacenia czy nawet śledzenia bieżącej lokalizacji. Z nami można wysłać dowolne instrumenty muzyczne bez obawy o to, że ulegną one zniszczeniu. Wystarczy zamówić kuriera po odbiór przesyłki w wybranym przez siebie dniu, możliwe jest nawet zaznaczenie preferowanych godzin. Zacząć należy od podania wymiarów przesyłki zawierającej gitarę, co wymaga oczywiście wcześniej go sprawdzenia jej szerokości, długości i wysokości.

Dane te wpisuje się w wyceniarkę, za pomocą której można oszacować szybko koszt nadania paczki. Trzeba jeszcze tylko wpisać jej wagę i wybrać z listy kraj doręczenia.

Na podstawie danych wpisanych w wycinarkę system wyświetli dostępne firmy kurierskie i oferowane przez nich ceny. Jako że współpracujemy z wieloma przewoźnikami, klienci mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co pozwala na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Po wybraniu kuriera pozostaje przejść do wypełnienia formularza online, co jest równie proste. W pierwszej kolejności uzupełnia się część dotyczą nadawcy i odbiorcy przesyłki. W puste pola wpisuje się imię i nazwisko, dokładny adres, e-mail i numer telefonu. Sporym udogodnieniem i oszczędnością czasu będzie wklejenie danych odbiorcy i nadawcy, co umożliwia opcja szybkiego wprowadzania danych. Nie trzeba będzie wpisać ręcznie całego adresu.

W dalszej części formularza znajduje się sekcja dotycząca usług dodatkowych typu pobranie, ubezpieczenie czy doręczenie do godziny 12:00 czy w sobotę. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, to można zaakceptować regulamin i wysłać zlecenie. Po opłaceniu go szybkim przelewem online pozostaje wydrukować przesłane na podany adres mailowy dokumenty przewozowe. Muszą zostać one naklejone na przesyłkę, by możliwa była wysyłka gitary kurierem.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto