Jak wysłać felgi kurierem?

Jak wysłać felgi kurierem? Dowiesz się tego z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać felgi kurierem?

Mogłoby się wydawać, że stare felgi nadają się już tylko do wyrzucenia, ale jeśli są jeszcze w dobrym stanie, to warto poświęcić trochę czasu na zamieszczenie ogłoszenia sprzedaży. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że komuś się jeszcze przydadzą i będzie można na tym zarobić. Nie brakuje portali aukcyjnych, na których można wystawić felgi na sprzedaż, wystarczy zrobić zdjęcia i stworzyć opis. Jeśli już ktoś zdecyduje się na zakup i nie wybierze odbioru osobistego, to konieczna będzie wysyłka felg kurierem. Na szczęście nie ma w tym niczego skomplikowanego, a koszty dostawy ponosi kupujący. Trzeba jedynie zadbać o to, aby przedmioty zostały prawidłowo zapakowane, zabezpieczone należycie na czas transportu.

Na co zwracać uwagę przy wysyłce felg kurierem?

Za pośrednictwem kuriera można wysłać szereg części samochodowych, w tym felgi. Jeśli chce się nadać przesyłkę zawierającą cały ich zestaw, to trzeba liczyć się z tym, że będzie ona sporo ważyć, nie mówiąc już o niemałych gabarytach. Czasem bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wysłanie ich w dwóch paczkach, aby uchronić się przed większymi kosztami w przypadku przesyłki niestandardowej.

Na jej cenę wpływają przede wszystkim jej wymiary i waga. Duże znaczenie ma sposób zapakowania felg. Jeśli chce się wysłać je jak najtaniej, to należy zapakować je do kartonu o standardowych wymiarach. W przypadku jego braku i owinięcie felg jedynie folią streczową, zostanie ona uznana za przesyłkę niestandardową. Koniecznością stanie się ręczne jej sortowanie, co wydłuża termin doręczenia i wiąże się z wyższymi kosztami. Felgi wykonane z aluminium są szczególnie podatne na uszkodzenia, dlatego wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

Po umieszczeniu ich w opakowaniu powinno się jeszcze wypełnić go folią bąbelkową czy pociętymi kartonami. Dodatkową ochronę zapewni owinięcie każdej felgi folią streczową. Jedna warstwa będzie jednak niewystarczająca, zaleca się owinąć nią przedmioty kilkukrotnie.

Tak przygotowane można już włożyć do kartonu, po czym wypełnić wolną przestrzeń, aby zawartość została unieruchomiona i nie przemieszczała się samoistnie podczas transportu.

Jak wysłać felgi kurierem?

Jak wysłać felgi kurierem, aby nic nie uległo zniszczeniu?

Z Allekurier można zapłacić nawet do 70% mniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach firm kurierskich, co przedkłada się na spore oszczędności. Nie ma znaczenia, ile przesyłek ktoś wysyła miesięcznie, każdy może liczyć na atrakcyjne ceny. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów zarówno indywidualnych, jak i zagranicznych. Z nami można wysyłać przesyłki kurierskie krajowe i zagraniczne w szybki, bezpieczny i tani sposób. Trudno znaleźć korzystniejszą ofertę od brokera kurierskiego, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami.

Nie trzeba podpisywać żadnej umowy, wszystkie formalności zostały ograniczone do minimum i dotyczy to nawet wysyłania paczek do Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA itd. Możliwe jest szybkie wycenienie przesyłki przed jej nadaniem, nie wymaga to nawet zakładania konta. Wyceniarka to proste narzędzie online, do którego wystarczy wpisać wymiary przesyłki i jej wagę, po czym wybrać z listy kraj doręczenia i gotowe. Teraz już tylko pozostaje wybrać jedną z proponowanych firm kurierskich, której chce się zlecić doręczenie paczki.

wybierz na jakie dane utworzyć konto felgi

Po wybraniu przewoźnika należy przejść do wypełnienia formularza służącego do nadawania przesyłek. Bardzo ważne jest to, aby wpisać prawidłowy adres zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. W formularzu podaje się imię i nazwisko, ulicę i numer, kod i miasto. Wymagane są jeszcze e-mail i numer telefonu. W dalszej części wybiera się datę odbioru przesyłki przez kuriera i można zaznaczyć też preferowane godziny. Oczywiście przedział godzin jest orientacyjny, ale ułatwia zaplanowanie harmonogramu dnia. Kolejnym krokiem będzie krótkie opisanie zawartości przesyłki i zaznaczenie tego, w jaki sposób została ona zapakowana (paczka standardowa/niestandardowa). Jest też możliwość skorzystania z różnych usług dodatkowych typu pobranie, ubezpieczenie czy doręczenie w weekend.

Na koniec trzeba zaakceptować wymagane zgody i wysłać zlecenie. Na podany w formularzu adres e-mail zostaną wysłane dokumenty przewozowe, które po wydrukowaniu przykleja się na przesyłkę.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto