Jak wysłać felgi kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać felgi kurierem?

min czytania

Jak wysłać felgi kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać felgi?

W przypadku chęci wysyłki felgi za pomocą kuriera musisz na samym początku wycenić swoją przesyłkę. Aby uzyskać pełną listę przewoźników, którzy mogą przyjechać, aby odebrać przesyłkę, najlepiej jest skorzystać z formularza na stronie AlleKurier.pl. To właśnie tam błyskawicznie możesz wycenić swoją przesyłkę. Ważne jest, abyś bardzo dobrze ją wymierzył. Dokładne wpisanie parametrów przesyłki sprawi, że nie będziesz musiał dopłacać w przypadku. Gdy jej rozmiar nie będzie zgadzał się z tym, co zostało wpisane w formularzu przewidywane są obciążenia pieniężne. Wagę, szerokość, wysokość i długość trzeba wpisać w odpowiednie pola i kliknąć „wyceń przesyłkę”.

Jak nadać felgi kurierem?

Teraz musisz zdecydować się na jedną z kilku ofert korporacji kurierskich, które Ci się wyświetliły. Obok każdej opcji znajduje się też cena. Na jej podstawie możesz wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Jeśli chcesz zatwierdzić swój wybór, skorzystaj z przycisku “wybieram".


formularz wyceny paczki z felgami

Jak wysłać felgi kurierem?

Ukaże Ci się miejsce na wpisanie kolejnych, bardzo istotnych danych. W miejscu “Nadawca" musisz zamieścić wszystkie konieczne dane – imię i nazwisko, dokładny adres pod którym ma się zjawić kurier oraz poprawny adres e-mail i numer telefonu. Nie musisz wpisywać tam swojego adresu zamieszkania. Zamów kuriera w dowolne, dogodne miejsce. Jeśli wolisz, możesz też samodzielnie przewieźć swoją paczkę z felgami do punktu przewoźnika, którego wybrałeś spośród listy dostępnych opcji.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z felgami

Jeżeli jednak chcesz, aby kurier przyjechał we wskazane miejsce, musisz jeszcze wybrać datę odbioru i orientacyjny przedział godzin. Musisz jednak mieć na uwadze, że z różnych przyczyn niezależnych od firmy AlleKurier godzina odbioru Twojej paczki może ulec nieznacznej zmianie.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z felgami

AlleKurier radzi: Dane odbiorcy możesz wpisać samodzielne, podobnie jak w przypadku danych nadawcy. Jednak dla udogodnienia Ci tego procesu AlleKurier wychodzi naprzeciw swoim Klientom i umożliwia wklejenie zapisanych danych, które posiadasz w jakimś dokumencie w miejsce "Szybkie wprowadzanie".


formularz szybkiego wprowadzania danych do przesyłki z felgami

Kolejnym ważnym etapem jest wybranie na kogo ma zostać stworzone konto w serwisie AlleKurier. Nie musi być ono utworzona na Ciebie. Możesz wybrać dane nadawcy, odbiorcy lub wprowadzić także zupełnie inne nazwisko, a nawet firmę. W ostatnim przypadku musisz jednak pamiętać o uzupełnieniu numeru NIP. Jest on konieczny, aby otrzymać fakturę za przesyłki, które zlecasz.


wybierz na jakie dane utworzyć konto felgi

Teraz, gdy przesyłka jest już poprawnie zaadresowana istotne jest też określenie informacji dotyczących jej zawartości. Określ zatem co przesyłasz. Wystarczy, że wpiszesz: „felgi”. Musisz wiedzieć, że istnieją przedmioty, których wysyłka za pomocą kuriera jest zabroniona.

Jeśli chcesz zapakować felgi bezpośrednio owinięte folią typu strech musisz je nadać jako przesyłkę niestandardową. Gdy jednak zapakujesz je w karton możesz je nadać jako przesyłkę standardową. Warto mieć jednak na uwadze, że w takiej paczce mieszczą się maksymalnie dwie felgi. Rozmiar felgi nie powinien być większy niż 18 cali. Więcej przydatnych porad odnośnie pakowania felg znajdziesz w specjalnie przygotowanym poradniku: Jak zapakować felgi?.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z felgami

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Żeby móc dokończyć procesu nadawania przesyłki absolutnie konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z naszym regulamin oraz polityką prywatności. Gdy klikniesz zaakceptuj, możesz już wysłać swoje zlecenie.

Opłać zlecenie, wydukuj list i przyklej go na paczce

Nadawca musi wydrukować list przewozowy. Bez niego kurier nie może odebrać przesyłki z felgami. Jeśli zostanie on wydrukowany należy nakleić go na przesyłce.


zatwiedź regulaminy i wyślij paczkę z felgami

Ostatnim ważnym krokiem jest zapłacenie za zalecenie, które zamówiłeś. Wystarczy wybrać dogodny sposób płatności. Po zapłaceniu można rozpocząć oczekiwanie na kuriera.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami