Jak wysłać koła kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać koła kurierem?

min czytania

Jak wysłać koła kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać koła kurierem?

Niezależnie od tego czy kiedykolwiek zamawiałeś usługi kurierskie, czy może robisz to po raz pierwszy – teraz możesz przestać się obawiać, że będzie to czynność trudna i wymagająca od Ciebie zarezerwowania sporej ilości czasu. Aby móc zamówić kuriera, gdy chcesz wysłać na przykład koła samochodowe wystarczy, że skorzystać z formularza, który znajduje się na stronie Allekurier.pl. Dzięki niemu szybko i bezproblemowo uda Ci się wycenić Twoją przesyłkę. Podstawową czynnością, bez której niemożliwym byłoby nadanie przesyłki jest precyzyjne wymierzenie paczki. W odpowiednie pola należy wpisać wagę, szerokość, długość i wysokość paczki. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dokładnie, gdyż w przypadku stwierdzenia jakichś nieprawidłowości zdarza się, że firma kurierska może nałożyć obciążenie finansowe na nadawcę. Kiedy już każda z niezbędnych rubryk jest wypełniona, pora na kliknięcie pomarańczowego przycisku z napisem: “wyceń przesyłkę".

Jak nadać koła kurierem?

Teraz zostaną wygenerowane różne propozycje firm kurierskich. Masz wiele możliwości. Twoim zadaniem jest zadecydowanie, która z ofert odpowiada Ci najbardziej. Kiedy podejmiesz decyzję naciśnij “wybieram". Dzięki temu zatwierdzisz daną korporację kurierską i będziesz mógł przejść do kolejnego etapu składania zamówienia danej usługi.


formularz wyceny paczki z kołami

Koła jak wysłać kurierem?

Następną czynnością jest wypełnienie wszystkich koniecznych pól z gwiazdką, które znajdują się w sekcji „Nadawca”. Obowiązkowym jest podanie adresu, pod który uda się kurier w celu odebrania paczki. Ważne jest także, abyś podał też dane personalne nadawcy czyli imię i nazwisko. Należy wpisać też adres e-mail oraz telefon kontaktowy.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z kołami

Podobne rubryki trzeba wypełnić także w przypadku odbiorcy paczki, jednak w tym przypadku nie jest obowiązkowe podanie adresu e-mail czy numeru telefonu. Dobrze jest jednak to zrobić, gdyż kurier szybciej dostarczy przesyłkę pod wskazany adres i nie będzie miał ewentualnych problemów ze skontaktowaniem się z odbiorcą.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z kołami

Nie musisz każdego pola wypełniać ręcznie. Wystarczy, że klikniesz w przycisk “szybkie wprowadzanie" i wkleisz w odpowiednie pole adres nadawcy/odbiorcy. To oszczędzi Twój czas i zminimalizuje zagrożenie ewentualnie pomyłki podczas wpisywaniu adresu czy numeru telefonu.


formularz szybkiego wprowadzania danych do przesyłki z kołami

AlleKurier radzi: jeśli nie możesz sobie pozwolić na czas oczekiwania na kuriera, wiedz, że istnieje także opcja, która zakłada samodzielne przewiezienie paczki do siedziby kuriera.

Kolejnym elementem, który musisz wypełnić jest wybór na kogo ma zostać utworzone konto w serwisie AlleKurier.pl. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z danych nadawcy czy odbiorcy, ale równie dobrze istnieje też możliwość zapisania danych zupełnie innej osoby lub nawet firmy. W ostatnim przypadku ważne jest, aby wprowadzić także numer NIP, bo to bardzo ważny krok, który umożliwi otrzymywanie faktur za zamówione usługi.


wybierz na jakie dane utworzyć konto koła

“Opisz przedmiot wysyłki" – to właśnie w tej rubryce należy wpisać co zamierzasz wysłać. W tym przypadku jest to koło. Jeśli Cię to interesujesz, możesz zobaczyć także listę przedmiotów, które zostały wyłączone z możliwości przewozów za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Teraz należy określić czy dana przesyłka jest standardowa. Istnieją dwa sposoby pakowania kół. Przesyłka standardowa to opona wraz z felgą (maksymalnie 18 cali) odpowiednio zabezpieczona w kartonowym regularnym pudełku. Natomiast przesyłka niestandardowa to opona wraz z felgą (maksymalnie 18 cali) odpowiednio zabezpieczona i owinięta folią strech. Powinno się dodatkowo osłonić felgi arkuszami tektury, a następnie zafoliować. Więcej informacji na ten temat znajduje się tu: Jak zapakować koło, oponę lub felgę?


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z kołami

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Akceptacja regulaminu i opłata za zlecenie

Po zaakceptowaniu regulaminu oraz innych potrzebnych zgód można wysłać zlecenie.


zatwiedź regulaminy i wyślij koła kurierem

Aby kurier pojawił się pod wybranym adresem, należy jeszcze wydrukowany list przewozowy umieścić na przesyłce oraz opłacić zleconą usługę.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami