Jak wysłać koła kurierem?

Jak wysłać koła kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać koła kurierem?

Samochód można przyrównać do skarbonki, bo ciągle trzeba wkładać do niego pieniądze. Nie chodzi tutaj wyłącznie o tankowanie paliwa, ale też przykładowo o regularne wymienianie różnych części. Do tego dochodzą rozmaite kosmetyki samochodowe, okresowe przeglądy, ubezpieczenie. Co jakiś czas wymienia się również koła, ale starych nie trzeba wyrzucać, jeśli są w dobrym stanie. Zdecydowanie lepiej będzie je sprzedać, aby móc przynajmniej w części odzyskać zainwestowane pieniądze. Zakupu może dokonać osoba z dowolnej miejscowości dlatego będzie trzeba zadbać o dostarczenie jej przedmiotów w bezpieczny i niedrogi sposób. Jak wysłać kurierem koła i o czym należy pamiętać przy ich pakowaniu?

Odpowiednie przygotowanie paczki z kołami to podstawa

Wysyłka kół może wydawać się problematyczna, ale wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby ułatwić sobie to zdanie. Najtańszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zapakowanie kół do kartonu o kształcie prostopadłościanu, dzięki czemu przesyłka nie będzie niestandardowa. Przyspieszy to jej doręczenie do odbiorcy i pozwoli uchronić się przed dodatkowymi kosztami. Istotne będzie to, aby każde koło zostało zapakowane pojedynczo. Możliwe jest również pominięcie kartonu i wysłanie koła owiniętego folią streczową.

Niestety jest to równoznaczne z koniecznością nadania przesyłki niestandardowej, będzie trzeba pamiętać o dodatkowej opłacie. Ponadto zabezpieczenie wyłącznie folią jest stosunkowo mało bezpieczne, wzrasta ryzyko uszkodzenia przesyłki.

Bardzo ważne jest również to, aby przed wysłaniem koła zmierzyć i zważyć, co będzie potrzebne do wycenienia przesyłki. Istotne jest również to, aby oczyścić je i wysuszyć je. Niektóre firmy kurierskie wręcz zakazują zawijania opon w folię, należy tylko umieścić na nich owijkę w celu naklejenia na niej listu przewozowego. Wymagane jest to, aby etykieta adresowa znalazła się na rancie opony, co ma znaczenie podczas sortowania przesyłek i odczytywania z nich kodu paskowego za pomocą czytnika laserowego.

Oczywiście nie brakuje też przewoźników pozwalających na wysyłanie do dwóch opon w jednej paczce sklejonych ze sobą taśmą, zapakowanych w folię streczową lub karton. Możliwe jest też pakowanie kół w pojedynczy pas kartonowy lub okrągłe pokrywy tekturowe, po czym zabezpieczenie przesyłki taśmą, polipropylenową.

Przeczytaj również pozostałe poradniki, które pomogą Ci w wysyłce innych przedmiotów!

Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z kołami

Sposób na bezpieczną, szybką i tanią wysyłkę kół kurierem

Wysyłanie kół może być łatwe i tanie, wystarczy wypełnić krótki formularz online, aby zamówić kuriera do domu po odbiór przesyłki. Z AlleKurier jest to nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach firm kurierskich, dlatego nawet w przypadku wielkogabarytowych przesyłek nie trzeba martwić się dużymi wydatkami.

Mając wcześniej zmierzone i zważone opony, można przystąpić do wycenienia przesyłki. Wystarczy wpisać jej szerokość, długość, wysokość i wagę oraz kraj doręczenia. Tyle wystarczy do tego, aby zobaczyć dostępne firmy kurierskie i oferowane przez nie ceny. Po wybraniu przewoźnika można przejść do wypełnienia formularza online służącego do nadawania przesyłek. Podać należy dane personalne nadawcy i odbiorcy, czyli imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy i adres e-mail.

Kuriera można zamówić do domu po odbiór przesyłki lub zawieść ją osobiście do siedziby przewoźnika lub wyznaczonego punktu. W formularzu trzeba też opisać przedmiot wysyłki, czyli po prostu napisać, co stanowi jej zawartość. W zależności od tego, w jaki sposób zostały zapakowane koła, należy określić, czy przesyłka jest standardowa/niestandardowa. Za przesyłkę standardową uznaje się zawsze karton o regularnych kształtach. Możliwe jest też ubezpieczenie przesyłki, wysłanie jej za pobraniem, wybranie opcji doręczenia w godzinach porannych lub w weekend.

Mając już w pełni wypełniony formularz, można przejść do ostatniego kroku w postaci zaakceptowania wszystkich zgód. Teraz można już wysłać zlecenie, a po jego opłaceniu system automatycznie wygeneruje dokumenty przewozowe. Zostaną one wysłane na podany wcześniej w formularzu adres e-mail. Trzeba je wydrukować i nakleić na przesyłkę zawierającą koła.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto