Jak wysłać narzędzia ogrodowe kurierem?

Prace ogrodowe w ogrodzie wymagają zakupu odpowiednich narzędzi, które znacząco przyspieszają realizację obowiązków. Dzięki nim można szybko uporać się ze zbyt bujnym żywopłotem, drzewkami czy też krzewami. Pielęgnacja przydomowej działki wymaga specjalistycznych akcesoriów, takich jak np. łopatki, szpadle, grabie, pikowniki, motyczki, wycinarki do chwastów, piły mechaniczne, sekatory, a także wiele innych. Są one niezwykle przydatne w sezonie wiosenno-letnim, jednak większą część roku leżą nieużywane. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na ich odsprzedanie lub wypożyczenie (bezpłatne lub odpłatne). Mogłoby się wydawać, że wysyłka takich przyrządów ogrodowych jest skomplikowana, jednak nie jest to prawdą! Jak wysłać kurierem narzędzia ogrodowe? Sprawdź to poniżej!

Jak zapakować narzędzia ogrodnicze do wysyłki?

Wysyłka narzędzi ogrodniczych kurierem wcale nie musi być trudna. Warto jednak pamiętać, że część akcesoriów stwarza realne zagrożenie dla otoczenia. Ostro zakończone przyrządy mogą rozerwać karton i doprowadzić do skaleczenia osoby przenoszącej pakunek. Właśnie dlatego kwestie bezpieczeństwa należy postawić na pierwszym miejscu! Oczywiście wiele akcesoriów ogrodniczych jest dość delikatnych, więc wymagają one kompleksowego zabezpieczenia przed negatywnym oddziaływanie czynników zewnętrznych. Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo zapakować omawiane pomoce ogrodnika, to zapoznaj się z poniższymi poradami.

1. Ostre zakończenia narzędzi ogrodowych należy wielokrotnie owinąć folią bąbelkową - dzięki temu nie będą one stanowić zagrożenia dla otoczenia. Niezabezpieczone przyrządy mogą zranić odbiorcę podczas rozpakowywania paczki. Należy być przygotowanym na każdą okoliczność!

2. Niektóre zestawy akcesoriów ogrodniczych można umieścić w walizeczce lub skrzynce. Jest to wygodne, a zarazem bezproblemowe rozwiązanie. Najlepiej sprawdza się opakowanie z tworzywa sztucznego, ponieważ jest ono mocne, a zarazem dość lekkie. Trzeba wziąć pod uwagę, że waga przesyłki bezpośrednio wpływa na koszt jej nadania.

3. Kolejnym krokiem jest dobór kartonu o odpowiednich gabarytach. Wszystko zależy od rodzaju wysyłanych narzędzi. Małe przyrządy można bez większego wysiłku zapakować w standardowe pudełka w kształcie sześcianu. Nieco inaczej jest w przypadku narzędzi podłużnych, czyli np. łopaty, grabi, piły. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się karton-prostopadłościan.

4. Dla pewności dobrze jest obkleić karton taśmą. Stanowi ona skuteczne zabezpieczenie zawartości. Taśma do pakowania jest zwykle odporna na przypadkowe przerwanie lub przebicie. Wszystko to sprawia, że produkty zostaną dostarczone odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Potrzebujesz wysłać inne przedmioty kurierem, ale nie wiesz w jaki sposób je zapakować? Sprawdź koniecznie pozostałe poradniki od AlleKurier i dowiedz się, jak ułatwić sobie wysyłkę!

wysyłka narzędzi ogrodowych

Wysyłka urządzeń ogrodniczych kurierem

Urządzenia ogrodnicze (np. kosiarka, piła spalinowa, zamiatarka do liści, traktorek do koszenia trawy, rozdrabniarka do gałęzi) również mogą zostać wysłane kurierem, jednak niezbędna jest przesyłka paletowa. Omawiana forma wysyłki generuje wyższy koszt. Ponadto, nie wszystkie firmy kurierskie umożliwiają przesłanie omawianych sprzętów. Należy więc zapoznać się z listą towarów nieobsługiwanych. W przypadku wątpliwości najprościej skontaktować się z obsługą wybranego przedsiębiorstwa przewozowego.

Urządzenia spalinowe, które do pracy wymagają benzyny lub oleju są wyjątkowo trudne w oczyszczeniu. Stwarza to ryzyko zabrudzenia nie tylko powierzchni zewnętrznej paczki, ale również wnętrza pojazdu oraz pozostałych przesyłek. Właśnie dlatego większość firm kurierskich uniemożliwia ich wysyłkę.

wysyłka narzędzi ogrodowych kurierem

Jak zamówić kuriera po wysyłkę narzędzi ogrodowych?

Wysyłając narzędzia do ogrodu najprościej jest zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę z domu. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy komfort i oszczędność czasu stawiają na pierwszym miejscu. Dzięki naszej platformie AlleKurier możesz zaoszczędzić na wysyłce nawet do 70%! Zamówienie kuriera przez naszą stronę trwa zaledwie kilka minut - rejestracja nie jest obowiązkowa, więc nie trzeba martwić się o zbędne formalności. To wyśmienita okazja dla osób oszczędnych, które nie lubią przepłacać.

Istnieje opcja wcześniejszej wyceny paczki, więc nie ma konieczności decydowania się na usługę bez poznania ostatecznych kosztów. Ceny wysyłek dla poszczególnych kurierów, znajdziesz też w naszym cenniku!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto