Jak wysłać narty kurierem?

Szusowanie na nartach niewątpliwie jest jedną z największych zalet zimowego sezonu. Amatorów szaleństw na śniegu z pewnością ucieszy też fakt, że narty oraz niemal każdy inny sprzęt sportowy czy akcesoria takie jak kask, rękawice, kijki, gogle można wysłać paczką kurierską w dowolne miejsce w kraju i na świecie. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wysłać narty kurierem i o co zadbać, by wysyłka nart obyła się bez komplikacji, nie kosztowała fortuny i nie naraziła cennego lub lubianego sprzętu na uszkodzenie.

Wysyłka nart kurierem – o czym warto pamiętać?

Sprzęt sportowy taki jak narty bez przeszkód nadać można w przesyłce kurierskiej, ale należy do tego właściwie się przygotować. Długość nart może być całkiem spora i przesyłka kurierska z taką zawartością z pewnością nie zawsze jest łatwa do zapakowania, a ponadto jej nadanie będzie wymagało odrobinę więcej troski niż nadanie przesyłki o standardowych gabarytach. Na pewno należy upewnić się, jakie ograniczenia dla rozmiarów paczek funkcjonują w firmie kurierskiej, z której usług planujemy korzystać.

U niektórych przewoźników przesyłki, których najdłuższy bok przekracza długość 100 cm, mogą być uznane za niestandardowe, a więc droższe. Warto wówczas przyjrzeć się cenom za nadanie paczki u poszczególnych przewoźników i ocenić, która oferta będzie najatrakcyjniejsza cenowo i nie obciąży zbytnio naszego portfela. Najszybciej i najłatwiej można porównać ceny za nadanie paczki, również tej zawierającej narty, na stronie AlleKurier.pl, gdzie można również w bardzo wygodny sposób od razu zamówić kuriera i opłacić nadanie przesyłki z nartami. Na głównej stronie serwisu AlleKurier wystarczy wpisać wymiary paczki, jej wagę i wskazać miejsce doręczenia, by ujrzeć listę dostępnych opcji wysyłki i porównać ich atuty.

Co ważne, wysyłka nart kurierem zamówionym na platformie AlleKurier.pl realizowana jest przez najbardziej znane i najchętniej wybierane firmy kurierskie, które gwarantują sprawną i bezpieczną dostawę, ale dzięki pośrednictwu AlleKurier może kosztować nawet 70% mniej niż u wspominanych przewoźników.

jak wysłać narty

Jak wysłać narty kurierem w rozsądnej cenie i na dobrych warunkach?

Tanie przesyłki kurierskie to domena platformy AlleKurier.pl, dlatego, jeśli planujemy wysłać narty kurierem, będzie to zdecydowanie najlepsze miejsce do nadania paczki, również tak nietypowej, jak paczka z nartami. AlleKurier.pl pozwala szybko i w łatwy sposób porównać ceny za nadanie paczki oferowane przez wszystkie renomowane i popularne firmy kurierskie działające w Polsce, a także umożliwia wygodne nadanie paczki online.

Aby wysłać narty kurierem wybranym na platformie AlleKurier.pl, wystarczy na głównej stronie serwisu wpisać w okienku wyceny przesyłki podstawowe informacje o wysyłanej paczce – jej wymiary, masę oraz miejsce doręczenia. W odpowiedzi uzyskamy listę dostępnych ofert wraz ze szczegółowymi warunkami dostawy i ceną za usługę. Po wyborze najatrakcyjniejszej z nich należy wypełnić krótki i prosty w obsłudze formularz nadania przesyłki kurierskiej online, opłacić zamówienie kuriera i przekazać narty wybranej firmie kurierskiej.

Warto przy tym pamiętać, że przesyłka z nartami może zostać na nasze życzenie odebrana wprost z naszego domu przez kuriera, więc nie trzeba nigdzie z nią się fatygować, co akurat w przypadku tak nieporęcznej pakunku, jak przesyłka z nartami jest ogromnym atutem usługi dostępnej na AlleKurier. Aby skorzystać z tego komfortowego sposobu nadania paczki, należy wybrać opcję „Zamów kuriera po odbiór przesyłki” podczas składania zamówienia, tj. uzupełniania formularza nadania paczki.

Jak zapakować narty do wysyłki kurierem?

Wysyłka nart kurierem nie jest skomplikowana i pozwala bezpiecznie i sprawnie doręczyć narty pod wskazany adres, np. gdy odsprzedajemy swój stary sprzęt lub chcemy go komuś podarować. Kluczowe znaczenie jednak przy wysyłaniu nart ma właściwy sposób zapakowania paczki i zabezpieczenia jej zawartości. Narty najlepiej byłoby spakować w długi karton z grubej tektury, ale zdobycie pudła o właściwej długości może nie być łatwym zadaniem.

Dobrym pomysłem może być wówczas zapakowanie nart w pudło stworzone z kilku innych kartonów sklejonych ze sobą. Tzw. sklejki kartonowe są przez firmy kurierskie traktowane co prawda jako wymagająca dopłaty przesyłka niestandardowa, ale z pewnością ich wykorzystanie zdecydowanie ułatwia zapakowanie nart.

Zanim włożysz narty do paczki, zamkniesz ją i okleisz jej krawędzie taśmą, owiń dokładnie narty folią bąbelkową i postaraj się je dobrze unieruchomić we wnętrzu paczki, aby nie przemieszczały się w pudełku podczas transportu. Możesz wykorzystać do tego styropian, tekturę albo użyć specjalnych wypełniaczy. Dzięki temu zawartość paczki będzie lepiej chroniona i wysyłka nart kurierem będzie maksymalnie bezpieczna.

jak zapakować narty do wysyłki kurierem?

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto