Jak wysłać wózek dziecięcy kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać wózek dziecięcy kurierem?

min czytania

Dowiedz się jak wysłać wózek dziecięcy kurierem. Przeczytaj przygotowany przez zespół AlleKurier.pl poradnik lub obejrzyj krótki filmik przedstawiający krok po kroku jak wysłać wózek dziecięcy kurierem.

Jak wysłać wózek dziecięcy?

Aby wysłać wózek kurierem bardzo ważne jest dokonanie wyceny przesyłki. To pierwszy istotny krok, od którego powinniśmy zacząć. W tym celu należy wejść na stronę AlleKurier.pl i wypełnić intuicyjny formularz, w którym konieczne będzie podanie niezbędnych informacji o paczce. Nie jest to jednak bardzo wymagająca i czasochłonna czynność. Wystarczy zarezerwować na nią jedyne kilka minut. Przede wszystkim należy najpierw podać wymiary paczki, w którą zapakowany jest wózek. Najlepiej zacząć od dokładnego zmierzenia i zważenia przesyłki, którą chcemy nadać. Najłatwiej jest spisać wszystkie dane i potem wprowadzić je do naszego formularza. Czas na przejście do etapu wyceny przesyłki kurierskiej. W tym celu należy kliknąć "wyceń przesyłkę".

Jak wysłać kurierem wózek dziecięcy?

Ten krok sprawi, że system wygeneruje wiele ofert od różnych firm kurierskich. Dzięki temu możesz wybrać tę, która jest najatrakcyjniejsza. Teraz ukaże Ci się dostępna lista przewoźników. Zatwierdź za pomocą przycisku „wybieram" tę, która będzie Ci najbardziej odpowiadała.


formularz wyceny wózka dziecięcego

Jak nadać wózek dziecięcy kurierem?

Po wyborze jednej propozycji firmy kurierskiej, należy uzupełnić komplet danych niezbędnych do zrealizowania usługi. Musisz podać zatem dane nadawcy i odbiorcy. Warto zacząć od danych nadawcy. Tam wpisujemy wszystkie potrzebne dane tej osoby, od której kurier ma odebrać przesyłkę. Jeśli kurier ma odebrać przesyłkę od Ciebie, wpisz tam swoje dane, do których należą imię oraz nazwisko, szczegółowy adres, pod który ma przyjechać zamówiony kurier oraz adres e-mail i koniecznie numer telefonu kontaktowego. Należy też wybrać dzień oraz przedział godzinowy, w których kurier ma się pojawić pod wskazanym adresem i odebrać paczkę. Podany termin jest jednak orientacyjny, nasz serwis nie ma możliwości wpłynięcia na inne niezależne przyczyny mogące opóźnić odbiór.


Nadawca - osoba wysyłająca wózek dziecięcy

AlleKurier radzi: Istnieje też rozwiązanie, które umożliwi Ci samodzielne zawiezienie paczki do oddziału firmy kurierskiej. Jest to atrakcyjna opcja, gdy nie chcesz długo oczekiwać na kuriera.

Teraz czas na wpisanie danych dotyczących “Odbiorcy". Podaj jego dane, najlepiej wraz z adresem e-mail i numerem telefonu, dzięki temu łatwiej będzie doręczyć przesyłkę.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru wózka dziecięcego

Jeśli posiadasz zapisane dane w jakimś dokumencie możesz użyć opcji "Szybkie wprowadzanie". Jest to duże ułatwienie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Wklej dane osobowe dzięki czemu zostaną one przypisane we właściwych miejscach pola formularza.


formularz szybkiego wprowadzania danych do wysyłki wózka dziecięcego

Kolejnym krokiem jest wybór na kogo ma zostać utworzone konto w serwisie AlleKurier. Jeśli jest to firma, uzupełnij także numer NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto wózek dziecięcy

Następnym niezbędnym do wypełnienia polem jest rubryka „Opisz przedmiot wysyłki" - jest to miejsce, w którym określa się co jest zawartością przesyłki. Wpisz tam: „wózek dziecięcy”.

Teraz musisz wybrać czy Twoja przesyłka jest standardowa. W przypadku wózka dziecięcego powinna ona być tak opakowana, aby nie wystawały z niej żadne elementy, które utrudnią przewóz. Warto więc zadbać, aby karton, w który zapakowany jest wózek był sztywny i miał kształt prostopadłościanu. Istnieje także możliwość nadania wózka dziecięcego za pomocą przesyłki niestandardowej. Wtedy może on być opakowany w folię. Szczegółowe informacje dotyczące pakowania wózków dziecięcych znajdziesz w naszym poradniku Jak zapakować wózek?


różnice między przesyłką standardową a niestandardową wózka dziecięcego

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Na sam koniec nie zapomnij o zapoznaniu się z treścią naszego regulaminu oraz polityką prywatności. Aby nadać paczkę, musisz zaakceptować regulamin. Jeśli spełnisz ten warunek wystarczy, że klikniesz wyślij zlecenie!


zatwiedź regulaminy i wyślij wózek dziecięcy

Opłać zlecenie i poczekaj na przyjazd kuriera

Jako nadawca przesyłki musisz wydrukować list przewozowy i nakleić go na przesyłce. Jest to niezbędny element, bez którego kurier nie będzie mógł odebrać paczki. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie opłacisz zamówioną usługę. Koniecznym jest wybranie metody jej realizacji. Najlepiej jest to zrobić szybkim przelewem internetowym, dzięki któremu usługa zostaje opłacona momentalnie. Potem oczekuj na przyjazd kuriera. Gotowe!

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami