Jak wysłać wózek dziecięcy kurierem?

Dowiedz się jak wysłać kurierem wózek dziecięcy. Przeczytaj przygotowany przez zespół AlleKurier.pl poradnik lub obejrzyj krótki filmik przedstawiający krok po kroku jak wysłać wózek dziecięcy kurierem.

Jak wysłać wózek dziecięcy?

Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka nie można zapomnieć o istotnym elemencie wyposażenia, czyli o wózku. Będzie potrzebny przez wiele miesięcy, ale z czasem dziecko z niego wyrośnie, zacznie samodzielnie chodzić. Wózek stanie się wobec tego zbędny, ale zamiast umieszczać go na strychu lub w piwnicy, warto poszukać nowego właściciela. Wózek zawsze można wystawić na sprzedaż lub po prostu oddać znajomej, która jeszcze go nie kupiła. Jeśli nie ma możliwości odebrania go osobiście, to pozostaje wysyłka wózka dziecięcego kurierem. Wbrew pozorom nie jest to trudno i nie wiążą się z tym wysokie koszty.

Jak wysłać kurierem wózek dziecięcy?

Mogłoby się wydawać, że wysyłka wózka dziecięcego będzie problematyczna ze względu na jego gabaryty, ale po złożeniu nie zajmuje on już tak dużo miejsca. Najpierw powinno się dokładnie wyczyścić wózek, potem można przejść do opróżnienia go z akcesoriów i złożenia. Kolejnym krokiem jest zablokowanie wszystkich możliwych mechanizmów, spięcie ich taśmą, Do zapakowania wózka warto wyposażyć się w kartonowe pudełko, folię stretch lub bąbelkową, nożyczki i taśmę klejącą. Jako że wysyłka wózka w całości jest dosyć problematyczna ze względu na spore wymiary i dużą wagę, taniej i prościej będzie rozłożyć go na mniejsze części.

Wysłanie przesyłki o niestandardowych wymiarach wiąże się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów, wydłuża się również czas doręczenia. Warto wobec tego odkręcić wszystkie wystające elementy typu rączka, parasolka i półka. Po włożeniu wszystkiego do kartonu należy wypełnić wolną przestrzeń starymi gazetami, styropianem lub innym miękkim materiałem. Ma to na celu unieruchomienie zawartości paczki i jej zabezpieczenie. Na koniec pozostaje okleić karton taśmą klejącą, można też owinąć go folią w celu wzmocnienia i zmniejszenia ryzyka samoczynnego otwarcia w transporcie.

Jak zapakować wózek dziecięcy?

Jak nadać wózek dziecięcy kurierem?

Każdy z pewnością zastanawia się nad tym, jak wysłać wózek dziecięcy kurierem, aby jak najszybciej dotarł do adresata i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Z AlleKurier zamówienie kuriera jest niezwykle proste, zajmuje to dosłownie kilka minut.

Wystarczy przejść do podstrony nadawania przesyłek, po czym podać wymiary przygotowanej paczki z wózkiem. Do jej wycenienia potrzebne są: wysokość, szerokość, długość i waga oraz kraj doręczenia.

Należy w pierwszej kolejności dokładnie wymierzyć przesyłkę i ją zważyć, bo podanie złych danych będzie problematyczne i zostaną doliczone dodatkowe opłaty, ponadto kurier może nie odebrać paczki o wymiarach niezgodnych z tym, co zostało podane w zleceniu.

Zautomatyzowany system od razu wyświetli wszystkich dostępnych przewoźników wraz z oferowanymi przez nich cenami. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, nie trzeba wchodzić osobno na strony firm kurierskich w celu zapoznania się z cennikiem.

Jak poradzić sobie z wysyłką innych przedmiotów? Zobacz najnowsze poradniki, a wszystko stanie się jasne!

zatwierdź regulaminy i wyślij wózek dziecięcy

Opłać zlecenie i poczekaj na przyjazd kuriera

W dalszej części użytkownik serwisu proszony jest o wypełnienie krótkiego formularza online, w którym podaje się dane teleadresowe nadawcy przesyłki i jej adresata oraz adres e-mail i numer telefonu. Najważniejsze jest wpisanie właściwego adresu, aby nie było problemu z odebraniem paczki i dostarczeniem jej do właściwej osoby.

W formularzu podaje się również orientacyjne godziny, w których kurier ma przyjechać po paczkę danego dnia. Można też zaznaczyć usługi dodatkowe typu ubezpieczenie, doręczenie do południa lub w sobotę, pobranie itd. W dalszej części należy opisać krótko zawartość przesyłki, wystarczy wpisać „wózek dziecięcy”. W zależności od tego, w jaki sposób został on zapakowany, trzeba wybrać paczkę standardową lub niestandardową.

Na koniec należy zaakceptować regulamin serwisu i można wysłać zlecenie. Następnym krokiem będzie opłacenie zamówienia, ale na tym jeszcze nie koniec. Po zaksięgowaniu wpłaty serwis automatycznie prześle na podany adres e-mail wiadomość z załącznikiem, w którym znajdą się dokumenty przewozowe. Trzeba je wydrukować, po czym nakleić na przesyłkę. Na koniec pozostaje poczekać na kuriera, który zjawi się w wyznaczonym dniu.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto