Empik zwroty - jak zwrócić zakupy do sklepu Empik?

Sklep Empik znany jest chyba każdemu, obecnie jego działalność nie ogranicza się już tylko do sprzedaży stacjonarnej, ale też internetowej. Można zamawiać wielorakie produkty bez konieczności wychodzenia z domu i to w bardzo przystępnych cenach, często nie ponosząc nawet kosztów dostawy. Empik dba o swoich klientów i oferuje im możliwość zwracania zakupionego towaru, jeśli z jakichś powodów nie spełni on oczekiwań. Zdarza się też tak, że dana rzecz okaże się zbędna lub zakupiona bez większego namysłu. Nie trzeba być jednak stratnym, bo zbędny produkt zawsze można oddać i otrzymać zwrot zainwestowanych w niego środków. Z AlleKurier jest to niezwykle proste i szybkie!

Na czym polega zwrot towaru w Empiku?

W Empiku zasada jest prosta – jeśli nie jest się zadowolonym z zakupu, można zwrócić towar i to bez podawania przyczyny. W sklepie Empik zwroty są darmowe, nie ma problemu z oddaniem towarów zakupionych w sklepie internetowym. Co więcej, konsument ma na to aż czternaście dni od daty odebrania produktu. Dokonując zakupu w salonie, produkt może zostać zwrócony za okazaniem tradycyjnego dowodu zakupu, czyli paragonu. Nie jest to jednak jedyna możliwość, nie trzeba mieć żadnego wydruku, bo wystarczy nawet dowód transakcji w aplikacji.

Czternaście dni to za mało na zwrotW Empiku nie stanowi to żadnego problemu, bo konsument ma aż trzydzieści dni na zwrócenie towaru od dnia zakupu. Co więcej, decyduje on o tym, w którym salonie zwróci przedmiot, może liczyć na pełną dowolność, niezależnie od miejsca zamieszkania. Warto od razu podkreślić, że otrzymany zwrot środków będzie miał formę karty prezentowej Empik.

Jeżeli zakupy w Empiku zostały zrobione w sklepie internetowym, to konsumentowi przysługuje czternastodniowy okres zwrotu od dnia otrzymania przesyłki. Czas ten ulega wydłużeniu o ponad połowę w przypadku osób korzystających z Empik Premium lub Empik Premium Free – można wtedy zwrócić towar w ciągu trzydziestu dni. Są dwa sposoby na oddanie niechcianego produktu zakupionego online w Empiku. Pierwszym z nich będzie dokonanie zgłoszenia za pomocą formularza znajdującego się na Moim Koncie lub przy wykorzystaniu specjalnego formularza zwrotu – na stronie empik.com (wystarczy go wydrukować, następnie wypełnić). Jeżeli towar został zamówiony do domu/punktu odbioru/paczkomatu, przesyłkę trzeba odesłać na własny koszt (na adres Zwroty empik.com, ul. Olimpijska 16, 96-500 Sochaczew). Ile to kosztuje? Zobacz cennik przesyłek od AlleKurier i nadaj zwrot w atrakcyjnej cenie!

Na zwrot środków będzie trzeba poczekać do czternastu dni od dnia otrzymania oświadczenia o rezygnacji z zamówienia. Inaczej wygląda to w przypadku zamówienia produktu do punktu odbioru w salonie Empik – można wtedy liczyć na darmowy zwrot w salonie. Jeżeli za towar zapłaciło się przy jego odbiorze, to zwrot środków następuje już na miejscu, dokładnie w takiej samej formie, w jakiej została dokonana płatność. Dłużej trzeba czekać na swoją należność przy płatności online, bo do czternastu dni od dnia zwrotu produktu.

empik zwroty

Nie wszystko można zwrócić do sklepu Empik?

Zwroty w Empiku są bardzo proste i nie ma z tym większych problemów, ale trzeba pamiętać o tym, że niektórych produktów nie można oddać. Dotyczy to przede wszystkim przedmiotów objętych promocją, dlatego należy dobrze zapoznać się z regulaminem sklepu. Zwrócić nie można czasopism, periodyków i innych gazet, przedmiotów tracących swoje właściwości/zastosowanie w momencie ich odpakowania lub odpieczętowania. Jeżeli Empik zrealizował zamówienie zgodnie z wytycznymi klienta i poinformował go przed rozpoczęciem świadczenia, że po jego spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy, zwrot towaru również stanie się niemożliwy.

A co warto wiedzieć o zwrotach? Może interesuje Cię zwrot do innego sklepu? Poznaj nasze pomocne poradniki, dzięki którym bez problemu nadasz przesyłki kurierskie ze zwrotem przez AlleKurier!

Jak bezproblemowo zwrócić towar zakupiony w Empiku?

Zwroty Empik mogą być jeszcze łatwiejsze, szybsze i tańsze dzięki serwisowi AlleKurier. Broker kurierski oferuje możliwość nadawania różnego rodzaju przesyłek, łącznie z małymi paczkami i wielkogabarytowymi przesyłkami paletowymi. Niezależnie od gabarytów towaru, jeśli zostanie on odpowiednio zapakowany i zabezpieczony przez klienta, można mieć pewność, że zostanie dostarczony sprawnie pod wskazany adres. Ogromną zaletą korzystania z usług AlleKurier jest możliwość zaoszczędzenia zarówno czasu, jak i pieniędzy – oferowane ceny są niższe nawet o nawet 70% niż bezpośrednio na stronie przewoźników.

Szybki zwrot przesyłki przyspieszy otrzymanie należnych środków, dlatego warto zaufać doświadczonym profesjonalistom. Zgodnie z regulaminem firmy Empik odsyłany towar nie musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu, ale trzeba zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie, aby nie został narożny na zniszczenie ani nie uległ uszkodzeniu. Jeśli istnieje takie ryzyko, to należy poinformować o tym kuriera i właściwie oznaczyć przesyłkę. AlleKurier współpracuje wyłącznie z największymi i sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu można liczyć na to, że usługi są świadczone na najwyższym poziomie.

Nie ma też problemu z wybraniem najtańszej opcji przesyłki. Paczka zostanie odebrana ze wskazanego miejsca sprawnie i szybko, bez zbędnych formalności i umów. Klient może mieć pewność, że przesyłka dotrze do swojego punktu przeznaczenia w nienaruszonym stanie, dzięki czemu uzyska się pełen zwrot środków. Zamów kuriera już dzisiaj i sam się przekonaj!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto