Jak nadać lub odebrać paczkę w automacie paczkowym DPD?

W automacie paczkowym DPD wygodnie nadasz lub odbierzesz paczkę tej firmy kurierskiej. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby skorzystać z DPD Pickup Station.

Nadanie paczki

Pobierz aplikację DPD Mobile

Automaty paczkowe DPD, które nie posiadają ekranu, obsługiwane są przez aplikację mobilną DPD Mobile.* Aby nadać paczkę w automacie paczkowym DPD, który nie ma ekranu, konieczne będzie pobranie aplikacji DPD Mobile. Po pobraniu aplikacji nastąpi krótka rejestracja. Aby nadać paczkę w automacie paczkowym DPD konieczne będzie także zezwolenie aplikacji na korzystanie z łączności Bluetooth, lokalizacji oraz transmisji danych (internetu).

Wprowadź numer paczki

W aplikacji wybierz opcję Nadaj paczkę a następnie wprowadź numer paczki lub zeskanuj jej kod kreskowy.

Umieść paczkę w automacie paczkowym

Kiedy zbliżysz się do automatu paczkowego w aplikacji DPD Mobile wybierz opcję nadania paczki. Pamiętaj, że musisz mieć włączony Bluetooth i musisz znajdować się w odległości nie większej niż 2 m. Otwórz skrytkę o wybranym przez siebie rozmiarze, umieść w niej paczkę, a następnie zamknij skrytkę. Potwierdź w aplikacji zamknięcie skrytki. To wszystko! Twoja paczka może już wyruszyć w drogę do odbiorcy.

Odbiór paczki

Pobierz aplikację DPD Mobile

Automaty paczkowe DPD, które nie posiadają ekranu, obsługiwane są przez aplikację mobilną DPD Mobile.* Aby odebrać paczkę w automacie paczkowym DPD, który nie ma ekranu, konieczne będzie pobranie aplikacji DPD Mobile. Po pobraniu aplikacji nastąpi krótka rejestracja. Twoje paczki pojawią się w aplikacji automatycznie.

Aby odebrać paczkę w automacie paczkowym DPD konieczne będzie także zezwolenie aplikacji na korzystanie z łączności Bluetooth, lokalizacji oraz transmisji danych (internetu).

Wyjmij paczkę ze skrytki

Kiedy Twoja paczka zostanie umieszczona w automacie, otrzymasz informację.

Gdy będziesz w pobliżu automatu paczkowego, uruchom aplikację i wybierz paczkę, którą chcesz odebrać, następnie wybierz opcję Otwórz skrytkę. Pamiętaj, że musisz mieć włączony Bluetooth i musisz znajdować się w odległości nie większej niż 2 m od automatu paczkowego.

Zamknij skrytkę

Po wyjęciu paczki zamknij skrytkę. To wszystko!

*Automaty w sklepach Biedronka i Carrefour posiadają ekran, za pomocą którego odbywa się ich obsługa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie przewoźnika.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto