Jak poprawnie zapakować paczkę?

Jak poprawnie zapakować paczkę do wysyłki? To pytanie z pewnością nasuwa się na myśl, jeśli potrzebujemy coś wysłać od siebie. W końcu chcemy, by paczka, którą nadajemy kurierem, dotarła bez problemów i w całości do odbiorcy. W Allekurier.pl zależy nam, aby paczki naszych Klientów trafiały do celu zawsze na czas i w nienaruszonym stanie. Na jakość wybranej usługi transportu duży wpływ ma wybrana firma przewozowa i jej pracownicy, którzy paczki dostarczają, a także sposób zapakowania paczki bezpośrednio przez Klienta.

Paczki pokonują różne odległości, zarówno w obrębie jednego miasta jak i całego Świata. Często muszą dotrzeć na odległość nawet kilku tysięcy kilometrów jak w przypadku paczki do USA czy paczki do Australii. Właściwe zapakowanie wysyłanej zawartości oraz użycie prawidłowych materiałów do jej wypełnienia, zapewni właściwą ochronę zawartości paczki i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas jej transportu przez niejednokrotnie skomplikowaną sieć logistyczną wybranego przewoźnika. Warto to mieć na pewno na uwadze, jeśli chcemy by wszystko z paczką było w porządku.

Przed przystąpieniem do pakowania przesyłki warto jest się zastanowić nad kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim należy określić, jak daleko paczka ma dotrzeć oraz jak ważna lub delikatna jest wysyłana zawartość. Jeśli będzie to przesyłka za granicę, zwróćmy na nią szczególną uwagę podczas pakowania. Istotnym punktem przed wysłaniem paczki jest również sprawdzenie wymogów przepisów transportowych dotyczących opakowania i towarów wyłączonych z przewozu. Za każdym razem przy nadawaniu przesyłki kurierskiej to w obowiązku nadającego paczkę jest zadbanie o właściwe zapakowanie i zabezpieczenie jej zawartości.

Różnorodność nadawanych towarów i zawartości paczek jest olbrzymia, dlatego trudno wskazać jeden dokładny sposób pakowania przesyłek. Inaczej będziemy pakowali delikatne przedmioty, a inaczej dokumenty, co jest na pewno oczywiste. Oddajemy jednak do Twojej dyspozycji ten poradnik, który w sposób poglądowy ma przybliżyć możliwości i wytyczne pakowania różnych przedmiotów do wysyłki kurierem. Z pewnością pomoże on zrozumieć, jak pakować paczki do wysyłki łatwiej i sprawniej!

Jakie są parametry paczki, którą zamierzasz wysłać?

Pakowanie przesyłek to nie taka skomplikowana sprawa! Pierwsza rzecz, od której musimy zacząć to waga paczki, którą będziemy wysyłać. Dobierz rodzaj materiału do wagi pakowanego towaru, jest to naprawdę ważne! Trwałość i wytrzymałość opakowania pozwoli bezpiecznie dotrzeć przesyłce do celu. Kolejny parametr, to kształt i rozmiar pakowanej paczki. W co najlepiej zapakować towar do wysyłki? Zapakuj przesyłkę w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu, czyli najbardziej klasycznego pudełka do wysyłek. Ostatni krok, na który musimy zwrócić uwagę to oczywiście zawartość przesyłki. Jeśli jest to coś, co łatwo może się uszkodzić, będziesz potrzebować dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci wypełniaczy. Możesz też wtedy zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. Na koniec, dla formalności sprawdź czy towar może być przesyłany kurierem i czy nie narusza przepisów prawa, bo nawet jeśli będzie perfekcyjnie spakowany, to może nie dotrzeć do odbiorcy.

pakowanie przesyłek

Spakuj przesyłkę, którą chcesz wysłać do dobrze dobranego pudełka

W co zapakować przesyłkę? Karton, w którym zamierzamy nadać przesyłkę, ma duże znaczenie. Wybierz więc dobrej jakości kartonowe opakowanie adekwatne do wysyłanej zawartości. Umieść przedmiot w pudełku tak aby był nieruchomy, a puste przestrzenie wypełnij gazetami, pianką lub folią bąbelkową. To zapobiegnie przemieszczaniu się paczki w trakcie transportu do odbiorcy. Pamiętaj, aby unikać sytuacji, w której wystające elementy pakowane przedmiotu stykają się ze ściankami pudełka. Może to uszkodzić karton, a przesyłka ulegnie zniszczeniu. Tego na pewno byśmy nie chcieli! P.S jeśli wysyłasz paczkę do Niemiec czy do paczkę Anglii (a może całkiem poza Europę), zapoznaj się z artykułem, czego nie wolno wysyłać za granicę! Jest to bardzo istotna kwestia!

pakowanie paczek do wysyłki

Zamknij i zaklej opakowanie, w którym znajduje się spakowana przesyłka

Pakowanie paczek nie może zakończyć się bez porządnego zaklejenia pudełka. Do tego najlepiej użyć solidnej taśmy klejącej o wystarczającej szerokości. Od czego zacząć? Oklej wszystkie łączenia kartonu, a najlepiej także wszystkie krawędzie. Unikaj owijania paczki folią typu stretch, gdyż taka przesyłka może zostać uznana jako niestandardowa. Jeśli więc chcemy uniknąć dodatkowych kosztów, zrezygnujmy z tego rozwiązania! A ile ogólnie kosztuje przesyłka paczki? Warto zapoznać się z cennikiem kurierów i sprawdzić, ile zapłacimy zanim zlecimy zamówienie kuriera!

Opisz prawidłowo spakowaną paczkę, by dotarła do odbiorcy

Ostatni krok to oczywiście wpisanie niezbędnych danych do wysłania przesyłki. Zaadresuj paczkę umieszczając na niej wydrukowany list przewozowy. Jeśli zamierzasz przesłać przedmioty, które są delikatne i mogą ulec stłuczeniu, możesz umieścić informację w postaci oznaczenia "góra", w widocznym miejscu na płaskiej powierzchni. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku, Twoja przesyłka będzie uznana za przesyłkę niestandardową, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

jak zapakować przesyłkę

Jak zapakować konkretny przedmiot/towar?

Jeśli po przeczytaniu powyższego poradnika wciąż masz wątpliwości dotyczące pakowania przesyłki kurierskiej to zapoznaj się z jednym ze szczegółowych poradników poniżej. Jest to lista konkretnych wytycznych dotyczących najczęściej nadawanych przedmiotów, które wymagają odpowiedniego zapakowania przed wysłaniem ich kurierem. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich cenne porady, które wykorzystasz podczas pakowania swoich przesyłek!

P.S jeśli wysyłasz delikatne przedmioty i boisz się, że możesz je źle zapakować, przeczytaj artykuł i nadaj paczkę w bezpieczny sposób!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto