Jak prawidłowo dokonać zwrotu w sklepie Tezenis?

W obecnych czasach zwroty zakupów dokonanych online stają się dla wielu z nas codziennością. Lubimy wygodę, jaką dają zakupy przez internet oraz ich elastyczność. Dzięki przepisom regulującym sprzedaż na odległość w naszym kraju, możemy mieć pewność, że w razie potrzeby będziemy w stanie odesłać nieodpowiadające nam w pełni produkty i odzyskać wszystkie środki, jakie wydaliśmy na dany towar. Wielu sprzedawców daje swoim klientom kilka opcji zwrotu, dzięki czemu staje się to proces jeszcze wygodniejszy i przystępny. Do takich sprzedawców należy sklep Tezenis, który to pozwala na dokonanie zwrotu zarówno stacjonarnie, jak i na odległość. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz łatwo dokonać zwrotu produktów w tym sklepie.

Tezenis zwroty - według jakich zasad się ich dokonuje?

Zwroty w sklepie Tezenis można wykonywać w terminie do 30 dni od momentu odbioru paczki z zamówieniem lub dokonania zakupu w sklepie stacjonarnym. Pamiętaj, że Twoje produkty powinny być zwracane bez żadnych śladów użytkowania bądź uszkodzeń. Możesz zdecydować się na wysyłkę zarówno całości swojego zamówienia, jak i jedynie jego części. Jeśli decydujesz się na zwort do Tezenis na własną rękę, wyślij go na adres: Tezenis Rhenus Logistics Sp. z o.o., ul. Ekonomiczna 5, 59-700 Bolesławiec.

Jak zwrócić produkty w Tezenis za pomocą kuriera?

Jednym z możliwych sposobów na zwrot w sklepie Tezenis jest wysyłka paczki za pomocą kuriera. Ta opcja zwrotu kosztuje jedynie 4,90 zł, zaś kwota ta zostanie odjęta od sumy zwracanych środków po nadaniu przez Ciebie paczki, dzięki czemu nie musisz się nawet martwić o dokonywanie jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Zwrot do Tezenis poprzez usługi kuriera jest prosty. Zaloguj się na swoje konto w sklepie Tezenis, a następnie wypełnij wirtualny formularz zwrotu i wybierz opcję “zwrot przesyłki z domu”. Zostaniesz przekierowany na stronę kuriera DPD, na której należy wypełnić kolejne pola danymi, które znajdziesz na stronie sklepu Tezenis w zakładce na temat zwrotów. Następnie pozostaje Ci tylko czekać na odbiór paczki przez kuriera.

Czy mogę dokonać zwrotu w Tezenis za darmo?

Istnieją dwa sposoby na zwrócenie swoich zakupów w sklepie Tezenis przez żadnych dodatkowych opłat:

  1. Dołącz do programu lojalnościowego Tezenis - po dołączeniu do programu otrzymasz e-kartę, na której możesz zbierać punkty za zakupy a następnie wymieniać je na darmowe zwroty.
  2. Zwróć swoje zakupy w sklepie stacjonarnym - zawsze możesz zwrócić produkty zakupione w sieci Tezenis odwiedzając wybrany sklep stacjonarny, nie ważne w którym sklepie zostały one kupione. Taka opcja zwrotu dotyczy również produktów zakupionych na stronie internetowej sklepu.

Jak działa zwrot środków za zakup w Tezenis?

Zwrot środków za zwrócone zakupy w Tezenis zawsze odbywa się przed upływem 14 dni od momentu dostarczenia zwrotu, czy to osobiście w sklepie, czy wysyłkowo. Środki trafią do Ciebie tym samym sposobem, jakim oryginalnie opłacono zakup. Jeśli dokonałeś zakupu za pomocą karty podarunkowej lub karty zwrotu, środki wrócą na tę samą kartę. Natomiast w przypadku zamówień opłaconych metodą za pobraniem, masz możliwość wyboru preferowanej formy zwrotu kosztów: na kartę zwrotu lub na swoje konto za pomocą przelewu bankowego IBAN.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto