Jak wykonać zwrot do sklepu Escobart?

W dzisiejszych czasach zakupy internetowe to nic nadzwyczajnego. Lubimy zajmować się tego typu czynnościami wkładając w to jak najmniej wysiłku, dlatego opcja zakupu nowych przedmiotów na odległość jest niezwykle atrakcyjna. Co więcej, dzięki odpowiednim regulacjom prawnym, mamy pewność, że w razie potrzeby możemy zwrócić zakupiony produkt i odzyskać całość wydanych na niego środków. Nie musimy się zatem martwić o to, co zrobić, jeśli dostarczony w nasze ręce towar znacznie odbiega od naszych wcześniejszych wyobrażeń na jego temat. W sklepach internetowych znajdziemy też produkty, na które być może trudno by było trafić w placówkach stacjonarnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dokładnie działa proces zwrotu, a właściwe procedura odstąpienia od umowy w sklepach internetowych, oraz jak dokonać zwrotu produktów w sklepie Escobart.

Na czym polega prawo do odstąpienia od umowy?

Według obowiązujących w naszym kraju przepisów, prawo do odstąpienia od umowy przysługuje tak zwanym kupującym uprzywilejowanym. Taki tytuł przysługuje:

  1. konsumentom,
  2. osobom fizycznym, które zawarły umowę ze sprzedawcą, która jest bezpośrednio związana z ich działalnością gospodarczą, ale nie ma charakteru zawodowego.

Kupujący uprzywilejowani mają prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy. W wyniku odstąpienia umowa zostaje uznana za niezawartą, zaś klient zwraca zakupiony towar (zazwyczaj na swój koszt), a sprzedawca jest zobowiązany do zwrócenia wszystkich należności za zakup.

Ile masz dni na odstąpienie od umowy zawartej z Escobart?

Standardowy termin na odstąpienie od umowy w sklepach internetowych wynosi 14 dni. Niektóre sklepy decydują się na wydłużenie tego terminu, jednak wiele z nich zostaje przy tym standardowym. Do takich sklepów należy również sklep Escobart, w którym to przysługuje Ci 14 dni na odstąpienie od umowy poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia (najlepiej jest wysłać odpowiednią wiadomość mailową na adres sklepu: escobartkontakt@gmail.com), a od momentu odstąpienia - kolejne 14 dni na dokonanie zwrotu.

Zwrot do Escobart - jak go nadać?

Aby nadać swój zwrot do Escobart, zapakuj swoje produkty dbając o ich odpowiednie zabezpieczenie (warto skorzystać z oryginalnego opakowania, jeśli masz je pod ręką) i nadaj paczkę na adres:

PALAZO Bartłomiej Faryński
ul. Ogrodników 2
95-054 Nowa Gadka

Możesz skorzystać z usług wybranego przewoźnika do nadania paczki, np. preferowanej przez Ciebie firmy kurierskiej. Warto się również zainteresować platformą wygodnezwroty.pl, która to znacznie ułatwia procedurę nadania zwrotu. Serwis ten przeprowadzi Cię przez każdy krok nadania paczki i pozwoli Ci na wybór sposobu zwrotu. Dzięki platfromie wygodnezwroty.pl nie będziesz też musiał adresować paczki - do wysyłki wystarczy kod zwrotu wygenerowany podczas rejstracji przesyłki w systemie. 

Co obejmuje oferta sklepu Escobart?

Sklep Escobart specjalizuje się w sprzedaży odzieży z różnorodnymi nadrukami. Asortyment sklepu obejmuje przede wszystkim koszulki i bluzy z kapturem w czarnym kolorze i standardowych krojach. Ich znakiem wyróżniającym są nadruki, w tym o charakterze humorystycznym lub nawiązujące do elementów popkultury, takich jak muzyka, gry komputerowe czy seriale. Oferta sklepu Escobart na pewno zainteresuje każdą osobę, która ma do siebie dystans lub która chce pokazać innym swoje pasje i zainteresowania poprzez swój ubiór.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto