Zwrot do Patriotic - jak wykonać go szybko i bezproblemowo?

W dzisiejszych czasach dzięki i internetowi możesz kupować nowe ubrania nie musząc nawet wychodzić ze swojego pokoju. Równie proste stały się zwroty - niepasujące produkty możesz oddać błyskawicznie i bez potrzeby podawania przyczyny. Dzisiaj przyjrzymy się procesowi nadawania zwrotu do Patriotic, polskiego sprzedawcy oferującego odzież w stylu streetwear dla kobiet i mężczyzn.

Ile jest dni na zwrot Patriotic?

Sklep Patriotic daje swoim klientom 14 dni na odstąpienie od umowy. Ten termin można zachować informując sklep o chęci zwrotu zakupionych produktów, co jest możliwe do wykonania osobiście, poprzez korespondencję pocztową lub mailową. Następnie klient ma 14 dni na dokonanie faktycznego zwrotu, liczonych od momentu wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie to możesz znaleźć na stronie sprzedawcy, chociaż korzystanie z gotowego wzoru nie jest wymagane. Pamiętaj jednak koniecznie, aby w oświadczeniu umieścić swój numer zamówienia jak i numer konta, na który sklep zwróci Twoje należności za zakup.

Dane kontaktowe sklepu Patriotic

Formularz odstąpienia od umowy możesz wysłać na adres mailowy sklepu: sklep@patriotic.pl. Samą przesyłkę należy adresować w poniższy sposób:

Merch Logistic Sp. z o.o.

ul. Dworska 2/3

45-750 Opole

z dopiskiem patriotic.pl

Co nie nadaje się do zwrotu?

W Patriotic możesz zwrócić większość oferowanych produktów, jednak wszystkie oddawane przedmioty muszą być w idealnym stanie i nie mogą nosić żadnych śladów wcześniejszego użytkowania. Ponadto musisz koniecznie odesłać wszystkie gratisy, które dołączono do Twojego zamówienia. Na koniec pamiętaj, że nie jest możliwy zwrot bielizny. Wynika to rzecz jasna ze względów higienicznych. 

Patriotic zwroty - krok po kroku

Nadanie paczki ze zwrotem Patriotic może być bardzo wygodne i szybkie, jeśli korzystasz z usługi Wygodne Zwroty. Za jej pośrednictwem możesz dokonać zwrotu postępując według poniższych kroków:

  1. Wyszukaj sklep na liście wszystkich sprzedawców obsługiwanych przez serwis i rozpocznij proces nadawania zwrotu,
  2. Wypełnij formularz zwrotu danymi o odsyłanym towarze i wybierz sposób nadania paczki,
  3. Opłać koszt przesyłki wybranym sposobem np. poprzez Blik lub Przelewy24,
  4. Nadaj przesyłkę w odpowiadającym ci punkcie. Możesz się zdecydować na skorzystanie z PaczkomatuⓇ InPost lub wysłanie towaru z wybranego punktu handlowego np. sklepów takich jak Żabka, Kaufland czy Stokrotka,
  5. Czekaj na zwrot należności za odesłany towar, który trafi na Twoje konto bankowe wskazane w oświadczeniu o zwrocie.
Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto