Jak nadać paczkę kurierem InPost?

Wysyłka kurierem InPost jest tanie, szybkie i wygodne. A jeśli wybierzemy Allekurier, to będzie jeszcze tańsze, szybsze i wygodniejsze! Dlaczego? Jak nadać paczki InPost, aby było najlepiej? Wszystkiego dowiesz się już za chwilę. Wystarczy tylko kilka minut i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli to masz, to szybko i łatwo nadasz przesyłkę kurierską przez Internet. Nie musisz nigdzie wychodzić. Włącz stronę allekurier.pl na smartfonie lub komputerze i dowiedz się, jak wysłać paczkę kurierem Inpost.

InPost jak nadać paczkę?

Na stronie allekurier mamy kalkulator ceny paczki. Po wybraniu opcji “wyceń paczkę” musimy uzupełnić kilka informacji. Są to: waga, wymiary oraz kraj dostarczenia. Na tej podstawie zostanie wyliczone, jaka oferta dla naszej paczki będzie najlepsza! Pamiętaj, aby dwa razy sprawdzić wymiary i wagę paczki. Jeśli zostaną one źle podane, to mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty!

inpost jak wysłać paczkę

Kolejny krok to wybranie, czy chcemy, aby kurier przyjechał do domu, czy też sami dostarczymy paczkę do punktu nadawania. Jak wiadomo, jak nadawać paczki InPost, to tylko paczkomaty! Jednak obecnie możemy skorzystać z także przystępnej cenowo opcji odebrania paczki od nas z domu. Tak więc możemy postawić na to, co jest dla nas najwygodniejsze. Cenowo wciąż taniej wyjdzie dostarczenie paczki do paczkomatu lub punktu. Tak więc, jeśli chcemy maksymalnie oszczędzić, to postawmy na zlecenie paczki InPost właśnie tam.

inpost jak paczke wyslac

InPost jak wysłać paczkę z domu?

Po wybraniu odpowiedniej opcji musimy uzupełnić formularz. Najpierw wpisujemy dane o nadawcy. Podstawowe dane, adres plus kontakt. Teraz, w zależności od wybranej opcji, przechodzimy dalej lub określamy, kiedy kurier ma przyjechać po paczkę. Na podstawie kodu pocztowego system podaje nam dostępne daty i godziny. Jeśli zdecydowaliśmy się na paczkomat, to przechodzimy dalej.

inpost jak nadać paczkę

Teraz musimy podać dane odbiorcy paczki. Jeśli wybraliśmy opcję paczkomatową, to musimy też podać adres paczkomatu, do którego przesyłka ma dotrzeć. To, jak wysłać paczkę InPost jest już wiadome. Teraz można przejść do ostatniego etapu nadawania.

Warto wspomnieć tu jeszcze o tym, jak wygodny jest system Allekurier. Możemy łatwo uzupełnić formularz dzięki opcji “Szybkie wprowadzanie”. Z kolei jeśli masz już konto w witrynie, to dane uzupełnią się automatycznie! Możesz stworzyć też książkę adresową. Jest to bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które często wysyłają paczki.

inpost jak wyslac paczke

Jak nadać paczkę InPost zgodnie z regułami?

Teraz przechodzimy do pytań dotyczących samej paczki. Należy określić, co się w niej znajduje. Nie wszystkie przedmioty można spakować i wysłać kurierem. Dlatego właśnie Allekurier upewnia się, że wiemy, jakie są zasady. Po zaznaczeniu dostępnego przedmiotu przechodzimy do pakowania paczki. Teraz określamy, jak wygląda nasza przesyłka. Jeśli jest w kształcie prostopadłościanu i jest kartonowa, to określa się ją jako standardową. Z kolei paczki owinięte folią strecz, o nieregularnych kształtach, składające się z dwóch różnych paczek lub zawierające np. szkło muszą zostać nadane jako przesyłki niestandardowe>. W przypadku, gdy nie zaznaczymy tego w tym etapie, później mogą zostać naliczone dodatkowe koszty!

inpost jak nadac paczke

Jak nadawać paczki InPost? - usługi dodatkowe

Jeśli chodzi o to, jak nadawać paczki InPost najszybciej, to warto nie wybierać opcji dodatkowych. Wtedy przesyłka dojdzie najszybciej, a my nie będziemy musieli też nic więcej uzupełniać. Tak więc po tym etapie formularza to tak naprawdę wszystko. Przesyłka InPost już zaraz może być wysłana. Wystarczy jeszcze tylko zaakceptować regulamin i wysłać zlecenie! Po opłaceniu kosztów wysyłki na nasz email zostanie wysłany list przewozowy. Trzeba go wydrukować i nakleić na paczkę w widocznym miejscu. Teraz albo zanosimy przesyłkę do paczkomatu, albo czekamy na przyjazd kuriera! To już wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak nadać przesyłkę InPost! Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko wysłać swoją pierwszą paczkę i korzystać z niskich cen!

A co jeśli nie InPost? Nic straconego! W AlleKurier możesz zlecić swoją przesyłkę także innym przewoźnikiem. Zobacz w jaki sposób to zrobić. Pomogą Ci w tym nasze pozostałe poradniki!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto