Manager Paczek InPost - poznaj, jak to działa

Obecnie zarówno nadawanie, jak i odbieranie przesyłek nie jest skomplikowane. Wszystko dzięki pracy kurierów, którzy niezależnie od, chociażby warunków atmosferycznych są gotowi dostarczyć paczkę prosto pod drzwi. Sprawa komplikuje się jednak w momencie, gdy nie możemy zostać w domu, gdy oczekujemy na przesyłkę. Mało kto w dzisiejszym świecie ma możliwość przebywania w domu w godzinach, w których kurierzy świadczą swoje usługi.

Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala odebrać przesyłkę w wybranym przez ciebie miejscu i jest nim Manager Paczek. Paczkomaty zazwyczaj zlokalizowane są one niedaleko od naszego miejsca zamieszkania, więc paczkę możemy odebrać, wracając do domu z zakupów, pracy, czy szkoły. Co ważne Paczkomaty umożliwiają nam nie tylko odebranie paczki, ale również jej nadanie. Jest to niesamowicie szybkie i proste i wymaga od nas jedynie skorzystania z Managera Paczek. Jak z niego skorzystać i kto może tego dokonać?

InPost manager paczek - co trzeba o nim wiedzieć?

Chyba każdy chociaż raz widział nowoczesne urządzenia przypominające skrytki pocztowe, którymi są Paczkomaty InPost zlokalizowane na terenie całej Polski. Umożliwiają nam one nie tylko odbieranie przesyłek w dowolnym dla nas terminie, ale również szybkie i łatwe ich nadawanie. Możemy zapomnieć o staniu w długich kolejkach i wypełnianiu skomplikowanych druczków. Paczkomaty to minimum formalności, a co ważne, oszczędność naszego jakże cennego czasu. Co ważne, mamy możliwość skorzystania z nich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nadawanie i odbieranie paczek jest możliwe w najlepszej dla nas porze. Nawet w środku nocy, czy nad ranem. Ich rozmieszczenie jest o tyle komfortowe, że Paczkomaty znajdują się najczęściej w pobliżu miejsc użyteczności publicznej, jakimi są centra handlowe, większe sklepy, stacje benzynowe, urzędy itp. Wszystko po to, aby korzystanie z nich było wygodne i możliwe podczas wykonywania codziennych czynności poza domem.

manager paczek

Szybkie nadawanie wysyłek? Manager paczek InPost to jest to!

Jeśli pragniemy skorzystać z możliwości szybkiego i łatwego nadawania naszych przesyłek poprzez Paczkomaty, musimy skorzystać z Managera Paczek. Najłatwiej określić go jako platformę, za której pomocą możemy krok po kroku przejść procedurę, która umożliwia nam nadanie paczki. Aby tego dokonać niezbędne będzie założenie konta. InPost Manager paczek nic nas nie kosztuje, a sama rejestracja nie powinna zająć nam więcej niż kilka minut. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się rewelacyjnie u osób, które często wysyłają większą ilość paczek. Dzięki niemu wszystkie dane mamy w jednym miejscu, co jeszcze bardziej usprawnia proces wysłania przesyłek. Manager Paczek jest całym systemem, który został stworzony specjalnie po to, aby nie tylko przesyłki paczkomatowe, ale również przesyłki kurierskie InPost były łatwe i szybkie do nadania. Jego użytkownik ma możliwość nie tylko pobrania etykiety swojej przesyłki, ale również przeglądania archiwum paczek, oraz co ważne bieżącego śledzenia ich lokalizacji i statusu.

Manager Paczek umożliwia również uzupełnianie środków na koncie, co jest niezbędne do realizowania operacji wysyłki.

W jaki sposób działa wysyłka w Managerze Paczek?

Nadawanie przesyłek z pomocą Managera Paczek nie jest wcale skomplikowane i każdy z pewnością sobie z tym poradzi. Jak nadać paczkę w paczkomacie?

1. Na początek wymagane jest założenie konta, które jest darmowe, a cały proces rejestracji trwa zazwyczaj maksymalnie kilka minut.

2. Po zakończonym procesie rejestracji na podany adres e-mail zostaje przesłany link aktywacyjny. Po jego kliknięciu konto zostaje aktywowane i od teraz możliwa jest wysyłka paczek za pośrednictwem Managera Paczek.

3. Aby nadać paczkę, konieczne jest wygenerowanie etykiety. Jest to informacja dla kurierów lub Paczkomatu, dzięki której paczka zostaje rozpoznana. Wszystkie potrzebne informacje będą zawarte właśnie na etykiecie, co oznacza, że nie trzeba już w żaden dodatkowy sposób oznaczać paczki.

Etykietę tworzy się w sekcji "Wyślij przesyłki". Manager Paczek krok po kroku podpowiada jakie pola są niezbędne do wypełnienia. Będą to kolejno adres mailowy odbiorcy oraz nadawcy, numery telefonów, gabaryty paczki oraz rodzaj nadania. Paczki możliwe są do nadania zarówno w Paczkomatach jak i w Punktach.

4. Manager Paczek sam wyliczy, jaki jest koszt nadania danej przesyłki. Etykieta zostanie opłacona ze środków, jakie znajdują się na koncie Managera Paczek. Należy upewnić się, czy konto zostało zasilone odpowiednimi środkami. Aby tego dokonać, należy wejść w zakładkę "Płatność" i kliknąć opcję "Doładuj konto". Manager Paczek krok po kroku podpowie, jakie są dalsze etapy doładowania konta takie jak podanie kwoty doładowania, czy formy płatności.

5. Jeśli na koncie znajdują się odpowiednie środki, wystarczy kliknąć opcję "Opłać, wydrukuj i wyślij". W efekcie środki na koncie mniejszą się o kwotę danej etykiety natomiast sama etykieta będzie możliwa do pobrania w formie pliku PDF. Etykietę należy wydrukować.

6. Ostatnim krokiem jest już tylko odpowiednie opakowanie przesyłki, umieszczenie na niej etykiety oraz dostarczenie jej do Paczkomatu bądź Punktu wskazanego w procesie rejestracji paczki.

inpost manager paczek

Przesyłka za pobraniem - co wtedy?

Jeżeli chcesz zapłacić za paczkę podczas odbioru nie musisz polegać tylko na kurierze. Wybierz manager paczek InPost za pobraniem i dalej ciesz się swobodnym nadaniem lub odbiorem przesyłki. W przypadku nadania przesyłki postępuj tak jak opisaliśmy powyżej. Paczkomat umożliwia odbiór przesyłki za pobraniem. Jak to możliwe? Już tłumaczymy! Część paczkomatów jest wyposażona w terminal płatniczy, dzięki któremu opłacisz paczkę podczas odbioru. Manager paczek InPost za pobraniem daje możliwość zapłaty kartą płatniczą lub Blikiem. Jak zwykle po otrzymaniu kodu odbioru za pomocą SMS musisz udać się do wybranego punktu. Gdy wpiszesz numer telefonu i kod odbioru, zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Po uiszczeniu należności Twoja skrytka się otworzy. Manager paczek InPost za pobraniem to bezpieczna i najlepsza opcja, gdy chcesz zapłacić podczas odbioru!

Manager paczek czy firma kurierska - z czego skorzystać?

Odpowiedź na to pytanie brzmi "to zależy". Przede wszystkim od tego, w jaki sposób lubimy nadawać oraz odbierać przesyłki. Jeśli chcemy być niezależni od czekania na kuriera, który przyjedzie po paczkę lub z paczką, na pewno lepiej wtedy postawić na Paczkomat. On nam nie ucieknie! Z kolei firmy kurierskie mają tę przewagę, że jest ich dużo do wyboru (szczególnie na platformach takich jak AlleKurier.pl), przez co koszt wysyłki można dostosować do swoich wymagań (przewoźnicy mają różne ceny za przewóz tej samej przesyłki). Na pewno też sporym atutem jest możliwość wysyłki za granicę. Niestety poza przesyłkami do Anglii, paczkomat nas w tej kwestii nie rozpieści. Z kolei AlleKurier pozwala na przesyłanie paczek do Niemiec, paczek do USA czy nawet dalekiej Australii! Przeanalizuj swoje potrzeby i wybierz tę usługę, która najbardziej do Ciebie przemawia! Z AlleKurier na pewno zrobisz to szybko, tanio i sprawnie!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto