Jak wysłać paczkę kurierem UPS? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę kurierem UPS?

Jak wysłać paczkę kurierem UPS dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena paczki wysyłanej kurierem UPS

Pierwszym istotnym krokiem, który powinieneś podjąć, aby przesłać paczkę za pomocą kuriera UPS jest zapoznanie się z wygodnym i intuicyjnym serwisem AlleKurier.pl. To za pomocą naszego formularza nadawanie paczki będzie wyjątkowo łatwe i przyjemne, a przede wszystkim szybkie. Nie wierzysz, że ten proces może zająć tylko kilka minut? Przekonaj się sam! To rewelacyjna opcja dla każdego, kto nie lubi marnować swojego cennego czasu. Jeśli tylko zmierzysz swoją paczkę, możesz niezwłocznie przepisać jej dane do formularza. Wysokość, długość, szerokość oraz waga będą potrzebne, aby móc przejść do kolejnych etapów procesu. Sprawdź czy wpisane dane są zgodne z prawdą. Błędy mogą skutkować zwiększonymi opłatami. Gdy wszystko jest sprawdzone i masz pewność poprawności wymiarów, kliknij w pomarańczowy przycisk z napisem „Wyceń przesyłkę”.


formularz wyceny paczki ups

Wybór kuriera UPS do realizacji wysyłki

Tak, to właśnie teraz musisz wybrać spośród dostępnych opcji kuriera UPS. Aby to zrobić, naciśnij „Wybieram”.


paczka UPS Standard Express Saver

Formularz nadania paczki kurierem UPS

Czas na wpisanie danych nadawcy. Co będzie potrzebne? Przede wszystkim imię i nazwisko oraz adres, pod który przyjedzie kurier UPS. Nie zapomnij także podać adresu e-mail i numeru telefonu, bo są to informacje absolutnie obowiązkowe. Wyznacz datę i przedział godzinowy, kiedy to kurier ma się pojawić po paczkę. Jednak wiedz, że jest to czas podany orientacyjnie.


Nadawca - osoba nadająca paczkę kurierem ups

Gdy nie chcesz czekać na przyjazd kuriera, sam zawieź paczkę do punktu UPS.

AlleKurier radzi: Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeżeli masz zapisane potrzebne do wysyłki dane w jakimś dokumencie na komputerze, użyj opcji "Szybkie wprowadzanie". Co ona daje? Przede wszystkim – skraca czas wpisywania każdej informacji z osobna i niweluje możliwość pomyłki. Wklej dane w odpowiednie pole i… gotowe! Zostaną przyporządkowane we właściwe miejsce.


formularz szybkiego wprowadzania danych do wysłania paczki kurierem UPS

Dane nadawcy wypełnione? Pora na dane odbiorcy. Tutaj też możesz skorzystać z „Szybkiego wprowadzania” lub jeśli wolisz wpisać informacje osobno. Wypełnij pole, gdzie wymagane jest imię i nazwisko oraz adres doręczenia. Numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail są w tym przypadku uznane jako dodatkowe, ale jeśli chcesz ułatwić pracę kurierowi UPS, uzupełnij je.


Odbiorca - osoba odbierająca paczkę kurierem ups

Teraz napisz, co jest przedmiotem wysyłki. Jest to obowiązkowe pole, więc, aby przejść dalej, musi zostać uzupełnione. Sprawdź też, jakich przedmiotów nie wolno wysyłać.

Jeśli pakujesz swoją paczką, dołóż wszelkich starań, aby miała ona standardowe kształty. Przesyłka standardowa jest zapakowana w sztywny karton w kształcie prostopadłościanu. Nie może ona mieć żadnych wystających elementów. To właśnie one w dużej mierze wpływają na utrudnienie swobodnego transportu. Jeśli nie chcesz, aby proces sortowania Twojej paczki był uniemożliwiony przez korporacją kurierską, zadbaj o to, aby zaliczała się do przesyłek standardowych.


różnice między paczką kurierem ups standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Ważne jest, aby polityka prywatności i regulamin, a także inne potrzebne dokumenty zostały przez Ciebie przeczytane i zaakceptowane. Teraz możesz już kliknąć „Wyślij zlecenie”.

Wydruk listu przewozowego i opłata za zlecenie

Pamiętaj, że to nadawca jest odpowiedzialny za wydrukowanie listu przewozowego i naklejenie go na swojej przesyłce!


zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę ups

Bardzo ważną czynnością jest zapłacenie za usługę kurierską, którą zamówiłeś. Zostaniesz teraz przekierowany na stronę z płatnościami. Tam możesz zdecydować się na tę metodę płatności, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Dokonaj opłacenia zlecenia. Możesz to zrobić za pomocą szybkiego przelewu internetowego. Proces jest już prawie zakończony. Teraz pozostaje Ci czekać na przyjazd kuriera UPS, aby paczka mogła zostać wysłana.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami