Jak nadać paczkę kurierem UPS?

To już nie te czasy, kiedy wysyłanie listów i paczek było możliwe tylko na poczcie. Obecnie mamy tę wygodę, że nadanie paczki może się odbyć przez Internet! Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Nie musimy nawet wychodzić z domu! Do tego cały proces jest bardzo szybki. Już w kilka minut możemy wszystko załatwić. Co więcej, postaw na tanie wysyłanie! Allekurier znajdzie dla Ciebie najlepszą cenę na przesyłki kurierskie kurierem UPS! Wszystkiego, o tym jak wysłać paczkę kurierem UPS dowiesz się poniżej!

jak nadać paczkę kurierem ups

UPS jak nadać paczkę?

Na głównej stronie Allekurier mamy formularz, który jest kalkulatorem ceny paczki. Wystarczy podać kilka informacji, a on dobierze dla nas najlepszą ofertę. Od czego należy zacząć? W pierwszym kroku podajemy wagę oraz wymiary paczki. Następnie zaznaczamy, gdzie paczka ma dotrzeć - do Polski czy za granicę. Na tej podstawie zostaną ustalone najlepsze ceny przesyłek, dostępne dla Ciebie!

Warto na chwilę zatrzymać się przy kalkulatorze i wprowadzaniu danych. Pamiętaj, żeby dwa razy sprawdzić poprawność wymiarów i wagi! Jest to bardzo ważne, ponieważ potem możemy mieć komplikacje z nadaniem przesyłki UPS! Firmy kurierskie mogą sprawdzić wymiary rzeczywiste z tymi, które podaliśmy w formularzu. Jeśli się one nie zgadzają, to najprawdopodobniej zostaną naliczone dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, dwa razy sprawdź, czy dobrze podałeś dane!

ups jak wysłać paczkę

Jak wysłać paczkę kurierem UPS?

Gdy już upewnisz się, że wszystko jest wprowadzone prawidłowo, to możesz przejść do kolejnego kroku. Jest to wybranie, jak ma zostać wysłana Twoja paczka. Pierwsza opcja to odbiór przesyłki przez kuriera z naszego domu. Druga to samodzielne dostarczenie paczki do punktu nadawczego. Obie opcje mają swoje wady i zalety. To od nas zależy, co jest dla nas wygodniejsze. Tak więc, jak nadać paczkę UPS, to dowolny wybór. Odbiór przesyłki z domu nie wymaga od nas wychodzenia z domu, ale musimy czekać na przyjazd kuriera. Udanie się do punktu nadania daje możliwość wysłania paczki wtedy, kiedy nam pasuje.

ups jak nadać paczkę

Jak nadać paczkę UPS z domu?

Najprostszym rozwiązaniem jest postawienie na odbiór paczki z naszego domu. Dzięki temu nie musimy nigdzie iść, ani też szukać pobliskiego punktu nadania. Tak więc po wybraniu właśnie tej opcji zostajemy przekierowani do formularza. Tam najpierw uzupełniamy swoje dane. Mowa tu o imieniu i nazwisku, kontakcie oraz adresie. Po podaniu kodu pocztowego zostaną wyświetlone możliwe daty i godziny przyjazdu kuriera. To, jak wysłać paczkę kurierem UPS jest uzależnione właśnie od tego. Zwykle jednak mamy do wyboru kilka różnych dat oraz kilkugodzinny przedział czasowy. Tak więc bez problemu znajdziemy dogodny dla nas termin. Następnie musimy uzupełnić te same dane, co o nas, tylko dotyczące adresata. Później przechodzimy do kolejnej części formularza.

kurier ups jak nadać

Warto wspomnieć tutaj o ułatwieniach, jak oferuje Allekurier. Przede wszystkim, po pierwszym nadaniu paczki UPS zostają zapisane nasze dane, które później automatycznie się uzupełniają. Mamy także możliwość dużo szybszego wpisywania wszystkich danych przez opcje “Szybkie wprowadzenie”. Warto z niej skorzystać!

jak wysłać kurierem ups

Kurier UPS nadanie paczki - co może się w niej znaleźć?

W kolejnym kroku jesteśmy proszeni o podanie, co orientacyjnie zawiera przesyłka. Ma to na celu zidentyfikowanie, czy na pewno w środku nie znajdzie się nic, co jest niedozwolone. Jak wysłać paczkę UPS, aby było bezpiecznie? Zgodnie z regulaminem i najlepiej jako standardową przesyłkę! To właśnie określamy w kolejnym kroku. Należy zaznaczyć, czy nasza paczka jest standardowa czy niestandardowa. Ta druga będzie droższa. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest ważna, aby później nie zdziwić się, skąd wzięły się dodatkowe opłaty!

jak wysłać paczkę kurierem ups

W kolejnym kroku tego, jak wysłać paczkę UPS, musimy zaznaczyć ewentualne opcje dodatkowe. Potem tylko zaakceptowanie regulaminu i wysłanie zlecenia! Po opłaceniu uzyskamy list przewozowy na adres mailowy. Drukujemy, naklejamy na paczkę i wysyłamy!

jak nadać paczkę ups

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto