Jak zamówić kuriera UPS? | AlleKurier.pl

Jak zamówić kuriera UPS?

min czytania

Jak zamówić kuriera UPS dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki kurierem UPS

Jeśli chcesz zamówić kuriera UPS, udaj się na stronę AlleKurier.pl. Tam łatwo i szybko wycenisz swoją przesyłkę. Pozwól sobie na komfort i pełną wygodę. Kurier przyjedzie po Twoją przesyłkę pod wskazany adres i masz pewność, że paczka zostanie doręczona odbiorcy w krótkim czasie. Wystarczy, że podasz parametry swojej przesyłki. Potrzebne jest, abyś dokładnie ją zważył i zmierzył. Określ precyzyjnie długość, wysokość i szerokość przesyłki i wpisz dane w odpowiednie pola w formularzu na stronie AlleKurier.pl. Zaznacz też czy doręczenie przesyłki będzie miało miejsce na terenie Polski. Teraz kliknij pomarańczowy przycisk z napisem „Wyceń przesyłkę”.


formularz wyceny kuriera ups

Wybór oferty kuriera UPS

Zostaną Ci zaprezentowane różne oferty firm kurierskich, a przy nich ceny i czas realizacji usługi. Teraz wybierz kuriera UPS. Wystarczy kliknąć „Wybieram”.


kurier UPS

Wypełnij formularz nadania paczki kurierem UPS

Kolejny krok to uzupełnienie informacji o nadawcy. Jeśli zamawiasz kuriera do swojego domu – podaj tam swój adres i inne potrzebne dane. Na pewno musisz przedstawić personalia nadawcy – imię, nazwisko. Potrzebny będzie też adres e-mail i telefon kontaktowy.


Nadawca - osoba wysyłająca paczkę kurierem ups

Możesz użyć opcji „Szybkiego wprowadzania” i skopiować całość potrzebnych danych z innego – wcześniej przygotowanego – dokumentu, a następnie wkleić je w odpowiednie pole. Masz pewność, że zostaną właściwie przyporządkowane.


formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania paczki kurierem ups

AlleKurier radzi: Jeśli nie chcesz czekać na kuriera, zawieź swoją przesyłkę do punktu UPS.

Aby wskazać odbiorcę paczki, konieczne jest uzupełnienie kilku niezbędnych informacji, jak chociażby pełny adres oraz jego dane personalne. Jeśli zależy Ci na ułatwieniu procesu wysyłki, podaj też numer telefonu i adres e-mail odbiorcy.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru paczki ups

Następnie możesz wybrać na kogo ma zostać stworzone konto w naszym serwisie. Jeśli wcześniej korzystałeś już z platformy AlleKurier być może posiadasz własne konto. Jeśli nie, wybierz spośród danych nadawcy, odbiorcy lub wpisz dane innej osoby. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta na firmę, konieczne będzie podanie numeru NIP. To dzięki niemu, będziesz mógł otrzymywać faktury za wybrane usługi.


wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka ups

Teraz napisz, jaki przedmiot chcesz wysłać za pomocą usług kuriera UPS. W sekcji „Opisz przedmiot wysyłki” wpisz nazwę rzeczy, która będzie przewożona. Istotne jest także zapoznanie się z listą przedmiotów, których nie wolno wysyłać. Nie można przesyłać chociażby żywności lub innych produktów, które dostępne są pod specjalnym linkiem: https://allekurier.pl/towary-przedmioty-zakazane-wylaczone-z-przewozu. Jeśli natomiast interesują Cię aktualne listy wszystkich towarów wyłączonych z przewozu to są one dostępne bezpośrednio na stronach przewoźników, w tym korporacji kurierskiej UPS.

Kolejnym krokiem jest określenie czy sposób zapakowania Twojego przedmiotu kwalifikuje Twoją przesyłkę jako standardową. Jeśli przedmiot przeznaczony do wysyłki jest zapakowany w solidny karton i kształtem przypomina prostopadłościan to najprawdopodobniej kwalifikuje się jako paczka standardowa. Jeżeli natomiast paczka jest zapakowana tylko w folię oznaczamy ją jako niestandardową. Najlepiej jednak zapoznać się ze szczegółowymi kryteriami oznaczeń przesyłek na stronie kuriera UPS.


różnice między paczką ups standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Istnieje jeszcze opcja związana z usługami dodatkowymi. Jeśli masz życzenie możesz wybrać jedno z możliwych rozwiązań.

Wyślij opłacone zlecenie

Aby móc kliknąć w przycisk “Wyślij zlecenie" potrzebne jest zaakceptowanie kompletu zgód. Bez akceptacji regulaminu, nie jest możliwe zamówienie kuriera. Koniecznie przeczytaj wskazane dokumenty.


zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę kurierem ups

Nadawca jest zobligowany do wydrukowania listu przewozowego i naklejenia go na przesyłce. Aby kurier przyjechał i odebrał paczkę, bardzo ważne jest, żebyś opłacił zamówioną usługę. Wybierz swoją ulubioną metodę realizacji płatności. Gdy zapłacisz, cały proces zamawiania kuriera UPS masz już za sobą. Możesz być pewien, że Twoja paczka zostanie odebrana od nadawcy i dostarczona do odbiorcy terminowo.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami