UPS Access Point – nowa usługa od UPS

Z usług kurierskich korzysta coraz więcej osób, dlatego rynek dostępnych usług nieustannie się rozwija. Wiele firm oferuje korzystanie z ciekawych i atrakcyjnych cenowo form wysyłki, dzięki czemu z roku na rok zwiększa się ilość zakupów dokonywanych w Internecie. I chociaż obecnie w branży usług kurierskich większość firm dostarcza przesyłki w zaledwie 1-2 dni, pojawiają się opcje umożliwiające jeszcze szybsze i wygodniejsze nadawanie oraz odbieranie przesyłek. Jedną z nich jest UPS Access Point.

Czym jest UPS Access Point?

UPS Access Point – nowa usługa od UPS

UPS Access Point to nowa usługa, dzięki której nadawanie i odbiór paczek jest jeszcze wygodniejszy i sprawniejszy. W ramach tej opcji przesyłka może być odebrana i/lub nadana w wybranym punkcie. Dzięki temu paczkę wysłać można wygodnie w drodze do pracy lub podczas powrotu, podczas spaceru czy w trakcie robienia zakupów.

Punkty UPS Access Point zlokalizowane są w dogodnych i często odwiedzanych lokalizacjach, co pozwala zaoszczędzić czas, a kwestie związane z przesyłką można załatwić przy tzw. okazji. Dzięki temu nie trzeba oczekiwać na kuriera i dopasowywać rozkładu dnia do terminu dostarczenia paczki. To kluczowe zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na czasie i jak najszybszym otrzymaniu paczki. W UPS Access Point przesyłka  oczekuje na odbiorcę w godzinach działania punktu i można odebrać ją w dogodnym dla siebie czasie.

Zalety UPS Access Point

Jedną z największych zalet wysyłania paczek z udziałem UPS Access Point jest znacznie korzystniejsza cena całej usługi. To szczególnie istotne w przypadku, gdy korzystamy z usług kurierskich regularnie i często. Takie udogodnienie i tym samym kolejna opcja wyboru sposobu dostawy to również korzyść dla klientów sklepów internetowych. Większy wybór możliwych opcji wysyłki w przystępnych cenach staje się realną zachętą do dokonania zakupu.

Korzystna cena usług kurierskich za pośrednictwem UPS Access Point obowiązuje również dla wysyłki paczek za granicę. W całej Europie znajduje się kilkanaście tysięcy punktów, dzięki czemu istnieje ogromne prawdopodobieństwo możliwości nadania paczki do punktu znajdującego się w dogodnej dla odbiorcy lokalizacji.

Ponadto wszystkie przesyłki kurierskie nadawane lub odbierane w UPS Access Point są monitorowane na każdym etapie podróży tak krajowej, jak i zagranicznej. W każdej chwili można więc sprawdzić, gdzie znajduje się paczka i na kiedy planowana jest jej dostawa do punktu docelowego. Usługa ta dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich przesyłek. Ponadto UPS umożliwia jednoczesny monitoring aż do 25 przesyłek, dzięki czemu zachowujesz pełną kontrolę nad procesem dostawy.

Wybierając dostarczenie przesyłek kurierem, należy liczyć się z tym, że kurier w dniu dostawy może pojawić się z paczką o różnych porach. Co prawda w przypadku naszej nieobecności, można poprosić o pozostawienie przesyłki przed domem lub u sąsiadów. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Istnieje również ryzyko kradzieży przesyłki, a w przypadku niedostarczenia paczki, wraca ona do magazynu, skąd kolejna dostawa może wydłużyć czas oczekiwania na paczkę.

W przypadku UPS Access Point paczka dostarczana jest do wybranego punktu, gdzie bezpiecznie czeka na odbiór w godzinach dogodnych dla odbiorcy. To niejednokrotnie dużo dłuższe godziny otwarcia niż tradycyjne punkty nadania i odbioru paczek. Dzięki temu nawet osoby pracujące długo mają szansę odebrać swoją przesyłkę jeszcze tego samego dnia, którego została dostarczona i stała się możliwa do odebrania.

Czym jest UPS Access Point? Poradnik od A do Z

Jak nadać i odebrać paczkę z wykorzystaniem UPS Access Point?

Proces nadania przesyłki z udziałem UPS Access Point niczym nie różni się od standardowej procedury z wyborem usług tradycyjnego kuriera. Wystarczy podać wymiary i wagę przesyłki oraz dane odbiorcy i nadawcy, a następnie wybrać opcję dostarczenia gotowej do wysyłki paczki do punktu UPS Access Point. Podczas procesu nadawczego dostępna jest lista punktów i wszystkich dostępnych lokalizacji, dzięki czemu możliwy jest wybór najdogodniejszego punktu nadania oraz odbioru w pobliżu adresu docelowego odbiorcy.

W przypadku korzystania z UPS Access Point należy jednak pamiętać o trzech istotnych kwestiach. Po pierwsze przesyłka nie może być cięższa niż 20 kg i mierzyć więcej niż 97 cm. Po drugie, rozmiar całkowity paczki nie może przekraczać 330 cm łącznie z obwodem. Po trzecie, deklarowana wartość paczki powinna wynosić nie więcej niż 5000 USD. Dowiedz się także, jak zamówić kuriera UPS?

AlleKurier i UPS Access Point

W ramach platformy wysyłkowej AlleKurier umożliwiającej proste nadanie paczki za pomocą niemal wszystkich cenionych i polecanych firm kurierskich działających w Polsce, skorzystać można też z opcji UPS Access Point. Opcję tą można wybrać tak, jak każdą inną, po podaniu wymiarów i wagi przesyłki w formularzu dostępnym na stronie allekurier.pl.

W przypadku skorzystania z wariantu UPS Access Point to Door, czyli nadania paczki w punkcie i dostarczenia przez kuriera UPS pod adres odbiorcy, cena wynosi już 18,96 zł netto. W opcji nadania w punkcie i odbioru w punkcie (UPS Access Point to Access Point) kwota za wykonanie usługi to już 14,26 zł netto. Jest to więc wariant konkurencyjny i korzystny cenowo, a jednocześnie wygodny i bezpieczny dla obu stron.

UPS Access Point – szansa na rozwój i dodatkowy zarobek

UPS Access Point to również szansa na zwiększenie dochodów bez nakładów finansowych i inwestycji dla małych firm czy właścicieli punktów usługowych i sklepów. Dzięki współpracy z UPS możliwe jest stworzenie punktu nadania i odbioru paczek w lokalu usługowym. To ogromne udogodnienie dla okolicznych mieszkańców, którzy przy okazji robienia zakupów i odwiedzania Twojej placówki mogą dodatkowo szybko i wygodnie nadać lub odebrać przesyłkę. Każda taka paczka to dodatkowy zarobek i prowizja od UPS.

Aby dołączyć do listy punktów UPS Access Point, wystarczy przesłać formularz dostępny na stronie internetowej UPS, podając podstawowe dane dotyczące m.in. lokalizacji lokalu usługowego, typu oferowanych usług i informacji dotyczących okolicy.

Nie masz pewności co do ceny? Sprawdź aktualny cennik UPS!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto