Ile idzie kurier?

W dobie zakupów internetowych ogromnym zainteresowaniem cieszą się usługi kurierskie. Pozwalają one dostarczać przesyłki w znacznie szybszym czasie niż tradycyjna poczta. Wiele osób regularnie zamawiających coś do domu lub biura zastanawia się, ile idzie kurier. W poniższym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, a także przedstawić, kiedy przesyłki zagraniczne zostają dostarczane u większości wiodących przewoźników, jak DPD i inPost oraz czy ekspresowe przesyłki zagraniczne są możliwe.

Jaki kurier najlepszy?

Jaki kurier najlepszy? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo różne są kryteria. Dla jednych najistotniejszym parametrem będzie czas doręczenia, dla innych możliwie jak najniższa cena. Jednym z najważniejszych czynników wpływający na jakość firm kurierskich to czas dostawy. Obecnie większość Kurierów np. DPDInPostGeis oferują bardzo szybkie czasy doręczenia. W większości przypadków  czas ten nie powinien przekraczać jednego dnia roboczego. W sytuacjach wyjątkowych może się zdarzyć, że termin ten może wydłużyć się do dwóch dni.

Usługi kurierskie mają jedną niepodważalną przewagę nad pocztą. Aby nadać przesyłkę, nie trzeba wychodzić z domu. Kuriera można zamówić przez Internet. Ten zjawi się pod wskazanym adresem i odbierze przesyłkę. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające oszczędzić dużo czasu na staniu w kolejce w przypadku tradycyjnej poczty.Przesyłki wysyłane firmami kurierskimi transportowane są znacząco szybciej w porównaniu do tradycyjnej poczty. Co ważne każdy etap podróży przesyłki można podglądnąć na stronie śledzenia firmy kurierskiej. Niektórzy przewoźnicy aby zapewnić komfort odbiorcy zdecydowali się na przekazywanie szacownego terminu doręczenia. Jest to niezwykle przydatna funkcja, szczególnie dla osób pracujący.

Jaki kurier do sklepu internetowego?

Robiąc zakupy w sklepach internetowych przesyłki zazwyczaj dostarczane są firmami kurierskimi. Dość popularną usługą kurierską wykorzystywaną przez sklepy internetowe jest pobranie gotówki przy odbiorze. To nic innego jak zapłata za przesyłkę bezpośrednio przy odbiorze przesyłki z rąk kuriera. Warto podkreślić że w większości przypadków zawartość paczki można sprawdzić dopiero po opłaceniu jej. U kuriera można płacić gotówką jak i kartami płatniczymi. Większość kurierów posiada ze sobą terminale płatnicze, dzięki czemu płatność za przesyłkę odbywa się elektronicznie. Po dokonaniu płatności pieniądze są następnie przekazywane do sklepu, który był nadawcą.

Ile idzie kurier? Użyteczny poradnik od A do Z

Odbiór w punkcie - co to znaczy?

Wraz z rozwojem usług kurierskich wymyślono nowe metody dostarczania przesyłek. Firmy kurierskie zdecydowały się na podjęcie współpracy z małymi lokalnymi sklepami i punktami usługowymi po to aby umożliwić odbiór przesyłki w danym punkcie. Często bywa tak, że kurier podejmuje próbę doręczenia przesyłki, jednak nie zastaje odbiorcy. W takim przypadku dość często przesyłka jest przekierowana do najbliższego punktu odbiorczego. Możemy ją odebrać w godzinach pracy danego punktu. Jeszcze do niedawna w przypadku nieudanego doręczenia przesyłki ta wracała do sortowni kurierskiej, gdzie czekała na odbiór osobisty. To rodziło wiele problemów i powodowało tracenie czasu na dojazd do sortowni, które to znajdują zazwyczaj na obrzeżach miast.

Rozwój firm kurierski jest niezaprzeczalny i jest on związany z zwiększającym się popytem na te usługi. Aby podołać temu zapotrzebowaniu firmy kurierskie inwestują w nowe wysoko zautomatyzowane sortowanie jednocześnie poszerzając flotę pojazdów dostawczych jak i liczbę pracowników będących kurierami.

ile idzie kurier

Czynniki te wpływają zauważalnie na szybkość i bezpieczeństwo dostawy. Ciągły rozwój firm kurierskich wpływa również pozytywnie na jakość świadczonych usług. Do rzadkości należy zniszczenie przesyłki na którymś z etapów transportu. Pomimo tego kurierzy dają możliwość wykupienia ubezpieczenia. Dzięki temu w przypadku zniszczenia lub zaginięcia zostaje zwrócona kwota wartości przesyłki.

Ile idzie paczka kurierem i od czego to zależy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile idzie paczka kurierem, należy sprawdzić jaka firma kurierska transportuje daną paczkę. Każdy przewoźnik może mieć inne okresy dostawy. Jak długo idzie paczka krajowa i co oddziałuje na czas dostawy? Wpływ na czas dostawy paczki ma również to, gdzie została nadana i gdzie ma zostać odebrana. Jeżeli jest to przesyłka wysłana kurierem w Polsce a adres odbiorcy jest również w Polsce, to czas transportu takiej paczki to zazwyczaj jeden dzień roboczy. Ile idzie paczka kurierem i czy da się przyspieszyć ten proces? Niektórzy przewoźnicy mają w portfolio swoich usług dodatkowo płatne ekspresowe doręczenie - wówczas paczka dociera nawet w dniu nadania lub następnego dnia roboczego. 

Ekspresowe przesyłki zagraniczne

Skoro już wiemy, jak długo idzie paczka krajowa, warto również poszerzyć swoją wiedzę na temat przesyłek międzynarodowych. Ile idzie paczka kurierem w przypadku przesyłek zagranicznych? Sprawa ta jest bardziej skomplikowana. Przesyłka może być transportowana drogą lotniczą (ekspresowe przesyłki zagraniczne), jak i drogą morską (dłuższa metoda). Na czas dostawy przesyłki kurierskiej tego typu ma również urząd celny. Zazwyczaj większość przesyłek zagranicznych dociera do odbiorcy maksymalnie w tydzień.

Kiedy przesyłki zagraniczne zostają dostarczone najszybciej? Z pewnością sposób uzupełnienia formularza wysyłki i zapakowania paczki również może wpłynąć na czas dostarczenia. Dopilnowanie wszelkich formalności i odpowiednie zapakowanie przesyłki sprawi, że Twoja paczka bezpiecznie i w najszybszym czasie trafi do odbiorcy.

ile idzie kurier

Ile idzie kurier InPost?

Ile idzie kurier inPost? Czas dostawy nie różni się znacząco od czasu dostawy innych firm kurierskich. Większość paczek kurierskich trafia do odbiorca po jednym, maksymalnie dwóch dniach roboczych. W przypadku przesyłek paczkomatach jest to zazwyczaj jeden dzień. Należy jednak pamiętać, że na czas dostawy przesyłki InPost mają wpływ warunki pogodowe oraz szczególnie wzmożone okresy dla firm kurierskich np. święta Bożego Narodzenia. Na termin dostawy kuriera InPost mają również wpływ warunki komunikacyjne. Ponieważ większość firm kurierskich transportuje swoje przesyłki samochodami. Oznacza to, że kurier jak każdy inny kierowca może spóźnić się z dostawą przesyłki przez korek. Na pytanie, kurier InPost ile idzie, można odpowiedzieć dość prosto – około jeden dzień roboczy, jednak zawsze mogą się zdarzyć sytuacje, które mogą wydłużyć czas dostawy.

Kurier inPost - ile idzie i czy da się to jakoś przyspieszyć? Owszem, da się. Wystarczy wybrać usługę “dostawa tego samego dnia”. 

Kurier InPost - czas dostawy

Kurier InPost - czas dostawy, jaki obiecuje ten przewoźnik, to jeden dzień roboczy. 

Pocztex Kurier 48 - ile idzie?

Na początku warto wyjaśnić, że Pocztex to kurier Poczty Polskiej. Przechodząc jednak do meritum - zazwyczaj firmy kurierskie starają się dostarczać przesyłki w jak najkrótszym czasie. Pocztex kurier 48 - ile idzie? Na czas dostawy wpływa wiele czynników, które nie zawsze zależą od tej firmy kurierskiej.  W przypadku usługi Pocztex Kurier 48, przewoźnik deklaruje czas dostawy w 48 godzin, co sugeruje nazwa usługi. Ile idzie Pocztex Kurier 48? Warto zaznaczyć, że to 48 godzin to mowa tu dniach roboczych, dlatego nadając przesyłkę w piątek wieczorem, ta ruszy w podróż tak naprawdę dopiero w poniedziałek rano. 

Pocztex Kurier 48 - czas dostawy

Pocztex Kurier 48 - czas dostawy, jak wskazuje nazwa tej usługi, to 48 godzin. Uwaga: mowa o dniach roboczych. 

Ile idzie paczka z Allegro Kurierem?

Kurier Allegro to tak naprawdę nazwa usługi wykonywanej przez firmę kurierską InPost. Wiele osób zadaje pytanie co to allegro kurier InPost. Już śpieszymy z odpowiedzią. Kurier InPost Allegro to usługa kurierska wykonywana na potrzeby realizacji zamówień na największym portalu aukcyjnym – Allegro. Współpraca dwóch korporacji zaowocowała  stosunkowo wysoką jakością usług kurierskiej przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Zgodnie z deklaracjami przewoźnika, wszystkie przesyłki powinny być dostarczone w ciągu 24 godziny. Warto jednak tutaj doprecyzować, że mowa jest o dniach roboczych. Dlatego też w święta jak i soboty oraz niedziele przesyłki nie są transportowane.  Podsumowując, ile idzie paczka z Allegro Kurierem, zazwyczaj czas nie przekracza 1-2 dni roboczych. Od niedawna Allegro Kurier to także Allegro Kurier DPD - w tym wypadku czas dostawy jest zbliżony do kuriera InPost, z reguły nie przekracza 1-2 dni roboczych.

ile idzie kurier

Warto wiedzieć, że istnieje specjalny mechanizm, który oblicza na podstawie wcześniejszych wysyłek sprzedającego i działań przewoźników ten czas - to cenna wskazówka dla osób, które dużo kupują przez serwis Allegro.

Kurier Allegro - czas dostawy

Kurier Allegro - czas dostawy zależy od tego, którym przewoźnikiem została nadana paczka. Obecnie do wyboru jest InPost oraz DPD. Szacunkowe czasy doręczenia pojawiają się na stronie lub w aplikacji Allegro po dokonaniu zakupu - to cenna wskazówka, kiedy można się spodziewać zamówionego przedmiotu. 

Ile idzie kurier DPD?

Dostawa kurierska to skomplikowany proces, na który ma wpływ wiele czynników niezależnych od kuriera. Aby odpowiedzieć na pytanie Ile idzie paczka DPD trzeba zrozumieć, że na czas dostawy kurierskiej ma wpływ lokalizacja odbiorcy i nadawcy. Na opóźnienia w doręczaniu przesyłek negatywnie działają niekorzystne warunki komunikacyjne. Kurier jak każdy kierowca może po prostu utknąć w korku.

Ile zatem idzie paczka kurierem DPD? W większości przypadków dostawa trwa jeden dzień roboczy, w szczególnych sytuacjach może być to dwa dni robocze. Warto zaznaczyć, że standardowo kurierzy nie doręczają przesyłek w soboty i niedziele. Ile idzie paczka kurierem DPD i czy da się przyspieszyć ten proces? Tak, da się. Wystarczy wybrać usługę DPD Today - nadane paczka zostanie doręczona jeszcze tego samego dnia! Jednak jest to opcja wyłącznie dla firm z Warszawy i Łodzi. 

DPD - czas dostawy 

DPD - czas dostawy dla paczek krajowych to 1 dzień roboczy

DPD - czas dostawy dla paczek zagranicznych zależy od kierunku nadania, przykładowo z Polski do Anglii to 3-4 dni robocze, z Polski do Niemiec 2-3 dni robocze, do Francji 3-4 dni robocze.

Kurier GLS - ile idzie paczka?

Firma kurierska GLS zawsze stara realizować się swoje zlecenia w jak najkrótszym czasie. Codziennie cały sztab ludzi pracuje nad tym, aby przesyłka bezpiecznie dotarła z punktu A do punktu B. Dzięki korzystaniu z automatycznych sortowni i przeszkolonego personelu, czas transportu przesyłki udało się skrócić do minimum. Dlatego można z całą pewnością stwierdzić, że zdecydowana większość przesyłek kuriera GLS trafia do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego od momentu nadania.

Ile zatem idzie paczka kurierem GLS i czy da się to jakoś przyspieszyć? Tak, są dwie możliwości. Pierwsza to wybór usługi GLS Express. Druga to dostarczenie przesyłki w sobotę, aczkolwiek warto zaznaczyć, że ta usługa GLS obowiązuje tylko w niektórych rejonach.

GLS - czas dostawy

GLS - czas dostawy zależy od kierunku, w jaki została nadana paczka. Przykładowe trasy, jakie obsługuje AlleKurier, to Polska-Niemcy (szacowany czas dostawy GLS to 2 dni robocze), a Polska-Francja 3-4 dni robocze.

FedEx - ile idzie paczka?

FedEx - ile idzie paczka? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj doręczenia się wybierze. Przy ekonomicznym kurier doręczy paczkę już w następny dzień roboczy. Istnieją też inne możliwości, jak usługa ekspresowa, doręczenie w konkretnych godzinach, a nawet w dni wolne. W przypadku paczek na trasach międzynarodowych czas ten się wydłuża - 

FedEx - czas dostawy

FedEx - czas dostawy paczek krajowych to jeden dzień roboczy. Jak wygląda sytuacja z przesyłkami międzynarodowymi? Ten kurier na swojej oficjalnej stronie informuje, że szacunkowe czasy dostaw do ponad 220 krajów i terytoriów to w ciągu 1–3 dni roboczych.

ile idzie kurier

UPS - ile idzie paczka?

UPS - ile idzie paczka? Ten znany w wielu krajach na całym świecie przewoźnik proponuje różne tempa doręczenia - można skorzystać z usługi Standard lub Express. Zazwyczaj dostawy krajowe są realizowane w 1-2 dni robocze. Międzynarodowe? Najszybsze, czyli ekspresowe, nawet w jeden dzień roboczy. Nawet do najdalszego zakątka świata, jak Australia, doręczenie w standardowej usłudze zajmuje 3-5 dni roboczych, 

UPS - czas dostawy

UPS - czas dostawy krajowej w usłudze standardowej wynosi 1-2 dni robocze. Dostawy na trasach międzynarodowych? Do krajów leżących blisko Polski, jak Niemcy, to nawet już następnego dnia roboczego. Na długie trasy, jak Australia czy Stany Zjednoczone, to 3-5 dni roboczych. 

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto