Jak zwrócić zakupione rzeczy kurierem UPS?

Otrzymanie towaru, który z jakichś powodów nie spełnia oczekiwań konsumenta, nie musi być problemem. Jeśli został on zakupiony przez Internet, to istnieje możliwość odesłania go do sprzedawcy i otrzymania zwrotu swoich pieniędzy. Możliwości mamy wiele! Przesyłkę ze zwrotem możemy wysłać jedną z wielu firm kurierskich lub oddać ją do punktów nadań takich jak paczkomaty lub orlen paczka. Wybór uzależnić należy od swoich potrzeb! Dzisiaj proponujemy zwrot przesyłki kurierem UPS. Jak tego dokonać? To proste! Przekonaj się o tym w dalszej części artykułu!

Co zrobić w przypadku nietrafionego zakupu przez Internet?

Warto wiedzieć, że kupując przez Internet, przysługuje prawo do zwrócenia towaru do e-sklepu. Nie trzeba nawet pytać o taką możliwość, bo zgodnie z przepisami prawa sprzedawca jest zobowiązany do przyjęcia takiego zwrotu. Oczywiście dotyczy to odesłania produktu pełnowartościowego, który nie ma żadnych śladów użytkowania, jest wolny od wad. Kupujący ma czternaście dni na zwrot nieużywanego towaru do przedsiębiorcy. O odstąpieniu od umowy można powiadomić ustnie, pisemnie lub mailowo. Najlepiej zrobić to jednak w taki sposób, aby mieć wszystko udokumentowane, co pozwoli uchronić się przed ewentualnymi problemami w przyszłości. Niektóre sklepy internetowe oferują gotowe już formularze do zwrotu towarów, co ułatwia i przyspiesza cały proces.

kosztami przesyłki jest różnie, ale najczęściej musi ponieść je kupujący. Warto wobec tego skorzystać z najtańszej opcji, wybierając odpowiedniego przewoźnika typu UPS.

zwrot przesyłki kurierem ups

UPS zwrot przesyłki – jakie są możliwości?

Zwrot UPS to idealna opcja dla osób szukających prostego i szybkiego sposobu na odesłanie zakupionego towaru przez Internet do sprzedawcy. Klient może przekazać przesyłkę zwrotną dowolnemu usługodawcy UPS lub po prostu zostawić ją w wybranym przez siebie punkcie nadania paczek UPS. Wszystko można załatwić również przez Internet, zamówić kuriera po odbiór przesyłki lub skontaktować się telefonicznie z firmą przewozową. W przypadku usługi UPS Returns istnieje wiele możliwości utworzenia etykiety zwrotnej, którą nakleja się na paczkę. Do wyboru są drukowane etykiety zwrotne, elektroniczne etykiety zwrotu, drukowane i wysyłane etykiety zwrotne lub usługa autoryzowanego zwrotu, dzięki której można udostępniać wydrukowane etykiety do dystrybucji. Natychmiastowy zwrot paczki następuje dzięki usłudze UPS Returns Plus. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie procesu zwrotów w trybie online, wraz z dostarczeniem etykiety zwrotnej. Służy temu UPS Returns on the Web.

zwrot paczki kurierem ups

Zwrot przesyłki kurierem UPS - zwróć paczkę z AlleKurier.pl

Nadanie przesyłki w przypadku przewoźnika UPS jest całkiem proste! Wystarczy wypełnić formularz online, zaczynając od określenia tego, skąd ma być wysłana przesyłka kurierska. Kolejnym krokiem będzie sprecyzowane rodzaju użytego opakowania, podanie wymiarów paczki – szerokości, wysokości, długości. Dalej można przejść do zaplanowania odbioru przesyłki, podania kilku innych szczegółów i opłacenia usługi transportowej. Nie jest to szczególnie skomplikowane!

Zadanie można sobie jeszcze bardziej ułatwić i zamówić kuriera UPS po zwrot przez pośrednika usług kurierskich. W serwisie Allekurier.pl do wyboru jest wiele firm przewozowych, a koszty korzystania z ich usług mogą zostać zredukowane o nawet 70%. Zamawianie kuriera ogranicza się do wypełnienia krótkiego formularza online, a wycena paczki zajmuje nie więcej niż pięć minut. Wszystko można załatwić bez zbędnych formalności i podpisywania jakiejkolwiek umowy. Jest to opcja dosłownie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i pieniądze.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto