Jak zaadresować list do Holandii?

Listy zagraniczne adresuje się nieco inaczej niż listy kierowane pod odbiorców przebywających w Polsce. Nieco inaczej adresuje się również list do Holandii. Warto poznać kilka najważniejszych reguł dotyczących zapisu danych odbiorcy na kopercie, bo prawidłowe adresowanie listu do Holandii to najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić, by zyskać pewność, że Twoja przesyłka dotrze tam, gdzie trzeba. List do Holandii z Polski będzie przemierzał całkiem sporą odległość i trafi po drodze do kilku sortowni, dlatego, aby nie pomylono kierunku jego wędrówki, upewnij się, że posiadasz poprawne dane odbiorcy (wraz z kodem pocztowym), umieść je na kopercie, posługując się czytelnym zapisem, najlepiej przy użyciu tzw. drukowanych liter lub wydrukuj je na kopercie, upewniając się, że adres nie zawiera literówek.

O czym jeszcze musisz pamiętać, gdy chcesz nadać list do Holandii? Jak zaadresować list do Holandii, by trafił on do odbiorcy bez komplikacji i na czas?

jak zaadresować list do holandii

Jak wygląda prawidłowe adresowanie listu do Holandii?

W lewym górnym rogu umieść swoje dane, czyli dane nadawcy listu. Imię i nazwisko lub nazwa firmy, do której kierujesz list zagraniczny oraz adres powinny natomiast znaleźć się w prawej dolnej części koperty. Zwroty grzecznościowe stosowane w Holandii, którymi poprzedza się imię i nazwisko osoby to: Hr./Herr w przypadku mężczyzny oraz Mw./Mevrouw w przypadku kobiety. Kolejność informacji umieszczanych w poszczególnych linijkach jest w przypadku korespondencji wysyłanej na adres holenderski standardowa.

W kolejnych wierszach po imieniu i nazwisku powinny znaleźć się: nazwa ulicy wraz z numerem domu, nazwa miasta, holenderski kod pocztowy, nazwa miasta, a na koniec nazwa kraju (ta najlepiej, gdy będzie podana w anglojęzycznej wersji, czyli Netherlands). Pamiętaj, by używać oryginalnej pisowni w języku niderlandzkim, zarówno, gdy chodzi nazwy miast, jak i ulic oraz wystrzegaj się stosowania skrótów, bo mogą one być niezrozumiałe dla pracowników zagranicznych urzędów pocztowych i firm kurierskich transportujących Twoją przesyłkę do Holandii. Kod pocztowy to zawsze jeden z ważniejszych elementów, które pozwalają dostarczyć każdą korespondencję, nie tylko list do Holandii pod prawidłowy adres, dlatego koniecznie upewnij się, że podasz na kopercie prawidłowe dane i sprawdź, czy zapisany przez Ciebie niderlandzki kod pocztowy jest czytelny oraz, czy nie zawiera omyłek lub literówek.

Holenderskie kody pocztowe składają się z czterech cyfr i 2 liter pisanych w jednym ciągu. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub nie znasz kodu pocztowego, ale posiadasz inne dane adresowe odbiorcy listu, poszukaj pomocy na oficjalnej stronie poczty holenderskiej: https://www.postnl.nl/en/find-a-postcode/.

adresowanie listu do holandii

Jak zaadresować list do Holandii?

Gdy prawidłowe adresowanie listu do Holandii masz już za sobą, nadaj go, korzystając z usług poczty lub firmy kurierskiej. Zagraniczne przesyłki kurierskie z wielu powodów są lepszą opcją, zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie i nie przepadasz za kolejkami. Aby wygodnie, szybko i tanio wysłać list do Holandii kurierem, skorzystaj z serwisu AlleKurier.pl.

AlleKurier to profesjonalny pośrednik usług kurierskich, u którego znajdziesz wszystkie renomowane firmy przewozowe z kraju i ze świata, a za nadanie listu zapłacisz mniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. Na AlleKurier możesz sprawdzić i porównać ceny nadania przesyłki zagranicznej u różnych kurierów oraz szybko i wygodnie nadać tani list do Holandii nawet bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że list do Królestwa Niderlandów ma ograniczoną pojemność i do koperty nie możesz włożyć wszystkiego. Jeśli chcesz wysłać do Holandii większe przedmioty, nadaj paczkę zagraniczną. Jej koszt także możesz błyskawicznie sprawdzić w serwisie AlleKurier.pl, a następnie na tej samej stronie nadać online.

Nie musisz też z paczką biegać do punktu nadań, po Twoją paczkę lub list do Holandii kurier zamówiony na AlleKurier.pl może zgłosić się pod wskazanym przez Ciebie adresem, np. w Twoim domu. Co więcej, za zamówienie kuriera po odbiór przesyłki nic dodatkowo nie zapłacisz.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto