Jak zaadresować list do USA?

Listy można wysyłać nie tylko na terenie kraju, ale też za granicę. Sprawdzona firma kurierska dostarczy przesyłkę sprawnie, szybko i tanio pod wskazany adres. Można mieć pewność, że dotrze terminowo do odbiorcy i to w nienaruszonym stanie. Dotyczy to nawet tak odległych miejsc jak Stany Zjednoczone. Możliwe jest wysłanie bliskim mieszkającym za granicą nie tylko listu, ale też dołączenie do koperty dodatkowych przedmiotów. Oczywiście nie mogą to być zbyt duże rzeczy, trzeba zapoznać się wcześniej z zasadami obowiązującymi podczas wysyłki zagranicznej. Odpowiednie oznaczenie koperty to podstawa, jeśli ma dotrzeć pod wskazany adres.

Jak poprawnie zaadresować kopertę z listem do Stanów Zjednoczonych?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zaadresować list do USA, ale nie ma w tym niczego skomplikowanego. Jak zawsze kluczowe będzie podanie dokładnego, poprawnego adresu, a przesyłka z pewnością dotrze do odbiorcy. Wystarczy drobny błąd podczas nadawania przesyłki, niewłaściwa konstrukcja danych adresowych czy nawet nieprawidłowe rozmieszczenie elementów na kopercie, aby przesyłka nigdy nie dotarła do odbiorcy.

Listy do USA adresuje się nieco inaczej niż podczas wysyłania przesyłki na terenie Polski. Wszystkich zwrotów grzecznościowych powinno się użyć w języku angielskim np.: Mr do mężczyzny, Mrs do zamężnej kobiety czy Miss do panny. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności wpisywania adresu amerykańskiego. Zacząć należy od wpisania numeru budynku (bez ukośnika), następnie nazwy ulicy.

Dalej jest skrót „Apt”, następnie symbol „#” i numer lokalu. Istotne będzie to, aby cały adres został zapisany jednym ciągiem. W tym samym wierszu musi być podana miejscowość i kod pocztowy. Po nazwie miejscowości wpisuje się skrót od nazwy stanu, w którym się ona znajduje. Pod adresem powinno się też napisać nazwę państwa w języku zarówno polskim, jak również angielskim (Stany Zjednoczone/USA).

Adres nadawcy zamieszcza się w lewym górnym rogu, tak jakby wysyłało się list do kogoś mieszkającego w Polsce. Pod adresem zaleca się dodać również nazwę kraju w języku polskim i angielskim, czyli Polska/Poland.

jak zaadresować list do usa

Jak zaadresować list do USA?

Koperta ma ograniczone wymiary, dlatego lista rzeczy, które się do niej zmieszczą, nie jest długa. Nie oznacza to jednak, że można wysłać listem wyłącznie list, pocztówkę czy jakiś dokument. Koperta jest od wewnętrznej strony wyłożona folią bąbelkową, co zabezpiecza jej zawartość przed uszkodzeniami. Możliwe jest włożenie do niej niewielkich przedmiotów, których łączna masa nie może jednak przekroczyć 0,5 kg. Znaczenie ma także zachowanie odpowiednich wymiarów przesyłki – maksymalnym rozmiarem jest A4. W przypadku większych i cięższych przesyłek konieczne jest nadanie paczki do USA. Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami, ale z AlleKurier można liczyć na atrakcyjne ceny nawet w przypadku przesyłek zagranicznych.

Każdy przewoźnik ma swój własny regulamin, dlatego zawsze powinno się sprawdzić, czy dany przedmiot można nadać przesyłką kopertową. Nie powinno być jednak żadnych problemów z wysłaniem drobnych przedmiotów o stosunkowo małej wartości i różnego rodzaju dokumentów. Na liście przedmiotów wyłączonych z przewozu przesyłką kopertową znajdują się między innymi firmowe umowy, papiery wartościowe, winiety, dokumenty przetargowe.

Wielkość i rodzaj koperty zawsze powinno się dopasować do zawartości przesyłki. W przypadku wysyłki drobnych przedmiotów najlepiej sprawdzi się koperta bąbelkowa. Listem można nadać też książkę, wystarczy zapakować ją w kopertę w rozmiarze A4/C6.

adresowanie listu do usa

Ile kosztuje list do USA?

Użytkownicy AlleKurier mogą szybko i łatwo dokonać wyceny przesyłki listowej. Wystarczy podać jej wymiary i adres doręczenia, a nasz system wyświetli oferty przewoźników wraz z cennikiem. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza nadania listu wybranym kurierem, po czym zaakceptowanie regulaminu i opłacenie przesyłki listowej szybkim przelewem online.

Jesteśmy platformą do wysyłania tanich przesyłek kurierskich na terenie większości krajów na świecie, z nami można liczyć na ceny niższe nawet o 70% niż bezpośrednio u przewoźników. Nie trzeba ponosić wysokich kosztów wysyłki do USA, a zamówienie kuriera do domu po jej odbiór zajmuje dosłownie chwilę.

Zobacz też:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto