Jak zwrócić garnitur zakupiony w 4Gentleman?

4Gentleman to sklep internetowy, w którym masz możliwość zamówienia szytych na miarę garniturów, ale nie tylko. Sklep ten oferuje dostęp do wielu różnych elementów garderoby męskiej, w tym również marynarek czy spodni oraz akcesoriów. Jeśli jesteś klientem 4Gentleman i z jakiegoś powodu zamówiony przez internet produkt nie odpowiada w pełni Twoim oczekiwaniom, to możesz dokonać jego zwrotu. Nie jest to niczym trudnym ani skomplikowanym - wystarczy pamiętać o kilku zasadach związanych ze zwrotami w tym sklepie. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zwrotu do 4Gentleman i w jaki sposób można nadać przesyłkę zwrotną do tego sklepu.

Ile jest czasu na zwrot 4Gentleman?

Każdy klient sklepu 4Gentleman będący konsumentem ma prawo do zrezygnowania z zakupu i dokonania zwrotu w ciągu 14 dni od momentu dostarczenia mu przesyłki z zamówieniem. Aby odstąpić od umowy zawartej ze sklepem 4Gentleman, wystarczy wysłać sprzedawcy informację o swojej decyzji (np. mailowo) albo od razu przystąpić do dokonywania zwrotu przed upływem powyższego terminu.

Jak nadać zwrot do 4Gentleman krok po kroku?

Sklep 4Gentleman udostępnia łatwy sposób na szybki i wygodny zwrot poprzez serwis Furgonetka. Aby rozpocząć nadawanie przesyłki, wejdź w następujący odnośnik: https://sklep.4gentleman.pl/zwrot, a następnie:

  1. Wpisz adres e-mail, z którego skorzystałeś przy składaniu zamówienia w polu na stronie. Dzięki temu serwis Furgonetka uzyska dostęp do listy zamówionych przez Ciebie produktów.
  2. Wybierz produkty z listy, które chcesz zwrócić. Możesz zrezygnować z całego zamówienia albo tylko jego części.
  3. Określ szczegóły zwrotu, wypełniając formularz na stronie. Wybierz opcję dostawy paczki, np. z wybranego punktu nadania lub za pośrednictwem kuriera.
  4. Opłać koszty nadania przesyłki zwrotnej.
  5. Przygotuj paczkę, nie zapominając o starannym zabezpieczeniu produktów oraz dołączeniu formularza zwrotu. Gotową paczkę zanieś do punktu nadania albo wręcz kurierowi.
  6. Czekaj na zwrot należności za odesłany produkt, który nastąpi po upływie nie więcej niż 14 dni od momentu nadania przesyłki. Zostaniesz poinformowany o zwrocie pieniędzy mailowo, w momencie, gdy zostanie on dokonany.

Co przygotować do przesyłki ze zwrotem 4Gentleman?

Aby nadać zwrot do 4Gentleman, będziesz potrzebować formularza zwrotu, w którym należy umieścić wszystkie istotne w tym procesie dane, takie jak m.in. numer zamówienia, Twoje podstawowe dane osobowe oraz numer konta bankowego, na które sprzedawca przeleje należności za zwrócony towar.

Jakie są inne sposoby na zwrot do 4Gentleman?

Swoją paczkę ze zwrotem do sklepu 4Gentleman możesz nadać również we własnym zakresie, jeśli powyższa forma zwrotu z jakiegoś powodu Ci nie odpowiada. W takim przypadku masz możliwość nadania paczki poprzez m.in.:

  • Pocztę Polską,
  • Wybraną firmę kurierską np. InPost, DHL,
  • Serwis do nadawania zwrotów do wybranych sklepów: wygodnezwroty.pl.


Zakupione przez internet produkty 4Gentleman są możliwe do zwrotu tylko poprzez wysyłkę na adres sklepu: Albert Borowiecki, Ul.Wspólna 63B/Lok 2, m74, 00-687 Warszawa. To znaczy, że nie możesz dokonać darmowego zwrotu siedzibie stacjonarnej marki.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto