Jak zwrócić produkty zakupione w Me Complete?

Chcesz dokonać zwrotu produktów zakupionych przez internet, ale nie wiesz jak? Nie martw się, bo to na szczęście nic trudnego! Zwroty w różnych sklepach internetowych mogą działać według nieco innych zasad, jednak z reguły nie jest to nic skomplikowanego lub wymagającego wielkich przygotowań. Dlatego, jeśli nie masz pewności, jak zabrać się za zwrot do danego sprzedawcy, warto jest przeczytać nieco o tym procesie przed przystąpieniem do niego. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak działają zwroty w polskim sklepie modowym Me Complete oraz w jaki sposób możesz dokonać darmowej wymiany w tym sklepie.

Według jakich zasad działa zwrot Me Complete?

Aby Twój zwrot do Me Complete został zaakceptowany, musisz go dokonać przed upływem 14 dni od momentu odebrania przez Ciebie paczki. Dotrzymywanie terminu do zwrotu jest bardzo ważne, ponieważ z reguły sklepy nie odbierają paczek nadanych zbyt późno, przez co tylko tracisz pieniądze na wysyłce. Ponadto zwróć uwagę, że sklep Me Complete wymaga, aby w przesyłce zwrotnej znalazł się dowód zakupu pod postacią paragonu lub faktury.

Co nadaje się do zwrotu w Me Complete?

W sklepie Me Complete możesz zakupić różne elementy garderoby damskiej, takie jak m.in. marynarki, t-shirty, koszule, spodnie czy sukienki. Znajdziesz tu również akcesoria, takie jak czapki i szaliki oraz produkty z kolekcji męskiej. Zasadniczo, wszystkie z wymienionych produktów można zwrócić, jednak pod warunkiem, że ich stan nie odbiega od oryginalnego. Należy to rozumieć w ten sposób, że do zwrotu nadają się tylko te przedmioty, które nie noszą żadnych śladów użytkowania, nie są uszkodzone w jakimkolwiek stopniu oraz posiadają oryginalnie dołączone metki.

Jak prawidłowo nadać paczkę?

Twoja paczka ze zwrotem do Me Complete musi zostać nadana bezpośrednio na adres:

Me Complete Celina Łazaronek
ul. Kazimierza Jagiellończyka 8c/2a
50-240 Wrocław

Pamiętaj, że paczka ma zostać nadana na Twój koszt - są to środki, które nie podlegają zwrotowi. To znaczy również, że sklep nie odbierze Twojej przesyłki, jeśli została ona nadana opcją za pobraniem. Do nadania zwrotu skorzystaj najlepiej z usług wybranego kuriera lub Poczty Polskiej (jednak w tym przypadku zwróć uwagę, aby nadać przesyłkę jako paczka pocztowa, a nie list). 

Jak dokonać wymiany w Me Complete?

Sklep Me Complete daje Ci możliwość dokonania bardzo szybkich i wygodnych wymian. Są one dokonywane za pośrednictwem kuriera, który sam przyjedzie odebrać Twoją paczkę. Ponadto, ta forma wymiany jest całkowicie darmowa. Oto, jak wygląda ten proces krok po kroku:

  1. Skontaktuj się ze sklepem pod adresem mailowym kontakt@mecomplete.pl. Poinformuj o chęci wymiany oraz sprecyzuj, na co chcesz wymienić swój towar. Możesz wymienić dany produkt na inny rozmiar lub kolor. Jeśli Twoje oryginalne zamówienie było do Ciebie dostarczone poprzez paczkomat, w swoim mailu podaj również adres dla kuriera.
  2. Zapakuj swój produkt - nie musisz adresować paczki ani naklejać na nią etykiety zwrotu.
  3. Po Twoją paczkę przyjedzie kurier, który będzie posiadał etykietę zwrotu. Dostarczy Ci tym samym również nową przesyłkę.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto