Jak zwrócić towar kurierem InPost?

Kupowanie przez Internet stało się niezwykle powszechnym zjawiskiem, a liczba e-sklepów wzrasta z roku na rok. Konsumenci cenią sobie zakupy online ze względu na to, że są wygodne, szybkie, bezpieczne i tanie. Nie trzeba martwić się nawet nietrafionym zakupem, bo istnieje możliwość zwrócenia towaru i to nawet bez podawania przyczyny. Na tym udogodnienia jednak się nie kończą, bo nawet sam zwrot towaru może być czymś niezwykle prostym, a wszelkie formalności mogą zostać załatwione bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy zapakować towar, zamówić kuriera i czekać po odbiór paczki przez przewoźnika, a następnie na zwrot kosztów zakupu. W jaki sposób można nadać paczkę ze zwrotem i czy kurier InPost będzie odpowiedni? Przekonaj się o tym już teraz!

Towar zakupiony przez Internet - czy może zostać zwrócony?

Dawno minęły czasy, kiedy zakupy przez Internet budziły pewne wątpliwości odnośnie nietrafionego wyboru. Obecnie można liczyć na bardzo szczegółowe opisy i zdjęcia produktów, co już zmniejsza ryzyko nietrafionego zakupu, ale na tym nie koniec. Zawsze może zdarzyć się tak, że otrzymany produkt nie spełni oczekiwań. Jeśli jest niezgodny z opisem, ma jakąś wadę, można go reklamować – dotyczy to zawsze towaru wadliwego. Natomiast zwrot produktu następuje w sytuacji, gdy oddaje się rzecz w pełni wartościową, ale z jakichś powodów kupujący rozmyślił się i nie chce jej już nabywać. W takim przypadku istnieje możliwość zwrócenia towaru i odzyskania dokładnie takiej samej kwoty pieniędzy, jaka została wpłacona sprzedawcy, czasem można liczyć też na zwrot kosztów przesyłki. W jaki sposób możesz to zrobić? Zobacz to poniżej!

zwrot produktu kurierem inpost

Na czym polega zwrot paczki Inpost?

Towar nie wróci sam do sprzedawcy, dlatego konieczne będzie spakowanie przesyłki i wysłanie jej pod wskazany adres. Na szczęście nie trzeba stać w kolejce w urzędzie pocztowym ani nawet wychodzić z domu. Niezwykle wygodny jest zwrot Inpost, czyli za pośrednictwem firmy kurierskiej. Każdy konsument ma aż czternaście dni na rozmyślenie się i zwrócenie niechcianego towaru do sklepu internetowego. Niezwykle praktyczne są szybkie zwroty do paczkomatu, co można zrobić w pełni samodzielnie, ale jeśli ktoś nie ma na to czasu albo ochoty, istnieje opcja zamówienia kuriera Inpost, który odbierze paczkę i dostarczy ją do adresata, najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych, ale większość przesyłek dociera w 24 godziny. Wysyłka paczek kurierem to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie zmieści się ona od Paczkomatu. Wystarczy wybrać opcję Z domu do domu. Jak to będzie wyglądać?

Kurier InPost przyjedzie po odbiór Twojej paczki ze zwrotem w ustalonych godzinach i dostarczy go bezpośrednio do sklepu, z którego zostały dokonane zakupy. Szybko, łatwo i bez żadnych problemów!

zwrot towaru kurierem inpost

Zwrot paczki InPost? - wybierz AlleKurier.pl!

Kuriera można zamówić poprzez Managera Paczek, wystarczy zalogować się do swojego konta, po czym przejść do sesji Moje Konto i wybrać nowy punkt odbioru. Jest to wygodna opcja, ale dużo lepiej skorzystać z brokera usług kurierskich AlleKurier. Dlaczego? Dajemy Ci komfort, wyboru różnych przewoźników w niskich cenach! Jeśli zwrot kurierem InPost okaże się dla Ciebie nie najlepszą propozycją, od razu będziesz mógł postawić na inną firmę kurierską! – wystarczy wypełnić krótki formularz, dokonać płatności i wydrukować potrzebne dokumenty. W ten sposób można uzyskać do nawet 70% oszczędności. Wysyłanie przesyłek kurierskich z naszą platformą jest niezwykle proste i bardzo intuicyjne. Nim się obejrzysz, już nadasz paczkę ze swoim zwrotem!

O czym jeszcze warto przeczytać? Zachęcamy Cię do sprawdzenia pozostałych poradników od AlleKurier, w których znajdziesz wskazówki dotyczące zwrotów i tematów z nimi związanych. Wyjaśniamy w nich wiele istotnych kwestii, dzięki czemu w szybki sposób uporasz się z nadaniem swojego zwrotu!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto