Jakie są firmy kurierskie, które dostarczą paczkę szybko i bezpiecznie?

Rynek usług kurierskich rozwija się bardzo prężnie, co ma związek z coraz korzystniejszymi cenami i możliwymi udogodnieniami ze strony przewoźników, jak i rosnącej liczby zakupów, których dokonujemy w Internecie. W związku z tym w branży funkcjonują różne firmy kurierskie, wśród których można wyróżnić duże i znane przedsiębiorstwa godne zaufania, jak i mniej znane marki. Jakie są firmy kurierskie, które gwarantują bezpieczne doręczenie paczki w możliwie najkrótszym czasie i w rozsądnej cenie? Sprawdź i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Jakie są firmy kurierskie działające w Polsce?

W naszym kraju swoje usługi przewozowe oferują zarówno marki działające wyłącznie na terenie kraju oraz firmy, które dostarczą paczkę pod adres w Polsce, jak i do prawie wszystkich krajów na świecie. To m.in. takie przedsiębiorstwa jak DHL, DPD, FedEx, Geis, Erontrans, GLS, Hellmann, InPost, Meest, Paczka w Ruchu, Raben, TNT, UPS, ORLEN Paczka czy Rohlig Suus. Jednak wśród wymienionych nazw z łatwością można wyodrębnić firmy kurierskie, które znamy doskonale i takie, o których istnieniu i funkcjonowaniu wiemy niewiele.  

Jakie są firmy kurierskie w Polsce, z których klienci są najbardziej zadowoleni? Na szczególną uwagę zasługują takie marki przewozowe jak DPD, DHL, InPost, UPS, ORLEN Paczka i FedEx. Usługi tych przedsiębiorstw oceniane są najwyżej pod wieloma względami.

Z przewozów wszystkich wymienionych najpopularniejszych firm można skorzystać w ramach usług oferowanych przez naszą platformę AlleKurier. To możliwość wysłania paczki do ponad 100 krajów na świecie.

Jakie są firmy kurierskie działające w Polsce?

ORLEN Paczka – najtańsza wysyłka do 20 kg

ORLEN Paczka to usługi kurierskie oferowane przez spółkę ORLEN. Punkty nadań i odbioru paczek tej firmy znajdują się na stacjach benzynowych ORLEN, ale też w wielu sklepach i punktach usługowych, które na co dzień odwiedzamy, wracając z pracy czy idąc na spacer. Nadanie przesyłki z ORLEN Paczka za pośrednictwem naszej platformy AlleKurier to obecnie najniższy koszt w przypadku krajowej paczki ważącej do 5 kg. 

InPost – kurier czy paczkomat?

InPost to marka lubiana i znana niemal przez wszystkich. Jest tak m.in. za sprawą popularnych i wygodnych paczkomatów, dzięki którym przesyłkę można odebrać o każdej porze, każdego dnia. Ogromną zaletą tej firmy jest możliwość nadania paczki zarówno w sposób tradycyjny, za pomocą kuriera, jak i korzystając z paczkomatu. Dzięki aplikacji mobilnej generowanie etykiet jest szybkie i proste, podobnie jak na stronie AlleKurier.

Tym, co czyni InPost jedną z najchętniej wybieranych firm, jest bardzo szybkie dostarczanie paczek, co ma miejsce najczęściej już następnego dnia roboczego. Zazwyczaj maksymalny czas realizowania usługi na terenie kraju nie przekracza dwóch dni.

DPD i DHL – tanio, szybko i z wieloma udogodnieniami

Kurier DPD to marka o ugruntowanej renomie. Oferuje szeroki wybór różnego rodzaju udogodnień, takich jak trzecia i kolejna próba doręczenia, przepakowanie przesyłki, dokumenty zwrotne, monit windykacyjny, płatność kartą za pobranie, doręczenie i nadanie w sobotę i wiele innych. DPD umożliwia również transport paczek paletowych o maksymalnej wadze do 700 kg.

Chociaż DPD nie jest najtańszą firmą kurierską w Polsce, wiele wariantów przesyłek tego przewoźnika zamawianych w ramach naszej platformy usług kurierskich AlleKurier można zrealizować nawet do 70% taniej w porównaniu z oficjalnym cennikiem tego przewoźnika. Podobne rabaty dostępne są dla przewozów realizowanych przez DHL – kolejną uznaną markę o zasięgu światowym.

FedEx i UPS – uznane firmy kurierskie z gwarancją bezpieczeństwa

FedEx i UPS to kolejne firmy cieszące się uznaniem i zaufaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferują one przewozy z wieloma udogodnieniami i możliwością ubezpieczenia paczek na bardzo wysokie kwoty. W ramach platformy AlleKurier można nadać  paczki drogą lądową, jak i transportem lotniczym.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto