O czym pamiętać dokonując zwrotu do sklepu SaintBy?

SaintBy to ekskluzywna marka modowa, której oferta jest kierowana do ceniących sobie elegancję kobiet. Ubrania SaintBy są szyte w Polsce z dużą dokładnością i z wykorzystaniem ekskluzywnych materiałów, dzięki czemu masz gwarancję wysokiej jakości zamówionych produktów. Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu dany towar nie odpowiada w pełni Twoim oczekiwaniom, możesz go bez żadnego problemu zwrócić. W poniższym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat tego, jak działają zwroty do SaintBy.

Jak działa odstąpienie od umowy w SaintBy?

Aby odstąpić od umowy zawartej ze sklepem SaintBy, musisz najpierw poinformować sprzedawcę, że chcesz dokonać zwrotu. W tym celu złóż stosowne oświadczenie, np. formularz zwrotu, korzystając ze wzoru udostępnionego przez sklep (chociaż nie jest konieczne - możesz przygotować swoje oświadczenie samodzielnie), co można zrobić na jeden z trzech sposobów:

  1. Mailowo pod adresem: info@saintby.pl,
  2. Poprzez korespondencję pocztową wysłaną na adres: SaintBy Anna Baj, ul, ppłk. Zbigniewa Stanisława Kiedacza 24E, 02/776 Warszawa

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy, a następnie 14 dni na właściwe dokonanie zwrotu i odesłanie towaru z powrotem do sprzedawcy.

Jak prawidłowo zapakować produkty do zwrotu?

Przygotowując paczkę ze zwrotem do SaintBy warto pamiętać o kilku zasadach starannego pakowania, dzięki którym będziesz mieć pewność, że Twoje produkty dotrą do sprzedawcy w nienaruszonym stanie:

  • Zanim zapakujesz towar upewnij się, że wszystkie produkty są czyste i nie noszą żadnych uszkodzeń, w miarę możliwości umieść je również w oryginalnych opakowaniach,
  • Postaraj się skorzystać z tego samego pudełka lub foliopaku, w którym dostarczono Ci zamówienie, a jeśli nie masz już do nich dostępu wybierz solidne opakowanie i dodatkowo zabezpiecz je np. folią stretch lub papierem,
  • Starannie zaklej gotową paczkę taśmą, aby na pewno nie otworzyła się ona podczas transportu.

Zwrot pieniędzy w sklepie SaintBy

Po odstąpieniu od umowy sklep jest zobowiązany do zwrócenia wszystkich środków wydanych na zakup towaru będącego obiektem umowy. Ponadto, SaintBy zwraca również koszty dostarczenia produktu do klienta, o ile tylko klient skorzystał z najtańszej możliwej opcji dostawy. Zwrot pieniędzy nastąpi w ciągu nie więcej niż 14 dni od momentu, w którym klient odstąpił od umowy. Zostanie on dokonany w taki sam sposób, w jaki pierwotnie zapłacono za produkt. Pamiętaj, jednak, że koszty nadania paczki ze zwrotem, oszacowane przez sklep na ok. 20 zł, nie zostaną zwrócone.

Jak wykonać reklamację w SaintBy?

Nawet pomimo najlepszych starań producenta, może dojść do pomyłek czy innych problemów podczas produkcji ubrań. Możesz zareklamować produkt zakupiony w sklepie SaintBy, jeśli jest on niezgodny z umową (np. jest on wadliwy). Aby dokonać reklamacji:

  1. Skontaktuj się ze sprzedawcą mailowo pisząc na adres info@saintby.pl, aby poinformować go o chęci reklamacji,
  2. Przygotuj formularz reklamacji według wzoru dostępnego na stronie sklepu i dołącz go do paczki z odsyłanym towarem,
  3. Wyślij paczkę na ten sam adres, co w przypadku zwrotów: SaintBy.pl Anna Baj, ul. Siedlecka 159 Pruszyn Pieńki, 08-110 Siedlce.

Sprzedawca zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie do 14 dni od jej zgłoszenia.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto