Polityka zwrotów w Questsport Shop - co powinieneś o niej wiedzieć?

Zwroty do sklepu stanowią kluczowy element relacji między konsumentem a sprzedawcą, mają one niebagatelne znaczenie dla poziomu satysfakcji klienta oraz reputacji marki. Wraz z rozwojem internetu, coraz większą uwagę przykłada się do polityk zwrotów i wymian towarów. Jedną z firm, która postępuje według jasno określonych zasad, jest Questsport Shop. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej polityce tego sklepu, omówimy jej kluczowe aspekty oraz podpowiemy, co warto wiedzieć zanim dokonasz zwrotu zakupionego towaru.

Questsport Shop - odzież dla miłośników sportu 

Questsport Shop to sklep specjalizujący się w sprzedaży wysokiej jakości odzieży sportowej przeznaczonej dla entuzjastów rowerów, nart i triathlonu, niezależnie od płci czy wieku. Ich bogaty wybór obejmuje produkty dedykowane całej rodzinie, gwarantując kompleksowe wsparcie dla wszystkich pasjonatów sportu. Oprócz odzieży, w ofercie sklepu znajdują się także kombinezony triathlonowe i biegówki oraz różnorodne akcesoria, takie jak kominy czy rękawki, spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

W jakim terminie można odstąpić od umowy?

Jako konsument lub osoba fizyczna, masz prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Zwracaną rzecz należy odesłać wraz z wypełnionym formularzem zwrotu w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy, czyli od momentu otrzymania paczki. 

Procedura zwrotów w Questsport Shop 

Jeśli chcesz zwrócić produkt, musisz złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, np. poprzez e-mail na adres sklep@questsport.cc. Następnie niechciany artykuł należy odesłać w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy, na adres Questsport Shop wraz z wypełnionym formularzem. Znajdziesz go na stronie sklepu, w zakładce dotyczącej zwrotów i reklamacji. Adres, na który należy wysłać paczkę to: Wolności 80A, 58-500 Jelenia Góra. Pamiętaj, aby starannie zapakować produkt, tak by nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. 

Kiedy należy spodziewać się zwrotu płatności?

Questsport Shop zobowiązuje się do zwrotu dokonanych przez klienta płatności, w tym kosztów dostarczenia rzeczy, w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrot może być wstrzymany do momentu otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez klienta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Kiedy nie ma możliwości wykonania zwrotu? 

Według regulaminu sklepu, klient może zostać pozbawiony prawa do wykonania zwrotu w przypadku, gdy:

  • Produkt został wykonany według instrukcji konsumenta lub dostosowany do jego zindywidualizowanych potrzeb. 
  • Towar ma krótki termin przydatności do użycia lub jest podatny na szybkie zepsucie się.
  • Produkt dostarczany jest w zapieczętowanym opakowaniu, którego otwarcie uniemożliwia dalsze korzystanie z produktu z powodów higienicznych lub zdrowotnych. 
  • Przedmiotem umowy są nagrania dźwiękowe, wizualne lub programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu nie można zwrócić. 

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto