Reporter Young zwrot - jak go dokonać szybko i bezproblemowo?

Kupowanie odzieży online jest już właściwie integralna część naszego codziennego życia. Komfort zakupów przez internet, a także szeroki wybór produktów i konkurencyjne ceny sprawiają, że ta opcja nie ma sobie równych. Jednak zamawianie produktów bez wcześniejszego obejrzenia czy przymierzenia zawsze ponosi za sobą ryzyko. Od czasu do czasu może się okazać, że zamówiona rzecz nie spełnia naszych oczekiwań - czasami może być niezgodna z opisem, nie pasować lub po prostu nam się nie podobać. Na szczęście zawsze istnieje opcja zwrotu zakupionego towaru. Reporter Young zwrot - jak go dokonać szybko i bezproblemowo? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Reporter Young - co to za sklep?

Reporter Young to sklep internetowy z odzieżą dla młodych osób, które szczególnie cenią sobie indywidualizm, wyjątkowość i mają swój własny styl. W jego ofercie znajdują się wszelkiego rodzaju artykuły odzieżowe, dodatki, a nawet buty! Marka kieruje swoją ofertę zarówno do dziewczyn jak i dla chłopców. Każdy młody miłośnik mody i indywidualnego stylu znajdzie to coś dla siebie!

Ile jest czasu na zwrot?

W sklepie Reporter Young masz aż 30 dni na zwrot nietrafionych zakupów. Czas ten rozpoczyna bieg w dniu otrzymania produktu przez kupującego lub osobę przez niego upoważnioną. Czyli na przykład w dniu, w którym kurier przyniósł Ci zamówioną paczkę.

Jakie produkty można zwrócić do Reporter Young?

Jeżeli zamówiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić do sklepu bez podawania przyczyny. Istotnym jednak jest, aby zwracany towar był w stanie, w jakim do Ciebie dotarł - nie może mieć żadnych oznak użytkowania i musi posiadać oryginalne etykiety. Za wszelkie zmniejszenie wartości zamówionych przedmiotów wynikające z korzystania z nich w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania tychże przedmiotów, odpowiadasz Ty.

Co to znaczy “zwrot bez podania przyczyny”?

"Zwrot bez podania przyczyny" to prawo konsumenta do odstąpienia od umowy zawartej na odległość - na przykład podczas zakupów online - bez konieczności wyjaśniania powodu swojej decyzji. W praktyce oznacza to, że konsument ma prawo zwrócić zakupiony towar w określonym czasie, bez konieczności uzasadniania swojej decyzji. Ma to na celu ochronę konsumentów, którzy nie mają możliwości obejrzenia i oceny produktu przed zakupem. Jeżeli po otrzymaniu paczki okaże się, że produkt nie spełnia ich oczekiwań, mają czas na odesłanie go i otrzymanie zwrotu pieniędzy. Co prawda sklepy często proszą o podanie powodu zwrotu, jednak nie mogą go wymagać.

Jak dokonać zwrotu do sklepu Reporter Young?

Istnieją różne opcje procedury zwrotu do sklepu Reporter Young. Poniżej przedstawiliśmy, według nas, najprostszą z nich:

KROK 1: Wypełnij formularz odstąpienia od umowy (zwrotu). Najlepiej skorzystaj z tego, który był dołączony do Twojego zamówienia lub z wzorca dostępnego na stronie sklepu.

KROK 2: Zapakuj i odpowiednio zabezpiecz produkty, które zamierzasz zwrócić. Do paczki włóż też wypełniony formularz zwrotu.

KROK 3: Nadaj paczkę za pomocą Wygodne Zwroty. Wejdź na stronę wygodnezwroty.pl i wyszukaj sklep Reporter Young. Uzupełnij potrzebne dane i zapłać za wysyłkę. Następnie gotową przesyłkę zanieś do wybranego punktu.

KROK 4: Czekaj na zwrot pieniędzy.

Jaki jest adres zwrotu?

Zwrot do sklepu Reporter Young należy odesłać na adres:

TWA RETAIL - REPORTER YOUNG

ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 10

30-732 Kraków

Czy mogę dokonać zwrotu stacjonarnie?

Tak, sklep Reporter Young dopuszcza stacjonarne zwroty nietrafionych towarów. Jeżeli chcesz go dokonać, wejdź na stronę sklepu, znajdź listę stacjonarnych placówek, w których można dokonać zwrotu towaru i zanieś tam zaklejoną paczkę z produktami i wypełnionym formularzem.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto