Transport drzwi kurierem od A do Z

Dostępność wielu firm kurierskich oraz szeroki zakres ich usług powodują, że koszt przesyłki zakupionych przedmiotów,  jak i transport wysyłanych przez nas paczek jest coraz szybszy, atrakcyjniejszy pod względem cenowym i wygodniejszy. To ogromne ułatwienie również wtedy, gdy niezbędne jest przewiezienie przedmiotów wielkogabarytowych. Transport dużych paczek na własną rękę bywa czasochłonny, niewygodny i w efekcie znacznie kosztowniejszy niż profesjonalne usługi kurierskie. Jak duże przedmioty można wysłać w ramach usług oferowanych przez przewoźników? Czy transport drzwi kurierem jest możliwy?

Jak duże przedmioty można wysłać kurierem?

Chociaż paczki przewożone przez kurierów kojarzą nam się zazwyczaj z poręcznymi pakunkami, które z powodzeniem można podnieść lub przenieść pod pachą, przewoźnicy oferują również transport znacznie większych gabarytów. W ramach standardowych przesyłek w atrakcyjnych cenach nadać można przedmioty zapakowane w kształcie prostopadłościanu o wadze nawet do 70 kg.

Tego typu usługi jednak mogą być zrealizowane wyłącznie w przypadku, gdy dana paczka nie przekracza określonej długości oraz sumy wymiarów podanej przez każdego przewoźnika. Niekiedy jest to nawet 270 cm, przy obwodzie nieprzekraczającym 400 cm.  W przypadku, gdy wymiary paczki przewyższają podane granice, nic straconego. Zazwyczaj w takiej sytuacji kurier doliczy dodatkowy koszt za wykonanie usługi przewozu paczki niestandardowej.

Dla każdej firmy kurierskiej maksymalna wielkość standardowej przesyłki bywa różna, dlatego zawsze warto przed dokonaniem konkretnego wyboru sprawdzić możliwe opcje w tabeli oraz cenniku usługodawców. By zaoszczędzić czas związany z rozeznaniem w poszczególnych ofertach na wielu kolejnych stronach, można to zrobić w jednym miejscu, na platformie wysyłkowej AlleKurier, gdzie dodatkowo w szybki i prosty sposób wygenerujesz niezbędne do nadania dokumenty.

transport drzwi kurierem

Jak zorganizować transport drzwi samochodowych kurierem?

Kurierem wysłać można zarówno drzwi samochodowe, jak i skrzydło drzwi wejściowych lub wewnętrznych. W pierwszym przypadku będzie to przesyłka niestandardowa, którą należy odpowiednio zapakować. Tego typu przedmiot nie będzie umieszczany w standardowym kartonie, a do jego zabezpieczenia wykorzystać należy tekturę, strecz i folię bąbelkową. Miejsca szczególnie narażone na stłuczenia, wgniecenia lub zarysowania warto opakować kilkoma warstwami materiału, by możliwie najlepiej zadbać o bezpieczeństwo przewożonego przedmiotu.

Jeżeli drzwi samochodowe mają być przetransportowane w formie niekompletnej, czyli np. bez szyby czy innych dodatkowych elementów, często ich waga zamyka się w 30 kilogramach, więc może być potraktowana jako przesyłka niestandardowa. Jeżeli jednak wymiary lub waga znacznie przekraczają wymiary graniczne podane w tabeli danego przewoźnika, drzwi samochodowe można wysłać poprzez wybór przesyłki paletowej. Wówczas waga przedmiotu może wynosić do ok. 600 kg i więcej, a drzwi powinny mieścić się w ramach wymiaru palety, czyli 120 cm x 80 cm. Co do wysokości, w zależności od przewoźnika są to wielkości maksymalne 170, a nawet do 220 cm wysokości.

Transport drzwi wejściowych i pokojowych kurierem – czy to możliwe?

Biorąc pod uwagę możliwości gabarytowe i wagowe, jakie przewiduje transport paletowy, w ramach usług kurierskich można wysłać również drzwi wejściowe lub wewnętrzne. Wiele modeli pod względem wysokości i szerokości mieści się w wymiarach 220 cm dla wysokości przesyłki oraz szerokości 80 cm x 120 cm. W przypadku, gdy chcemy wysłać model, który po opakowaniu mierzy na szerokość ponad 80 cm, drzwi można przewieźć, ustawiając je wzdłuż przekątnej palety.

transport drzwi kurierem i brokerem kurierskim

Transport drzwi kurierem – ile to kosztuje?

Należy pamiętać, że przesyłki paletowe są znacznie droższe niż standardowe i niestandardowe. Średni koszt takiego nadania to około 170 zł, a do wagi drzwi wraz z opakowaniem należy również doliczyć ciężar palety. Warto więc skorzystać z platformy wysyłkowej lub brokera, dzięki czemu możliwe będzie szybkie i rzetelne porównanie ofert dla paczki paletowej o danych wymiarach bez ukrytych kosztów i niespodziewanych dopłat.

Na stronie allekurier.pl wysyłkę na palecie zamówić można w atrakcyjnej kwocie z ramienia dwóch przewoźników. Jest to UPS oraz Geis PL. W pierwszym przypadku możliwe jest nadanie przesyłki paletowej na paletach euro 120 cm x 80 cm, ważącej do 700 kg i o wysokości do 180 cm. W drugim przypadku można nadać przesyłkę paletową na palecie o

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki