Transport drzwi kurierem od A do Z

Dostępność wielu firm kurierskich oraz szeroki zakres ich usług powodują, że koszt przesyłki zakupionych przedmiotów,  jak i transport wysyłanych przez nas paczek jest coraz szybszy, atrakcyjniejszy pod względem cenowym i wygodniejszy. To ogromne ułatwienie również wtedy, gdy niezbędne jest przewiezienie przedmiotów wielkogabarytowych. Transport dużych paczek na własną rękę bywa czasochłonny, niewygodny i w efekcie znacznie kosztowniejszy niż profesjonalne usługi kurierskie. Jak duże przedmioty można wysłać w ramach usług oferowanych przez przewoźników? Czy transport drzwi kurierem jest możliwy?

Jak duże przedmioty można wysłać kurierem?

Chociaż paczki przewożone przez kurierów kojarzą nam się zazwyczaj z poręcznymi pakunkami, które z powodzeniem można podnieść lub przenieść pod pachą, przewoźnicy oferują również transport znacznie większych gabarytów. W ramach standardowych przesyłek w atrakcyjnych cenach nadać można przedmioty zapakowane w kształcie prostopadłościanu o wadze nawet do 70 kg (na naszej stronie maksymalna waga paczek standardowych to 30/31 kilogramów).

Tego typu usługi jednak mogą być zrealizowane wyłącznie w przypadku, gdy dana paczka nie przekracza określonej długości oraz sumy wymiarów podanej przez każdego przewoźnika. Niekiedy jest to nawet 270 cm, przy obwodzie nieprzekraczającym 400 cm.  W przypadku, gdy wymiary paczki przewyższają podane granice, nic straconego. Zazwyczaj w takiej sytuacji kurier doliczy dodatkowy koszt za wykonanie usługi przewozu paczki niestandardowej.

Czy na naszej stronie można nadawać drzwi kurierem?

Nie, bo są to przedmioty niezgodne z regulaminem firm kurierskich.

UWAGA: zgodnie z regulaminami firm kurierskich zabronione jest nadawanie m.in. następujących towarów:

elementy karoserii: zderzaki, drzwi, maski, błotniki,

drzwi, okna

W przypadku nietypowych zleceń lub niezgodnych z regulaminem firm kurierskich możesz podjąć współpracę z naszym partnerem biznesowym - Clicktrans. Jest to serwis łączący osoby i firmy poszukujące transportu dużych przesyłek z przewoźnikami. Najczęściej przewożonymi rzeczami są meble, palety, samochody.

transport drzwi kurierem

Przesyłki paletowe - nadawaj na naszej stronie!

Przesyłki paletowe? Na naszej stronie możesz je nadać za pomocą dwóch firm:

  • DPD - tylko dla transportów paletowych krajowych
  • Geis - tylko dla transportów paletowych w krajach UE

W pierwszym przypadku możliwe jest nadanie przesyłki paletowej na paletach euro 120 cm x 80 cm, ważącej do 700 kg i o wysokości do 180 cm. W drugim przypadku można nadać przesyłkę paletową na palecie o wymiarach 120 × 80 cm lub 120 × 100 cm i wysokości do 180 cm oraz wadze maksymalnej do 900 kg.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto