Allegro Kurier InPost – co to jest i dlaczego warto wybrać właśnie tę opcję?

Allegro Kurier InPost to jedno z udogodnień oferowanych kupującym na tej najpopularniejszej platformie sprzedażowej. Jest jedną z korzystnych cenowo form wysyłki, która możliwa jest dzięki porozumieniu i współpracy Allegro z jedną z najczęściej wybieranych i lubiany firm przewozowych, jaką jest InPost. Allegro Kurier InPost - co to jest i jakie możliwości uzyskuje zarówno kupujący, jak i sprzedający, dzięki wdrożeniu takiej usługi? Sprawdź i dokonuj zakupów oraz ich dostarczania jeszcze wygodniej.

Allegro Kurier InPost – co to jest?

Nie ma wątpliwości co do tego, że znane wszystkim paczkomaty InPost zrewolucjonizowały rynek usług kurierskich. Jednak dostawa do tych urządzeń to nie jedyna opcja, jaką oferuje przewoźnik. To również standardowe usługi kurierskie realizowane w doskonałych cenach, szybko i bezpiecznie.

Ponieważ InPost rozwija się coraz prężniej i ma coraz więcej klientów, rozszerza swoją współpracę z wieloma różnymi platformami wysyłkowymi oraz sprzedażowymi, oferując im bardzo korzystne ceny wysyłki swoich towarów. Zyskują na tym zarówno osoby dokonujące zakupów w sieci, jak i sprzedawcy, którzy dzięki taniej i szybkiej wysyłce mogą sprzedawać więcej towarów. Dzieje się tak w związku z niższym kosztem całej transakcji, na którą składa się cena danego przedmiotu i wysyłka.

Allegro Kurier InPost to jedna z form współpracy pomiędzy najpopularniejszą platformą sprzedażową Allegro i przewoźnikiem InPost. Jest to możliwość wysyłki zakupionego towaru w bardzo korzystnej cenie, który dostarczy pod adres zamawiającego kurier InPost. Cena takiej usługi jest niższa niż innych dostaw kurierskich i często też dostępna w ramach programu Smart, czyli darmowych przesyłkach przy zakupach powyżej 40 zł.

Jakie przedmioty mogą zostać wysłane?

W ramach współpracy platformy Allegro z przewoźnikiem InPost osoba kupująca uzyskuje trzy możliwości wysyłki produktu. Może to być standardowe dostarczenie do paczkomatu lub jedna z dwóch opcji Allegro Kurier InPost. Ten typ dostawy dostępny jest w dwóch wariantach: mini oraz Allegro Kurier InPost. Pierwsza z opcji dotyczy paczek mniejszych gabarytowo o sumie boków do 160 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Najdłuższy z boków nie może mieć więcej niż 80 cm. Allegro Kurier inPost to natomiast usługa przeznaczona dla większych paczek. W jej ramach można wysłać przesyłkę o sumie boków do 160 cm i maksymalnej wadze nieprzekraczającej 30 kg.

Co do zawartości paczek obsługiwanych w ramach usługi Allegro Kurier InPost nie ma znaczenia, jaka jest ich zawartość. Oferta dostępna jest u wszystkich tych sprzedawców, którzy aktywowali opcję współpracy z InPost.

Allegro Kurier InPost – co to jest?

Allegro Kurier InPost - co to i jak z tego korzystać?

Jeśli oczekujesz taniej, szybkiej i bezpiecznej dostawy zakupów z Allegro, która w wielu przypadkach będzie u Ciebie już następnego dnia, podczas zakupu w formularzu opcji dostawy i zapłaty należy zaznaczyć Allegro Kurier InPost. Co to jest formularz? To nic innego jak strona otwierająca się po dokonaniu zakupu w Allegro. Uzupełnia się tam dane odbiorcy, ustala formę zapłaty za przedmiot i wybiera opcję dostarczenia zakupu. Można też dodać informację dla sprzedającego.

Opcję Allegro Kurier InPost można wybrać zarówno w przypadku, gdy chcemy za przedmiot zapłacić z góry, jak i w sytuacji, kiedy preferujemy płatność za pobraniem. Dla obu wariantów rozliczenia ze sprzedającym ceny są atrakcyjne i konkurencyjne.

Ile kosztuje wysyłka?

Maksymalne opłaty za usługi przewozowe realizowane przez InPost w ramach współpracy z Allegro wynoszą 9,99 zł za dostawę do paczkomatu, 10,95 za usługę kurierską mini oraz 13,41 zł za opcję Allegro Kurier InPost. Jednak każdy ze sprzedawców możne te ceny dowolnie modyfikować i ustawić na niższym pułapie, dzięki czemu kupujący zapłaci za dostawę mniej, a sprzedający dopłaci przewoźnikowi brakującą kwotę.

W przypadku przesyłek pobraniowych dostarczenie do paczkomatu kosztować będzie maksymalnie 13,99 zł, a usługa Kurier InPost Allegro również w wersji mini 15,87 zł. Dogodne ceny usług przewozowych realizowanych przez InPost dostępne są także poza serwisem Allegro. Z takich opcji można w szybki i przejrzysty sposób skorzystać na naszej platformie wysyłkowej AlleKurier.

Uwaga: podane ceny są wyłącznie orientacyjne, mogą ulec zmianie w związku z podwyżkami, inflacją i innymi czynnikami.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto