Czym jest Allegro One Box i jak z niego korzystać?

Wszyscy doskonale wiemy, jak w dzisiejszych realiach istotny jest czas. Codzienne obowiązki, praca i inne zajęcia powodują, że niewiele czasu pozostaje na odpoczynek, a  co dopiero na tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych. Dlatego ta sfera życia w coraz większym stopniu przenosi się do Internetu, gdzie możemy nabywać różne produkty nie tylko o każdej porze dnia i nocy, mając dostęp niemal do niezliczonej ilości ofert, ale też zamówić ich dostawę w najwygodniejszy dla nas sposób. 

Wśród wielu różnych usług kurierskich, możliwości odbioru osobistego czy nadania do punktu znajdują się również wygodne i nowoczesne automaty paczkowe. Prawdziwą rewolucją w tej kwestii jest Allegro One Box. Co to jest i jakie są zalety takiej opcji?

Co to jest Allegro One Box?

Automaty paczkowe stały się jedną z najchętniej wybieranych form dostawy. Po pierwsze dlatego, że znajdują się w wielu miejscach dobrze skomunikowanych, gdzie i tak bywamy w ciągu dnia, po drugie dlatego, że umożliwiają szybką obsługę, także bezkontaktową, a po trzecie, przesyłkę odebrać można o dowolnej porze i w doskonałej cenie.

W związku z licznymi zaletami, w tym także stosunkowo krótkim czasem dostarczania przesyłek (często już na drugi dzień), firmy kurierskie zaczęły wprowadzać różne automaty, oferując korzystne ceny i inne udogodnienia. 

Jednak za prawdziwą rewolucję, świetnie przemyślany i przede wszystkim wyjątkowo ekologiczny pomysł uznać można propozycję Allegro. Własne paczkomaty tej najpopularniejszej w kraju platformy sprzedażowej nazwane zostały One Box i na tle pozostałych, podobnych urządzeń wypadają rewelacyjnie.

Co wyróżnia automat paczkowy Allegro One Box?

Allegro One Box to automaty paczkowe od Allegro, umożliwiające prosty odbiór zakupionych przedmiotów na tej największej w Polsce platformie e-handlu. Urządzenia te wyróżniają się przede wszystkim wyglądem. W odróżnieniu od podobnych obiektów są zielone i porośnięte żywą roślinnością, co zapewnia okolicy dodatkowe 10 metrów kwadratowych zieleni. Ponadto Allegro w związku z wprowadzeniem swoich automatów w porozumieniu z poszczególnymi samorządami inwestuje też w obsadzenie zielenią ścian budynków, co jest niespotykanym dotąd założeniem wśród firm kurierskich.

To jednak niejedyne zalety Allegro One Box związane ze środowiskiem. Platforma sprzedażowa promuje ekologiczny styl życia i działania, zrównoważony rozwój, kwestie odpowiedzialności społecznej i inne wartości. Dlatego każdy automat paczkowy Allegro zasilany jest energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Ponadto urządzenia zostały wyposażone w czujniki jakości powietrza, a wyniki dostępne są dla wszystkich zainteresowanych.

Kolejnym korzystnym wyznacznikiem automatów paczkowych Allegro One Box jest brak jakichkolwiek reklam na obudowie urządzeń. Doskonale zorganizowana jest również przestrzeń przy automatach, co pozwala na bezpieczny odbiór przesyłek, ale też wygodne dostarczanie ich przez kurierów. W kwestii dodatkowych udogodnień każde takie urządzenie przystosowane jest do użytkowania również przez osoby niepełnosprawne, w tym niewidome. Wszystko za sprawą współpracy samorządów terytorialnych i Polskiego Związku Niewidomych z Allegro. Allegro One Box to także świetne uzupełnienie Allegro Smart.

Co to jest Allegro One Box?

W jaki sposób nadać lub odebrać przesyłkę z Allegro One Box?

Ponieważ Allegro One Box jest automatem paczkowym obsługującym jedynie transakcje Allegro, za jego pośrednictwem można odebrać zakup dokonany wyłącznie na tej platformie sprzedażowej. Aby jednak to zrobić, podczas zakupu produktu należy spośród dostępnych sposobów dostarczenia paczki wybrać Allegro One Box. Mapa punktów dostępna jest w formularzu, ale również na stronie Allegro lub po wpisaniu takiego zapytania w Google. W tym kroku można też zaznaczyć swoje preferencje, co do umiejscowienia paczki w automacie, co jest istotne dla osób niepełnosprawnych.

Kiedy sprzedawca nada przesyłkę i trafi do wybranego punktu Allegro One Box, odbiorca otrzymuje kod. Dostępny jest on na stronie w powiadomieniu, w aplikacji Allegro w zakładce Kod odbioru i szczegółach danego zamówienia. Wysyłany jest również SMS-em i mailem. Wówczas można udać się do danego punktu i odebrać swoje zamówienie.

Można wybrać odbiór bezpośredni lub poprzez aplikację Allegro. W pierwszym przypadku należy na ekranie automatu paczkowego wybrać opcję „odbieram”, wpisać swój numer telefonu, otrzymany kod i poczekać na otwarcie właściwej skrytki. Ostatnim krokiem jest zaznaczenie na ekranie informacji „mam już przesyłkę”. Całość procesu trwa zaledwie kilka sekund.

Jeszcze szybszym sposobem na odbiór paczki jest zeskanowanie kodu QR przy ekranie automatu One Box. Kod dostępny jest w zakładce ,,Moje zakupy’’ na stronie Allegro lub w aplikacji. Podczas odbioru poprzez aplikację skorzystać można również z głosowego kierowania do właściwej skrytki z paczką. W tym celu należy włączyć asystenta TalkBack w systemie Android lub VoiceOver na iOS.

Allegro One Box dla sprzedawców – jakie daje korzyści?

Automat paczkowy Allegro to kolejna, wygodna opcja dostarczenia zakupionych przedmiotów do Klienta. Dzięki niemu sprzedawca postrzegany jest nie tylko jako podążający za innowacjami, ale też dbający o udogodnienia dla swoich Klientów i ekologię. Allegro One Box jest szansą na zwiększenie sprzedaży i zaproponowanie dostawy w konkurencyjnej i atrakcyjnej cenie. Ponadto przesyłki pomiędzy największymi miastami w Polsce możliwe są do odbioru tego samego dnia, w którym dokonano zakupu, co niekiedy jest opcją najszybszą i rozwiązującą wiele problemów.

Jak sprzedawać na Allegro, aby osiągnąć sukces i pozyskać wielu klientów? Sprawdź na naszej stronie AlleKurier i stwórz biznes z nowoczesnymi formami dostawy oraz na najlepszych warunkach. Bądź eko z Allegro One Box!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto