Czym jest DHL Service Point?

Rynek usług kurierskich oferuje klientom coraz więcej udogodnień. To nie tylko krótki czas doręczenia, korzystne ceny czy różne dodatkowe opcje, ale też możliwość wygodnego odbioru i nadania w miejscach, takich jak DHL Service Point. Dzięki współpracy przewoźnika z różnymi punktami partnerskimi nie trzeba już oczekiwać wizyty kuriera w domu lub prosić sąsiadów o odbiór paczki podczas naszej nieobecności. Teraz nadać i odebrać swoją przesyłkę można o dogodnej porze – przy okazji robienia zakupów czy tankowania auta. Jakie jeszcze zalety ma DHL Service Point?

DHL Service Point – co to jest?

DHL Service Point to dawne punkty DHL POP, czyli obiekty, w których realizowane są usługi kurierskie tego jednego z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przewoźników. Dzięki DHL Service Point w wygodny i szybki sposób można nadać przesyłkę, jak i ją odebrać. Taka opcja jest szczególnie komfortowa dla osób, które na co dzień dużo czasu spędzają poza domem i osobisty odbiór paczki od kuriera jest niemożliwy. Niekiedy też nie ma opcji pozostawienia przesyłki sąsiadom, a na ponowne dostarczenie należy umawiać się osobiście. Często też wydłuża to znacznie czas otrzymania paczki.

DHL Service Point to udogodnienie, które rozwiązuje ten problem. 

Nadal jednak można korzystać ze standardowych sposobów nadawania i odbioru przesyłek. Kurier DHL to jeden z wielu przewoźników, którego można wybrać w ramach naszej platformy usług kurierskich. Ta znana marka cieszy się ogromnym zaufaniem klientów oraz bezpiecznym dostarczaniem nawet bardzo delikatnych przesyłek.

Jakie paczki można nadawać i odbierać w DHL Service Point?

DHL Service Point obsługuje nadawanie i odbiór paczek w godzinach pracy danego sklepu, kiosku czy stacji benzynowej. Maksymalna waga paczek obsługiwanych przez punkty usługowe DHL to 10 kg, a wymiary nie powinny przekraczać wartości 34x32x32 cm. Są to parametry, w ramach których można przesłać większość standardowych i najczęściej przewożonych paczek.

Punkty usługowe DHL Service Point działają w punktach, takich jak:

  • kioski Inmedio, Relay, One Minute, Discover, Hubiz, 
  • w sklepach Kaufland, Biedronka, Lewiatan, Stokrotka, Lidl, 
  • na stacjach benzynowych Shell,
  • w innych obiektach odwiedzanych przez nas na co dzień lub znajdujących się w okolicy. 

W sytuacji, kiedy przesyłka ma dotrzeć pod wskazany adres i być dowieziona przez kuriera, ale nie będzie możliwości jej odebrania, można przekierować ją właśnie do jednego z punktów DHL Service Point.

Punkty usługowe DHL wyróżniają się na tle konkurencji długim czasem na odbiór przesyłki. Wynosi on aż 7 dni, dzięki czemu nie trzeba martwić się odesłaniem paczki podczas kilkudniowej nieobecności. W punktach obsługi DHL Service Point można też nadać paczkę, korzystając z darmowych opakowań. To pięć rodzajów materiałów: koperta i pudełka w rozmiarach od S do XL. Wszystkie przesyłki nadawane w punktach DHL zawierają ubezpieczenie paczki w cenie jej nadania.

Przesyłki krajowe i zagraniczne w DHL Service Point

Za pośrednictwem DHL Service Point można wysyłać zarówno paczki krajowe, jak i zagraniczne. Średni czas dostawy przesyłek na terenie kraju i Unii Europejskiej to 1-2 dni robocze. W przypadku innych państw czas ten wynosi najczęściej 3-4 dni. Dokładny czas dostawy pod dany adres jest możliwy do określenia po podaniu danych odbiorcy.

Punkty DHL Service Point znajdują się w większych miastach na terenie całej Polski. Jest ich już ponad 1300, a liczba ta stale rośnie. Bardzo atrakcyjne są również ceny paczek nadawanych w punktach usługowych DHL. 

Jeżeli jednak w Twoim mieście nie powstał jeszcze żaden punkt DHL Service Point, nadal możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnych cen nadania tradycyjnych przesyłek kurierskich DHL. Cennik dostępny jest na naszej platformie AlleKurier.pl.

Warto pamiętać, że paczka wysłana w tradycyjny sposób poprzez zamówienie kuriera może zostać dostarczona do punktu DHL Service Point i odwrotnie: nadając paczkę w punkcie, można wybrać dostawę kurierską pod adres odbiorcy. DHL Service Point obsługuje również przesyłki za pobraniem.

DHL Service Point – co to jest?

Jak nadać i odebrać paczkę w DHL Service Point?

Dane dotyczące przesyłki można wypełnić zarówno w punkcie DHL Service Point, jak i na stronie internetowej DHL, drukując właściwą etykietę w domu. Stosowną opłatę uiszcza się online lub w punkcie nadania. Następnie wystarczy odpowiednio spakować przesyłkę i dostarczyć ją do wybranego punktu DHL Service Point lub czekać na przybycie kuriera. W ramach usługi dostępne jest śledzenie przesyłki, dzięki czemu o każdej porze można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się paczka.

W chwili, kiedy przesyłka dociera do punktu odbioru, odbiorca otrzymuje powiadomienie drogą mailową i przez SMS z kodem odbioru właściwym dla danej paczki. Aby otrzymać swoją przesyłkę, wystarczy podać go w DHL Service Point.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto