Parcelshop DHL – co to jest i jakie daje możliwości?

Parcelshop DHL to jedno z udogodnień, jakie swoim klientom oferuje znana i lubiana firma kurierska DHL. Teraz w ramach oferowanych usług przewozowych można skorzystać nie tylko z dostarczania i odbierania paczek przez kuriera pod wskazany adres. Możliwe jest wybranie dogodnego punktu w okolicy, gdzie przewoźnik dostarczy paczkę i będzie ją można odebrać w dogodnym dla siebie terminie. Taka opcja to wygoda i oszczędność czasu zarówno dla korzystających z usług kurierskich, jak i pracowników DHL, którzy dostarczają przesyłki szybciej i bardziej dbają o środowisko. Jest to możliwe dzięki DHL Parcelshop. Co to jest i jak działa?

Parcelshop DHL – co to jest?

Parcelshop DHL to punkty obsługi paczek wysyłanych za pośrednictwem popularnej firmy kurierskiej DHL. Cennik takich usług jest bardzo korzystny, choć to nie jedyna zaleta takich punktów. Umożliwiają one odbieranie oraz nadawanie przesyłek o dowolnej porze w ramach godzin, kiedy dany punkt jest czynny. Nie trzeba więc dopasowywać planu dnia do terminu przybycia kuriera. Punkty DHL Parcelshop znajdują się w najczęściej odwiedzanych na co dzień punktach usługowych i sklepach, dzięki czemu paczkę nadać lub odebrać można przy okazji, nie marnując cennego czasu.

DHL Parcelshop to inaczej DHL POP. Obecnie można spotkać się z obiema nazwami, jednak oznaczają one to samo i z powodzeniem zarówno w jednym, jak i drugim miejscu nadasz lub odbierzesz swoją przesyłkę. Proces ten odbywa się bezgotówkowo, choć w niektórych punktach Parcelshop DHL jest możliwość odebrania przesyłki za pobraniem. Taką opcję udostępnia Stokrotka, Żabka i InMedio.

Gdzie znaleźć punkty Parcelshop DHL?

Liczba punktów Parcelshop DHL obecnych w Polsce przekroczyła już 14000 i stale rośnie. Ma to związek z rosnącą liczbą osób zainteresowanych z korzystania z takiej formy nadawania i odbioru przesyłek oraz rosnącej popularności usług DHL. Ponieważ dokonujemy coraz więcej zakupów w Internecie, jak i chętnie wybieramy usługi kurierskie w celu przetransportowania różnych rzeczy, rośnie również zapotrzebowanie na dogodne sposoby odbioru przesyłek.

Punkty DHL Parcelshop znajdują się w takich punktach usługowych jak Żabka, InMedio, Lewiatan, Lidl, Shell, Kaufland czy Stokrotka. Dzięki możliwości wyboru miejsca, do którego przesyłka zostanie dostarczona, można będzie odebrać ją w dogodnych godzinach, wieczorem, w nocy, a także weekendy czy święta, jak ma to miejsce w przypadku stacji benzynowych. To doskonała opcja dla osób, które pracują do późna lub codzienne obowiązki nie pozwalają im na oczekiwanie na przewoźnika w domu.

Gdzie znaleźć punkty Parcelshop DHL?

Jakie zalety ma Parcelshop DHL?

Możliwość nadania i odbioru paczki z dogodnego punktu przy okazji tankowania auta czy robienia zakupów to nie jedyny plus punktów obsługi paczek Parcelshop DHL. W przypadku gdy kurier DHL, który ma dostarczyć przesyłkę w sposób standardowy niezastania odbiorcy w domu, można skorzystać z dostarczenia przez niego paczki do wybranego punktu DHL Parcelshop. Dzięki temu nie trzeba będzie umawiać się na ponowne dostarczenie w ciągu kilku kolejnych dni, a odebrać przesyłkę jeszcze tego samego dnia. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy rzecz znajdująca się w paczce jest nam pilnie potrzebna.

Ponadto punkty Parcelshop DHL sprawdzą się w sytuacji, gdy gdzieś wyjedziemy np. na weekend i nie mamy możliwości odbioru przesyłki, ani bliskiej osoby, która mogłaby dokonać tego za nas. Paczki w punktach Parcelshop DHL czekają na odbiorcę aż 4 dni. To dwukrotnie dłużej niż w przypadku popularnych paczkomatów.

Procedura odbioru paczek w DHL Parcelshop jest bardzo prosta. Nie trzeba posiadać przy sobie żadnych dokumentów. Wystarczy podać numer paczki oraz unikalny kod odbioru, który odbiorca otrzymuje w momencie, gdy kurier dostarczy przesyłkę do wybranego punktu. Dzięki temu z powodzeniem naszą paczkę może też odebrać inna osoba, którą o to poprosimy.

Parcelshop DHL to także sposób na zadbanie o naszą planetę i opcja, która spodoba się zwolennikom ekologii i osobom, którym zależy na zredukowaniu śladu węglowego. Dzięki zbiorczemu dostarczaniu przesyłek przez kuriera w jedno miejsce nie musi on wykonywać wielokilometrowych tras, co tym samym przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i dbałość o środowisko.

Przesyłkę w ramach usług kurierskich oferowanych przez DHL można nadać nie tylko na stronie przewoźnika, ale też na naszej platformie usług kurierskich AlleKurier. To przejrzysty i prosty sposób na zorganizowanie przewozu i zrealizowanie usługi w doskonałej cenie.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki