DHL POP – czym jest i jak działa?

Rynek usług kurierskich nieustannie się powiększa, a przewoźnicy oferują swoim klientom coraz nowsze i korzystniejsze usługi. Poza konkurencyjnymi cenami, możliwością transportu niestandardowych przesyłek i wielu usług dodatkowych zwiększa się również wygoda w kwestii nadawania i odbioru paczek. Przykładem takiego działania mogą być punkty DHL POP. Co to jest i w jaki sposób ułatwia całą procedurę nadawania i odbioru paczek w ramach oferty DHL?

Czym jest DHL POP?

DHL POP to punkty obsługi paczek umożliwiające szybkie nadanie i odebranie przesyłki wysłanej w ramach oferty DHL. Punkty te zlokalizowane są w najczęściej odwiedzanych w ciągu dnia placówkach usługowych, takich jak sklepy, salony prasowe czy stacje benzynowe. Dzięki rozmieszczeniu DHL POP w kilku miejscach paczkę odebrać lub nadać można po drodze z pracy, spaceru czy po prostu wychodząc na chwilę do sklepu osiedlowego.

Punkty Obsługi Paczek DHL POP to kolejne udogodnienie ze strony jednej z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych firm kurierskich, jaką jest DHL. Taka forma świadczenia usług kurierskich posiada wiele zalet i stanowi też propozycję współpracy dla właścicieli sklepów i firm.

Na jakiej zasadzie działa nadawanie paczek w Punkcie Obsługi Paczek DHL POP?

DHL POP umożliwia nadanie pojedynczych przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. W tym celu wystarczy wybrać z mapy przewoźnika najdogodniejszy punkt oraz odpowiednio przygotować i spakować paczkę. Następnie niezbędne jest wydrukowanie dokumentów przewozowych wygenerowanych za pośrednictwem narzędzi elektronicznych DHL Parcel. Proces ten został uproszczony do minimum, dzięki czemu określenie danych i niezbędnych informacji jest szybkie i łatwe, a poszczególne wymogi zrozumiałe dla wszystkich.

Po wydruku dokumentów i umieszczeniu ich na przesyłce wystarczy zanieść paczkę do wybranego Punktu Obsług Paczek DHL POP. Dzięki możliwości śledzenia przesyłki na stronie internetowej DHL i poprzez narzędzia elektroniczne można o każdej porze dokładnie sprawdzić, na jakim etapie podróży znajduje się aktualnie nadana paczka. W punkcie DHL POP przyjmowane są przesyłki ważące maksymalnie 31,5 kg i których suma długości, szerokości i wysokości nie przekracza 120 cm.

Odbiór paczek w DHL POP

Samodzielny odbiór paczek staje się coraz bardziej popularną i często wybieraną formą zakończenia procesu wysyłki. Dzięki DHL POP jest to możliwe w godzinach funkcjonowania danego sklepu czy punktu usługowego. W chwili nadania przesyłki, adresat otrzymuje wiadomość mailową i SMS z unikalnym kodem PIN, który podać należy, odbierając przesyłkę z Punktu Obsługi Paczek.

DHL POP umożliwia odbiór przesyłki z punktu odbioru aż przez 4 dni. Jednak w sytuacji, kiedy odbiorca mimo wszystko nie będzie mógł odebrać przesyłki, wystarczy upoważnić wybraną osobę do odebrania paczki i w tym celu przekazać jej numer listu przewozowego oraz PIN.

DHL POP Żabka, DHL POP Biedronka i inne – gdzie można znaleźć Punkty Obsługi Paczek DHL?

Punkty Obsługi Paczek DHL POP to ponad 14 000 lokalizacji na terenie całej Polski, a liczba ta wciąż rośnie. Paczkę odebrać i nadać można zarówno w popularnych sklepach spożywczych, podczas tankowania, jak i zakupu drobiazgów w kioskach ruchu. Aż 92% Punktów Obsługi Paczek DHL jest otwarta do godziny 21, a nawet dłużej. Dzięki temu nie trzeba się spieszyć i zmieniać planów, aby zdążyć odebrać lub nadać swoją paczkę.

Wśród najpopularniejszych lokalizacji Punktów Obsługi Paczek wyróżnić można m.in. takie miejsca jak DHL POP Żabka, DHL POP Biedronka czy DHL POP ABC. Usługi realizują też popularne salony prasowe, takie jak np. InMedio i Relay czy stacje benzynowe Shell. DHL posiada również swoje automaty paczkowe. Jednak na ten moment możliwy jest za ich pośrednictwem tylko odbiór paczek.

DHL POP UP od A do Z

Jakie zalety ma korzystanie z DHL POP?

Punkty Obsługi Paczek DHL POP to przede wszystkim ogromna wygoda nie tylko dla nadających i odbierających przesyłki, ale również kurierów. Dzięki Punktom Obsługi Paczek nie trzeba oczekiwać kuriera z przesyłką w domu lub prosić sąsiadów o czujność i odebranie paczki w przypadku naszej nieobecności.

Niekiedy brak możliwości odebrania paczki od kuriera wiąże się z kilkudniowym oczekiwaniem na ponowne dostarczenie lub koniecznością udania się do punktu odbioru. Bywa to niewygodne i kłopotliwe. Dzięki DHL POP przesyłkę swobodnie odebrać można codziennie, w korzystnej lokalizacji, po drodze z pracy lub robiąc codzienne zakupy.

DHL POP to także znacznie mniej pracy dla kurierów, w związku z czym paczki rozwożone są szybciej. Dzięki dostarczaniu paczek do punktu DHL POP przesyłka może zostać odebrana także w godzinach wieczornych, a przy całodobowej działalności punktu, jak np. w przypadku stacji benzynowych, nawet w nocy lub wczesnym rankiem.

Niekiedy jednak zdarza się, że w danej miejscowości nie ma jeszcze Punktu Obsługi Paczek DHL POP lub znajduje się on z drugiej strony miasta, gdzie na co dzień nie bywamy. Z prostego i szybkiego nadania paczki kurierskiej skorzystać można wówczas z pomocą platformy usług kurierskich AlleKurier, w ramach której wybieramy najlepszą dla nas opcję spośród ofert najpopularniejszych przewoźników. Wśród nich jest również kurier DHL i możliwość nadania przesyłki w bardzo korzystnej cenie.

DHL POP – wygodna dostawa z e-sklepów

Punkty Obsługi Paczek DHL POP coraz częściej są jedną z opcji dostępnych dla klientów e-sklepów. Możliwość odebrania wysłanych zakupów w DHL POP można w bardzo łatwy sposób dodać do wyboru opcji w sytuacji, gdy prowadzimy swój własny biznes w Internecie. W tym celu wystarczy mieć standardową umowę na przewóz przesyłek z DHL, a możliwość dostawy do punktów DHL POP uruchomić w swoim panelu elektronicznego zarządzania przesyłkami DHL24 (DHL Parcel).

Drugim krokiem w celu udostępnienia punktów DHL POP swoim klientom jest zintegrowanie mapy punktów odbioru DHL POP ze swoją stroną internetową. W ten sposób Klienci uzyskają kolejną opcję wygodnego odbioru zakupionych towarów, dodatkowo w bardzo korzystnej cenie.  

DHL POP – możliwość współpracy

Punkty Obsługi Paczek DHL POP to nie tylko świetna alternatywna nadawania i odbioru paczek dla tradycyjnych usług przewozowych. To także możliwość rozwoju własnego biznesu i zwiększenia dochodu bez inwestowania. Dzięki współpracy z DHL i stworzeniem w swoim sklepie lub punkcie usługowych DHL POP, od każdej nadanej i odebranej paczki naliczana jest prowizja. Ponadto zwiększa się ruch i świadomość potencjalnych klientów co do obecności i rodzaju oferowanych przez nas usług. Placówka zyskuje dzięki DHL POP  średnio 100 nowych klientów na miesiąc.

Ponadto zwiększa się reklama usługodawcy także w Internecie, a na stronie internetowej DHL i mapie DHL POP pojawia się opis danego punktu usługowego. To gwarancja zwiększenia zaufania do danej firmy czy sklepu, ale i brak ryzyka zawodowego. Dołączenie do programu i listy Punktów Obsługi Paczek DHL POP jest darmowe, a przewoźnik każdemu przedsiębiorcy zapewnia zarówno dostęp do aplikacji, jak i bezpłatne materiały reklamowe.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto