Czym jest Parcelshop GLS i Szybka Paczka GLS?

Korzystanie z usług kurierskich na dobre wpisało się w naszą codzienność. Coraz częściej zarówno odbieramy różnego rodzaju przesyłki, jak i je nadajemy. W tym celu chętnie wybieramy też różne formy nadania i odbioru przesyłek. Jedną z nich jest Parcelshop GLS, czyli punkt nadawania i odbierania paczek, który określany jest przez tę popularną firmę kurierską jako Szybka Paczka GLS. Teraz korzystanie z usług ulubionego kuriera jest jeszcze łatwiejsze, dostępne w przystępnych cenach i możliwe do zrealizowania przy okazji wypełniania innych, codziennych obowiązków. Sprawdź, na jakich zasadach działa GLS Parcelshop i zacznij korzystać z Szybkiej Paczki na co dzień.

Parcelshop GLS – co to jest?

Parcelshop GLS to specjalne punkty znajdujące się w różnych sklepach i punktach usługowych, gdzie można zarówno nadać, jak i odebrać paczkę przewożoną w ramach usługi firmy kurierskiej GLS. Określane są one także jako Szybka Paczka GLS i obecnie jest ich już ponad 5000. Taka forma nadawania i odbierania przesyłek ma wiele zalet. To nie tylko oszczędność czasu, ale też działanie proekologiczne. Kurier GLS może natomiast rozwieść określoną ilość paczek znacznie szybciej, dzięki czemu skraca się również czas oczekiwania na dostarczenie przesyłek.

GLS Szybka Paczka to możliwość odebrania lub nadania paczki w dogodnych godzinach przy okazji robienia codziennych zakupów, lub załatwiania innych spraw. Dzięki temu nie musisz już czekać na kuriera w domu lub organizować odbioru przez kogoś z bliskich w obawie, że paczka nie zostanie odebrana, zwłaszcza gdy zależy Ci na czasie.

Parcelshop GLS – co to jest?

Szybka Paczka GLS – wygodne odbieranie i nadawanie paczek w Polsce i za granicą

Szybka Paczka GLS działa nie tylko w Polsce, ale też za granicą na terenie Europy, a liczba Parcelshop GLS poza obszarem naszego kraju to aż 25 000 punktów. Każdy z nich otwarty jest co najmniej od godziny 10 do 17, a niektóre często do późnych godzin wieczornych, także w weekendy. Decydując się na konkretny punkt odbioru, warto zwrócić na to uwagę, jeżeli wiadomo, że odbiór w ciągu dnia nie będzie możliwy. Należy też pamiętać, że GLS Szybka Paczka nie realizuje nadań w soboty.

W porównaniu do innych punktów nadawania i odbioru paczek GLS oferuje wyjątkowo długi okres oczekiwania na odebranie przesyłki. Jest to aż sześć dni roboczych, dzięki czemu nawet w przypadku dostarczenia paczki w trakcie kilkudniowej nieobecności odbiorcy najczęściej nie będzie to problem.

Odbiór paczki jest bardzo prosty. Wystarczy podać numer przesyłki i numer PIN, czyli kod odbioru otrzymany w momencie dotarcia przesyłki do danego punktu Parcelshop GLS. Równie łatwo odbywa się nadawanie przesyłek. Spakowaną paczkę wystarczy dostarczyć do punktu, przekazać pracownikowi sklepu i opłacić zgodnie z wymiarami. Na miejscu dostępne są też materiały do pakowania.

Ile kosztuje przesyłka w Parcelshop GLS na terenie kraju?

Niezależnie od tego, czy przesyłka ma być krajowa, czy międzynarodowa, jej maksymalna waga może wynieść 31,5 kg. Można jednak wyróżnić pięć przedziałów cenowych, uzależnionych od rozmiaru paczki. Jest on liczony jako suma najdłuższego i najkrótszego boku.

W przypadku najmniejszej paczki w rozmiarze XS do 35 cm jej koszt będzie wynosił 15,98 zł, w rozmiarze S do 50 cm koszt wyniesie 18 zł, w rozmiarze M do 65 cm koszt wyniesie 23 zł, w rozmiarze L do 80 cm koszt wyniesie 29 zł, a w rozmiarze XL powyżej 80 cm, gdzie suma obwodu wraz z najdłuższym bokiem nie może przekroczyć 300 cm, koszt wynosić będzie 45 zł.

Uwaga: są to ceny z marca 2023 roku, z uwagi na różne czynniki mogą one ulec zmianie.

Szybka Paczka GLS – ile kosztuje przesyłka zagraniczna?

Szybka Paczka GLS realizuje też przesyłki międzynarodowe podzielone na cztery strefy. Każda z nich charakteryzuje się innymi cenami. Pierwsza strefa, czyli Euro I obejmuje przesyłki nadawane do Czech i Niemiec, gdzie dla poszczególnych rozmiarów paczek ceny nadania wynoszą kolejno 69, 75, 79, 99 i 179 zł.

W strefie Euro II znajdują się takie państwa jak Austria, Belgia, Holandia, Dania, Litwa, Słowacja i Luksemburg. W tej strefie kwoty za nadania w zależności od rozmiaru paczek wynoszą kolejno 79, 85, 89, 105 i 199 zł.

Strefa Euro III obejmuje Estonię, Francję, Łotwę, Słowenię, Węgry, Włochy oraz Wielką Brytanię. Chcąc nadać przesyłkę do tych państw za pośrednictwem Parcelshop GLS w zależności od rozmiaru paczki, zapłacimy kolejno od najmniejszego gabarytu 99, 109, 129, 139 i 249 zł.

Ostatnią ze stref, do której można nadać paczkę w punkcie GLS Parcelshop, jest Euro IV. Należą do niej takie państwa jak Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, Finlandia, Irlandia, Rumunia, Szwecja i Portugalia. Do tych krajów za przesyłkę należy zapłacić kolejno 149, 159, 169, 179 i 279 zł.

Uwaga: są to ceny z marca 2023 roku, z uwagi na różne czynniki mogą one ulec zmianie.

Porównując tę ofertę z innymi możliwościami i cennikami firm kurierskich, w wielu przypadkach kwoty są okazyjne i warto z nich skorzystać, zwłaszcza że procedura nadania jest niezwykle prosta. Jeżeli jednak w pobliżu nie ma żadnego punktu Parcelshop GLS, a nadal niezbędne jest szybkie nadanie paczki w możliwie najlepszej cenie, zachęcamy do skorzystania z naszego portalu usług kurierskich AlleKurier, gdzie można porównać wiele różnych ofert i wybrać najdogodniejszą.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto