Czym jest WebTrucker i jak z niego korzystać?

Prowadzenie sklepu i działalności online zazwyczaj wiąże się z codziennym nadawaniem wielu przesyłek. Przygotowywanie ich może zająć naprawdę wiele czasu, dlatego warto korzystać z udogodnień, które pomagają go skrócić do minimum, a tym samym ułatwiają monitorowanie dokonanych nadań. Narzędziem, które pomaga w generowaniu etykiet kurierskich i znacznie usprawnia działania związane z wysyłką różnego rodzaju przedmiotów, jest WebTrucker InPost. Jak działa ta przydatna aplikacja i co zrobić, żeby zacząć z niej korzystać?

InPost Webtrucker – co to jest?

WebtTrucker InPost to aplikacja online dostępna w przeglądarce internetowej przeznaczona do obsługi paczek kurierskich. Narzędzie to znacznie usprawnia prowadzone procesy logistyczne i pomaga w zapanowaniu nawet nad bardzo dużą ilością wykonywanych przesyłek każdego dnia, a także kosztami, które się z tym faktem wiążą. System zapewnia również dostęp do narzędzi, które ułatwiają edytowanie etykiet online oraz kontrolowanie statusu nadanych przesyłek.

InPost Webtrucker – co to jest?

Jakie zalety ma korzystanie z WebTrucker InPost?

Poza szybką i bezpieczną dostawą, a także dogodnymi cenami, jakie oferuje kurier InPost, na uwagę zasługuje również InPost WebTrucker oraz zalety, jakie ma korzystanie z tego przydatnego systemu. Aplikacja znacznie usprawnia cały proces nadawania przesyłek dzięki elektronicznemu wypełnianiu i wpisywaniu listów przewozowych. To także większa pewność poprawnego zaadresowania paczek i mniejsze ryzyko popełnienia ewentualnych błędów.

WebTrucker umożliwia też sprawdzanie statusów przesyłek online i bieżące monitorowanie ich aktualnego miejsca pobytu, co bywa bardzo przydatne w przypadku zaginięcia lub opóźnień w dostawie. Aplikacja ułatwia także wykonywanie podziału kosztów w zależności od przyjętych kryteriów. Użytkownik może też w każdej chwili sprawdzić kwoty związane z nadaniem poszczególnych przesyłek.

InPost WebTrucker zapewnia jednocześnie kontrolowanie terminów doręczeń i umożliwia stworzenie własnej bazy odbiorców, co znacznie ułatwia zorganizowanie wysyłki w przyszłości. To również wygodny dostęp do faktur, rozliczeń z paczek pobraniowych oraz wszelkich dodatkowych płatności.

Dzięki WebTrucker InPost możliwe jest zintegrowanie swojego konta z systemami sprzedażowymi i magazynowymi, co znacznie ułatwia zarządzanie oraz prowadzenie działalności niezależnie od branży. Tak zintegrowany system pozwala przewidzieć kończący się asortyment i w porę uzupełnić braki, aby zapobiec przerwaniu w płynności sprzedaży i przestojom.

Jak zacząć korzystać z WebTrucker InPost?

WebTrucker InPost nie dotyczy przesyłek, których miejscem odbioru jest paczkomat. To aplikacja darmowa dedykowana użytkownikom, którzy mają podpisaną umowę na usługi kurierskie z InPost. Aby zacząć korzystać z systemu wystarczy wejść na stronę kurier.inpost.pl i zalogować się, podając adres e-mail zapisany w umowie z InPost oraz hasło znajdujące się w pierwszej, automatycznie wysłanej wiadomości. Następnie dane te warto skonfigurować zgodnie z własnymi preferencjami w zakładce Twój Profil. W tym samym miejscu znajduje się również okienko, w którym należy podać numer rachunku bankowego do zwrotów z przesyłek pobraniowych.

W ramach jednego konta na WebTrucker można generować etykiety i prowadzić ewidencję wysyłek dla kilku użytkowników, którymi mogą być np. różne sklepy internetowe mające tego samego właściciela. Poszczególne dane nadawców i profile podmiotów można stworzyć w zakładce Administracja, a następnie wybierając pole Użytkownicy. Dzięki temu podczas chęci sprawdzenia historii wysyłek czy przy nadaniu kolejnej paczki nie trzeba będzie podawać szczegółowych danych.

Niekiedy też nadawane paczki mają swoje określone parametry, takie jak gabaryt czy ubezpieczenie. Dlatego też w aplikacji InPost WebTrucker można stworzyć gotowe szablony, które znacznie usprawnią kreowanie etykiet i przyspieszą nadawanie poszczególnych paczek.

Przygotowanie etykiety z WebTrucker – jak to zrobić?

W systemie WebTrucker można w prosty sposób przygotować pojedynczą etykietę, wybierając opcję Dodaj przesyłkę, a następnie Dodaj przesyłkę kurierską. Następnie wyświetli się okno, gdzie trzeba uzupełnić dane dotyczące płatnika, nadawcy oraz odbiorcy, a także zdefiniować, czy przesyłka ma zostać zrealizowana z opcjami dodatkowymi. W tym kroku możliwe jest także zastosowanie jednego z zapisanych na koncie użytkownika szablonów.

Nadanie przesyłki i wygenerowanie etykiety można wykonać również poprzez importowanie przesyłki np. z Allegro i konta zintegrowanego z WebTrucker. Wówczas etykieta uzupełniona zostaje automatycznie i jest gotowa do druku w zaledwie chwilę. Podgląd przygotowanych dokumentów możliwy jest w zakładce Monitoring.

W przypadku braku umowy z InPost lub potrzeby skorzystania z usług kurierskich na innych zasadach w bardzo przejrzysty i szybki sposób można to zrobić za pośrednictwem platformy usług kurierskich AlleKurier. To możliwość porównania i wybrania najkorzystniejszego wariantu pod względem ceny, jak i preferowanych udogodnień przewozu paczki.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto