Czym są Szybkie Zwroty InPost i w jaki sposób z nich korzystać?

Czym są Szybkie Zwroty InPost i jak skorzystać z tej możliwości? E-zakupy z roku na rok są coraz popularniejsze. W sieci można znaleźć ogromny wybór produktów - w przypadku niezadowolenia z towaru, kupujący ma zagwarantowane prawo do zwrotu. Samo odesłanie zakupu stało się maksymalnie ułatwione. Jest tak m.in. za sprawą usługi Szybkie Zwroty InPost, dzięki której z procedurą zwrotu poradzi sobie każdy i potrwa to dosłownie chwilę. Czy tylko InPost ma w swoim portfolio taką usługę? Poniżej opisujemy konkurencyjną alternatywę, czyli Wygodne Zwroty.

Szybkie Zwroty InPost – co to jest?

Szybkie Zwroty InPost to kolejne udogodnienie oferowane przez jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijających się firm kurierskich w Polsce. Popularne paczkomaty InPost, krótki czas dostarczania przesyłek i dogodne ceny usług to nie jedyne atuty tego przedsiębiorstwa. Teraz, aby dokonać zwrotu zakupionego produktu, można skorzystać z uproszczonej procedury, dzięki której utworzenie zwrotu i wygenerowanie niezbędnych do tego danych potrwa niecałą minutę.

Wady? Szybkie Zwroty InPost można bezpłatnie zwracać wyłącznie do wybranych sklepów i tylko za pośrednictwem automatów Paczkomat.

Alternatywa dla Szybkich Zwrotów?

Nie tylko InPost rozwija usługę wygodnego zwrotu nieudanych zakupów - inna, konkurencyjna usługa tego typu to Wygodne Zwroty, rozwijająca się pod szyldem naszego brokera kurierskiego z wieloletnim stażem AlleKurier. Wygodne Zwroty - w odróżnieniu od Szybkich Zwrotów - to dużo obszerniejsza baza e-sklepów. Aktualnie znajduje się tam już ponad 10 tysięcy sklepów, ale ta liczba wciąż rośnie. Więcej jest też punktów nadania - klienci Wygodnych Zwrotów mają do dyspozycji aż 44 tysiące punktów, jak Paczkomaty InPost, sklepy: Żabka, Stokrotka, Lidl i inne. W przypadku Szybkich Zwrotów są to wyłącznie Paczkomaty, których szacunkowa liczba w Polsce to obecnie około 20 tysięcy.

Jak skorzystać z Szybkich Zwrotów InPost?

Szybkie Zwroty InPost to usługa, z której można skorzystać na dwa sposoby: 

  • na stronie internetowej InPost,
  • za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

W pierwszym przypadku należy wejść na stronę szybkiezwroty.pl, gdzie pojawi się okienko z możliwością wpisania sklepu, do którego chcemy odesłać paczkę. Można też właściwą nazwę wybrać z gotowej listy, która ułożona jest w sposób alfabetyczny. Po wybraniu sklepu należy kliknąć w przycisk „Zwróć teraz!”.

W wyniku poprzedniego działania pojawi się przejrzysty formularz do wypełnienia. Należy zaznaczyć w nim jedną z trzech dostępnych wielkości paczek (maksymalne parametry każdej z nich wraz z wagą są podane tuż obok możliwości zaznaczenia danej opcji). Tuż pod rodzajem paczki wypełnić należy prosty, krótki formularz zwrotu, podając w nim numer zamówienia, imię i nazwisko, numer telefonu i adres mailowy oraz podać przyczynę zwrotu. Ostatni punkt nie jest jednak obowiązkowy.

Po prawej stronie wyświetli się podsumowanie szybkiego zwrotu InPost. Jeżeli dany sklep nie wymaga wcześniejszej akceptacji całego procesu, zwrot został utworzony. Potwierdzenie pojawi się niemal natychmiast w wiadomości e-mail. Tam też będzie znajdował się kod zwrotu, który wystarczy napisać na spakowanej paczce zwrotnej. Szybkie Zwroty InPost umożliwiają odesłanie zakupu bez konieczności drukowania etykiety, co w wielu przypadkach jest ogromnym udogodnieniem.

Ostatnim etapem dokonania zwrotu jest dostarczenie przesyłki do wybranego paczkomatu InPost. Aby umieścić ją w urządzeniu, na ekranie paczkomatu należy wybrać opcję „nadaj przesyłkę”, a następnie podać otrzymany kod zwrotu. Po zatwierdzeniu operacji otworzy się właściwa skrytka, w której należy umieścić paczkę, a następnie zamknąć drzwiczki.

Jak skorzystać z szybkich zwrotów InPost?

Szybkie Zwroty InPost z aplikacją – jak ich dokonać?

Coraz więcej osób korzysta już z prostej w obsłudze i funkcjonalnej aplikacji mobilnej InPost. Dzięki niej można skorzystać ze wszystkich usług, jakie oferuje ta firma. To nie tylko Szybkie Zwroty InPost, ale też możliwość odbioru z paczkomatu swojej przesyłki i nadanie paczki, którą odbierze kurier InPost.

Aby skorzystać z opcji Szybkie Zwroty w aplikacji mobilnej InPost, należy w dolnym menu wybrać ikonę „Zwróć”. Następnie pojawia się sekcja „Wyszukaj sklep”, w której podobnie jak przy zwrotach dokonywanych za pomocą strony internetowej należy znaleźć właściwą markę. W aplikacji jest również możliwość wyboru paczki z indywidualnej listy przesyłek użytkownika.

Następnie wyświetli się formularz zwrotu, w którym podać trzeba rodzaj przesyłki oraz podstawowe dane. Po wykonaniu tej czynności pojawi się podsumowanie i zwrot zostanie zgłoszony. Potwierdzenie widoczne będzie zarówno w aplikacji, jak i w otrzymanej wiadomości e-mail. Po udaniu się ze spakowaną paczką do wybranego paczkomatu wystarczy wybrać na swoim smartfonie opcję „otwórz skrytkę zdalnie”, zeskanować kod QR, zbliżając paczkę do czytnika na ekranie paczkomatu lub wpisać kod nadania w sposób tradycyjny na ekranie urządzenia.

Interesującym rozwiązaniem od InPost jest EKOzwrot. Na czym to polega? Każdy może zwrócić to, czego nie potrzebuje: sprzęt elektroniczny, niepotrzebne ubrania i inne zalegające w domu rzeczy. Ten pomysł idealnie wpisuje się w coraz popularniejszy nurt zerowaste, by nadawać rzeczom drugie życie!

Szybkie Zwroty InPost możliwe są również do zrealizowania w nowoczesnych ekologicznych Appkomatach InPost, które pozbawione są ekranów działających na prąd. Wówczas cała procedura nadania odbywa się w sposób bezdotykowy przez aplikację mobilną InPost.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto