• AlleKurier
  • Blog
  • Elektryczna ciężarówka - ekologiczna przyszłość dla transportu

Elektryczna ciężarówka - ekologiczna przyszłość dla transportu

Elektryczne samochody są tak popularne, że coraz więcej marek chce mieć je w swojej ofercie. Ogromna popularność tego typu ekologicznych i proekologicznych rozwiązań sprawia, że coraz większa część naszego społeczeństwa zwraca uwagę na to, jaki rodzaj transportu wybiera. I jak się okazuje, elektryczne samochody osobowe już niedługo będą miały konkurencję, ponieważ na rynku pojawiła się elektryczna ciężarówka. Tego rodzaju ciężarówki mogłyby być wykorzystywane chociażby w transporcie paczek. Co byście powiedzieli na bardziej eko-dostawę Waszych przesyłek? Według nas to bardzo ciekawe rozwiązanie! Moglibyśmy w trakcie zamawiania kuriera, wybrać rodzaj środka transportu, czyli wersję klasyczną lub właśnie elektryczną ciężarówkę.

Elektryczna ciężarówka kolejnym krokiem do ekologicznego transportu

Jakiś czas temu, a dokładnie w 2017 roku głośno zrobiło się o elektrycznej ciężarówce, którą wprowadzała Tesla. Wówczas też pojawiły się informacje, że tego typu rozwiązania na większą skalę mogą zrewolucjonizować transport, a tym samym przyczynić się do poprawy warunków życia w dużych miastach i nie tylko. Wśród głównych cech elektrycznych samochodów, w tym ciężarówki, jest ich ogromny zasięg, co w wielu przypadkach dochodzi nawet do 800 km na jednym ładowaniu. Co więcej, nowoczesne rozwiązania jakie wykorzystywane są w samochodach elektrycznych, pozwalają na szybkie ładowanie baterii, co też pokazuje, że poruszanie się elektrycznymi samochodami nie jest uciążliwe i problematyczne, jak mogłoby się niektórym wydawać. Jeśli faktycznie można by było taką ciężarówkę wykorzystywać na dalsze trasy, to przesyłki do Anglii czy Niemiec byłyby osiągalne. Z pewnością wiele osób wolałoby wtedy wybrać kuriera z taką opcją, szczególnie jeśli cena przesyłki nie byłaby dużo większa niż przy standardowym rozwiązaniu.

ciężarówka elektryczna

Główne cechy elektrycznej ciężarówki

Elektryczna ciężarówka cechuje się dalekim zasięgiem, co też jest niezwykle ważne dla firm, które świadczą usługi dystrybucji na dalekie odległości. Co więcej, elektryczna ciężarówka ma bardzo wiele korzyści, które dostrzegą duże firmy specjalizujące się w transporcie. Po pierwsze, zastosowany w elektrycznej ciężarówce napęd elektryczny jest łatwo sterowany, a także cechuje się bardzo wysoką efektywnością konwersji energii elektrycznej na ruch. Ponadto mechanizm elektrycznego samochodu jest prosty w konstrukcji, a także łatwy w regulacji, a co za tym idzie też niezwykle łatwy do prowadzenia. Zastosowanie elektrycznego napędu w elektrycznej ciężarówce tak jak i innych tego typu pojazdach, pozwoliło na wyeliminowanie tradycyjnej skrzyni biegów. Dzięki temu też zdecydowanie łatwiej jest przewidzieć koszty eksploatacji tego typu samochodu, ponieważ ceny ropy czy gazu podlegają oddziaływaniu czynników międzynarodowych, z kolei energia elektryczna cechuje się raczej stałą ceną.

elektryczna ciężarówka

Inne zalety ciężarówki z napędem elektrycznym

W przypadku dalekosiężnego transportu ogromne znaczenie na wszystkie koszty ma cena paliwa, a także szybkość i efektywność pokonywanej trasy. W przypadku ciężarówki elektrycznej zastosowany napęd elektryczny znacznie pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji samochodu, a także na zużyciu energii podczas postoju na przykład w korku. Tu należy także wspomnieć o takich aspektach jak fakt, że ciężarówki elektryczne są też dużo cichsze, a także czystsze pod względem ekologicznym.

zalety ciężarówki elektrycznej

Tego typu samochody doskonale wpisują się w politykę walki z zanieczyszczeniem środowiska i ograniczeniem emisji szkodliwych gazów cieplarnianych, spalin i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które związane są ze standardowym transportem. Nie bez powodu więc elektryczne ciężarówki nazywane są ciężarówkami przyszłości.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto