InPost Blisko Ciebie – co to za program i co można zyskać?

InPost to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej wybieranych firm na rynku usług kurierskich. Wygodne paczkomaty czynne całą dobę przez 7 dni w tygodniu zrewolucjonizowały sposób odbierania i nadawania przesyłek oraz umożliwiły obsługę paczek w bardzo korzystnych cenach. InPost Blisko Ciebie to możliwość zgłoszenia dogodnej lokalizacji dla powstania nowego paczkomatu i tym samym uczynienie nadawania i odbioru paczek jeszcze łatwiejszym.

Czym jest InPost Blisko Ciebie?

Z usług InPost korzysta mnóstwo sklepów i przedsiębiorców, co pozwala im obniżyć koszty wysyłki sprzedawanych produktów, a Klientom daje szansę wygodniejszego i tańszego sposobu zakupu w kwestii opłaty za dostawę. To nie tylko znane wszystkim paczkomaty InPost, ale też standardowe usługi kurierskie, w ramach których często zamówioną paczkę można otrzymać już następnego dnia.

Chociaż w Polsce znajduje się już blisko 20 000 paczkomatów, ich liczba stale rośnie. Teraz można też zgłosić preferowaną lokalizację w swojej okolicy, a InPost po przeanalizowaniu zgłoszenia umieści tam swój paczkomat. Na tym właśnie polega InPost Blisko Ciebie. W ramach tego programu można poinformować firmę, gdzie przydałby się paczkomat, ale też zaproponować umiejscowienie go tuż obok swojego sklepu czy przedsiębiorstwa, co właścicielowi może przynieść wiele korzyści.

Paczkomat InPost Blisko Ciebie – co zrobić, aby paczkomat pojawił się w Twojej okolicy?

Wbrew przekonaniu wielu osób paczkomaty InPost wcale nie są obiektami, które umieszczane są jedynie w miastach czy miejscach o dużym skupisku ludzi. Wiele urządzeń znajduje się również na obszarach wiejskich, co stanowi znaczne ułatwienie dla mieszkańców tych miejscowości. W ramach programu InPost Blisko Ciebie każdy może zgłosić preferowaną lokalizację, zaznaczając ją na mapce dostępnej na stronie internetowej bliskociebie.inpost.pl, podając również imię oraz swój adres mailowy.

Następnie dana lokalizacja wpisywana jest na listę, a przez cały miesiąc można głosować za powstaniem paczkomatu właśnie pod tym adresem. Po upływie miesiąca lista jest czyszczona, a InPost podejmuje decyzję co do umieszczenia urządzeń w najwyżej ocenionych miejscach. Głosy można oddawać za pośrednictwem tej samej strony, na której dokonano zgłoszenia.

Paczkomat InPost Blisko Ciebie – co zrobić, aby paczkomat pojawił się w Twojej okolicy?

InPost Blisko Ciebie dla przedsiębiorców i właścicieli terenu – co daje program?

W ramach programu InPost Blisko Ciebie można również zgłosić chęć udostępnienia posiadanego wolnego miejsca przy swojej firmie, własnym sklepie lub nawet przy domu. Umieszczenie paczkomatu w takim miejscu może być bardzo korzystne. Po pierwsze kurier InPost dostarczy do paczkomatu przesyłki zamówione także przez Ciebie. Jest to zatem możliwość odebrania ich w pierwszej kolejności i bardzo wygodnie, bo w miejscu, gdzie i tak przebywasz na co dzień.

Drugą ogromną korzyścią udostępnienia terenu przy swojej firmie jest zwiększenie ruchu potencjalnych klientów w tej okolicy. Dzięki wyborowi miejsca dostarczenia przesyłki do urządzenia w Twojej lokalizacji mają oni także możliwość zapoznania się z Twoim sklepem czy firmą oraz oferowanymi przez Ciebie produktami i usługami. Pozwala to zwiększyć ruch i sprzedaż oraz gwarantuje poinformowanie wielu osób o tym, że takie przedsiębiorstwo istnieje. Podczas wyszukiwania paczkomatów na mapach internetowych zaznaczona będzie również Twoja firma, co gwarantuje Ci dodatkową reklamę.

W ramach udostępnienia wolnej powierzchni zwiększa się również Twój przychód, ponieważ w ramach programu InPost Blisko Ciebie firma ta płacić będzie co miesiąc za korzystanie z danego terenu. W zależności od ruchu, wielkości paczkomatu, jak i kwestii strategicznych danego miejsca są to kwoty od 100 do nawet 1000 zł. Z usług kurierskich InPost i innych przewoźników można skorzystać w prosty i wygodny sposób w ramach naszej platformy wysyłkowej AlleKurier, gdzie przed wyborem usługodawcy możliwe jest porównanie cen usługi i wybranie najkorzystniejszej z nich.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby udostępnić swój teren pod paczkomat InPost?

Aby podjąć współpracę z InPost-em, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Po pierwsze niezbędne jest zgłoszenie swojej lokalizacji w ramach programu InPost Blisko Ciebie. Można to zrobić na stronie internetowej bliskociebie.inpost.pl, wybierając opcję „Zgłoś lokalizację”. Niezbędnymi wymaganiami do możliwości postawienia paczkomatu na Twoim terenie jest dostęp do tego miejsca przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę. Nie może być to więc przestrzeń, która po zamknięciu firmy czy sklepu nie ma możliwości wjazdu w związku z zamknięciem bramy.

Ponadto określone miejsce musi mieć zasięg GSM niezbędny do funkcjonowania paczkomatu i dostęp do źródła zasilania. Paczkomaty InPost mają różną wielkość. Jednak minimalna powierzchnia, jaka kwalifikuje dane zgłoszenie do rozpatrzenia to 4 metry kwadratowe. Po zaznaczeniu tych czterech aspektów należy zaznaczyć opcję „Zgłoś lokalizację”.

W kolejnym kroku niezbędne jest podanie województwa, miasta, kodu pocztowego oraz dokładnego adresu danej lokalizacji. W ostatnim punkcie znajduje się miejsce na opis. Warto tu wymienić wszystkie plusy okolicy oraz powody, dla których umieszczenie paczkomatu InPost właśnie w tej lokalizacji będzie dobrą decyzją.  W tym miejscu można też podać więcej proponowanych lokalizacji, jeżeli posiadamy dogodne tereny. Następnie należy podać swoje dane i wysłać zgłoszenie za pomocą dostępnego przycisku. InPost szczegółowo przeanalizuje daną propozycję, a następnie skontaktuje się z wnioskodawcą i podejmie decyzję.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki