Jak działa strefa ułatwionego dostępu InPost?

Korzystanie z paczkomatów jest bardzo popularną oraz wygodną formą odbierania i nadawania przesyłek. Funkcja wprowadzona niedawno przez firmę InPost sprawiła, że paczki można odbierać jeszcze łatwiej. Mowa tutaj o usłudze, jaką jest strefa ułatwionego dostępu InPost. Skąd ten pomysł i kto z tego może skorzystać?

Co to jest strefa ułatwionego dostępu InPost?

Z roku na rok firmy kurierskie zwiększają swoją obecność na rynku usług. Związane jest to głównie ze zmianą nawyków konsumenckich, w efekcie czego sprzedaż przenosi się do sieci. Duża konkurencja oraz chęć pozyskania nowych klientów, sprawia, że trzeba szukać nowych, atrakcyjnych dla konsumentów rozwiązań.

SUD, czyli strefa ułatwionego dostępu, powstała pod wpływem próśb i sugestii klientów korzystających z paczkomatów. Osoby posiadające w swoim telefonie aplikację InPost mogą od niedawna zaznaczyć, że chcą odebrać paczkę z niższych skrytek. Jeśli w danym paczkomacie dolne skrytki będą wolne – paczka zostanie umieszczona właśnie w jednej z nich. Wprowadzenie tej prostej funkcji sprawiło, że odbieranie paczek stało się jeszcze wygodniejsze.

Co to jest strefa ułatwionego dostępu InPost?

Skąd pomysł na strefę ułatwionego dostępu?

InPost znany jest z tego, że rewolucjonizuje rynek przewozów kurierskich, dlatego chętnie słucha swoich klientów i odważnie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom. Strefa ułatwionego dostępu InPost powstała z myślą o osobach niewysokich oraz o osobach z niepełnosprawnościami. To tylko niejeden z przykładów tego, że firma dba o wymiar społeczny swojej działalności. Nowa funkcja ułatwiła internetowe zakupy sporej grupie osób, które teraz za pomocą kilku kliknięć mogą odbierać paczki w sposób komfortowy, bez konieczności proszenia kogoś o pomoc.

Jak skorzystać ze strefy ułatwionego dostępu?

Usługa dostępna jest w aplikacji inPost. Aplikacja jest zupełnie darmowa i pozwala na szybkie odbieranie przesyłek, bez konieczności wprowadzania danych na ekranie paczkomatu. W szczegółach przesyłki wystarczy aktywować usługę umieszczenia paczki w strefie ułatwionego dostępu.

Kurier dostarczający zamówioną przesyłkę umieści ją w skrytce znajdującej się na wysokości nie większej niż 150 cm, o ile w wybranym paczkomacie będzie taka skrzynka wolna. O tym, że paczka została umieszczona w strefie ułatwionego dostępu InPost, klient otrzymuje powiadomienie mailowe oraz wiadomość w aplikacji. 

Przesyłki do paczkomatu z AlleKurierem

Aplikacja InPostu jest narzędziem bardzo elastycznym, więc z pewnością zaskoczy nas jeszcze niejednym usprawnieniem, które pozwoli jeszcze szybciej i wygodniej śledzić przesyłki i odbierać je w dowolnych dla siebie porach.

Przesyłkę do paczkomatu InPost możesz nadać wygodnie za pośrednictwem AlleKuriera. Wystarczy, że wybierzesz jeden z ponad 17 tysięcy paczkomatów, do którego zaniesiesz paczkę. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, co więcej, Twoja przesyłka niezwłocznie ruszy w podróż do wybranego paczkomatu odbiorcy. Posiadacz aplikacji będzie mógł skorzystać z opcji, jaką jest strefa ułatwionego dostępu InPost i wygodnie odebrać przesyłkę z dolnej skrytki.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto