Jak zaadresować list do Niemiec?

Nadawanie paczek czy nawet palet to standard, ale nadal wysyła się także listy i to nie tylko na terenie kraju, ale też za granicę .Adresowanie koperty nie jest niczym skomplikowanym, ale jeśli pominie się pewne dane lub popełni błąd, list może niestety nie dotrzeć do odbiorcy. Dawniej wysyłano listy wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie ich doręczenia firmie kurierskiej. Z AlleKurier wysyłka listu do Niemiec jest niezwykle łatwa, tania i bezpieczna. Pora zastanowić się nad tym ,jak zaadresować list do Niemiec, aby szybko i bezproblemowo trafił on do odbiorcy.

Jak wysłać list do Niemiec? O czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę?

Listem do Niemiec można wysłać nie tylko korespondencję i dokumenty, ale też różne druki, czasopisma, książki i nawet drobne rzeczy. Nie ma problemu z włożeniem do koperty maseczek i rękawiczek ochronnych, kart, wizytówek czy ulotek. Można nawet wysłać listem akcesoria telefoniczne typu etui, słuchawki czy ładowarka. W kopercie do 0,5 kg zmieszczą się klucze, niektóre ubrania i nawet drobny sprzęt komputerowy typu pendrive czy myszka optyczna. Oczywiście zawsze powinno się najpierw upewnić, czy dany przedmiot nie jest przypadkiem wyłączony z przewozu przez danego przewoźnika.

Pilnować trzeba również gabarytów i wagi. Przesyłką kopertową nie można nadać dokumentów tożsamości, papierów wartościowych, winiet, dokumentów przetargowych. Jeśli ogólna masa przedmiotów przekroczy 0,5 kg, to nie wyśle się ich listem, ale trzeba nadać paczkę. Kluczową kwestią jest prawidłowe oznaczenie koperty, czyli poprawne zaadresowanie listu. Po adresie nadawcy i odbiorcy zawsze trzeba zapisać też nazwę kraju.

list do niemiec

Co potrzebujesz, by zaadresować list do Niemiec?

Do wysłania listu do Niemiec potrzebny będzie oczywiście dokładny adres nadawcy i odbiorcy. Istotne jest właściwe rozmieszczenie tych danych na kopercie. W lewym rogu na górze koperty wpisuje się dane osoby wysyłającej list (imię i nazwisko, poniżej miejsce zamieszkania, następnie kod pocztowy, miejscowość i kraj). Z kolei w prawym dolnym rogu koperty muszą znaleźć się dane odbiorcy. Wpisuje się je w takiej samej kolejności, czyli jak dane nadawcy.

Zobacz także:

Na końcu zawsze trzeba wpisać kraj w języku polskim i angielskim lub niemieckim, czyli przykładowo Niemcy/Deutschland lub Niemcy/Germany. List można zaadresować na adres domowy, trzeba wtedy dodać nazwę dzielnicy, umieszczając ją między imieniem i nazwiskiem a nazwą ulicy.

Numer domu i ulica są zbędne, jeśli adresuje się list na adres skrzynki pocztowej. W zamian za to wpisuje się numer skrzynki pocztowej. Innym sposobem wysyłki listu jest zaadresowanie go do stacji pakownia.

jak wysłać list do niemiec

Wysyłanie listu do Niemiec z AlleKurier opłaca się każdemu

Z AlleKurier można wysłać nie tylko paczki do Niemiec czy palety, ale też list do Niemiec. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, które są w stanie szybko i bezproblemowo dostarczyć przesyłkę nie tylko na terenie kraju, ale też za granicę. Niemcy graniczą bezpośrednio z Polską, dlatego doręczenie listu zajmuje niewiele czasu. Często już po dwóch dniach dociera do odbiorcy. Jako że jesteśmy brokerem usług kurierskich, możemy zaoferować klientom bardzo atrakcyjne ceny, nawet do 70% niższe niż bezpośrednio u przewoźników. Wszystko odbywa się zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejce w punkcie stacjonarnym. Sprawdź cennik przesyłek i dowiedz się, jak niewiele możesz zapłacić za nadanie paczki!

Zamówienie kuriera do domu po odbiór listu do Niemiec zajmuje dosłownie chwilę i składa się dosłownie z kilku kroków. Należy zapakować przesyłkę, po czym ją wycenić, wypełnić formularz online, opłacić zlecenie, wydrukować dokumenty przewozowe i przekazać kopertę kurierowi. Jak widać, jest to banalnie proste, a dzięki szybkim przelewom online nie trzeba nawet dysponować gotówką. Nasz serwis jest nowoczesny i w pełni zautomatyzowany.

Osoby mające zarejestrowane konto w AlleKurier, mogą skorzystać z opcji szybkiego wprowadzania danych, co jeszcze bardziej przyspiesza cały proces składania zamówienia. Nasza oferta skierowana jest do klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Zobacz również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto