Biznes 2022 - jaki warto otworzyć?

Biznes i 2022 rok to dla wielu przedsiębiorczych ludzi bolesne zderzenie z rzeczywistością pełną zaskakujących okoliczności. Dla nie jednej firmy Covid-19 okazał się przeszkodą nie do przejścia. Wielu z nas musiała też nauczyć się żyć z mniej zasobnym portfelem i wielką niepewnością. Pandemia wywołała oczywiście wiele różnych zmian w biznesie i nie wszystkie one mają negatywny charakter. Przynajmniej kilka branż w tym trudnym czasie miało szansę znaleźć się na fali i wykorzystać lockdown do umocnienia swojej pozycji i zwiększenia zysków. Nikt nie wie, jak długo będziemy jeszcze borykać się z pandemią i jej skutkami. Trudno też wielu przedsiębiorcom przewidzieć, ile jeszcze ciosów może znieść prowadzona przez nich działalność.

Czy w obliczu tej niepewności jest sens wejść w biznes w 2022? Z pewnością tak. Liczy się jednak teraz bardziej niż kiedykolwiek pomysł na własną działalność. Jeśli szukasz sposobu na dorobienie do etatu, pomysłu na przyszłościowy biznes lub przebranżowienie swojej firmy, zebraliśmy dla Ciebie kilka inspiracji, dzięki którym możesz mimo pandemii ruszyć z miejsca. Sprawdź, w jaki biznes warto wejść w 2022 roku.

Pomysł na biznes 2022 – działalność w sieci

W czasie lockdownu wszyscy w jakimś stopniu przenieśliśmy się do sieci i tam razem z nami przeniosły się: praca, nauka, zakupy, nasze życie towarzyskie i nasze pasje. Podczas zmagań z Covid-19 ze zrozumiałych względów, a zwłaszcza z powodu bezpieczeństwa, każda działalność online dawała firmom przewagę. Nic też nie wskazuje, by nowe nawyki, które rozwinęliśmy w czasie pandemii, nagle zniknęły, stąd to właśnie pomysł na biznes 2022, który rozwiniemy w sieci, daje największe szanse powodzenia. Jaka działalność w Internecie może przynieść teraz zyski?

  • sklep internetowy

Zakupy w sieci przeżywają teraz swój boom. E-sklep sprawi, że będziesz potrzebny swoim klientom bardziej niż kiedykolwiek, a jednocześnie nawet w przypadku kolejnej fali nie musisz obawiać się zawieszenia działalności. Sklep internetowy możesz prowadzić z dowolnego miejsca, a towar możesz przekazać kupującemu poprzez bezpieczne i szybkie przesyłki kurierskie. Aby minimalizować koszty swojej działalności dostawy i wygodnie nadawać paczki nie ruszając się z miejsca, możesz zorganizować dostawy, korzystając z serwisu AlleKurier.pl.

AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, który ma w swoim zapleczu wszystkie liczące się firmy kurierskie, ale nadanie przesyłki jest u tego brokera nawet 70% tańsze niż bezpośrednio na stronach przewoźników. Jeśli natomiast chcesz dobrze wejść w branżę e-commerce, postaw na produkt, który przyciągnie klientów. Dobry pomysł na biznes 2022 to m.in. produkty do dezynfekcji, kosmetyki i artykuły higieniczne, zdrowa żywność, rękodzieło.

  • e-learning i webinary

Wszyscy pragniemy się uczyć i rozwijać. Dobrze sprzedają się zatem wszystkie kursy online, począwszy od tych popularnych wcześniej, jak kursy językowe po kursy komputerowe, gotowania, szycia itd. Online można także oferować spotkania i porady, a to doskonały pomysł na własną działalność w sieci dla tych, którzy dotąd prowadzili gabinet kosmetyczny, lekcje gry na gitarze, instruktorów rozwoju osobistego, dietetyków, psychologów itp.

biznes 2022

Pomysł na własną działalność podczas pandemii i długo po niej

Zamknięcie w domu wcale nie oznacza, że zyskaliśmy więcej czasu. Pracujemy równie dużo, choć często z innego miejsca. Jednocześnie lubujemy się w rozwiązaniach wygodnych ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Czasem potrzebny jest nam ktoś, kto nas wyręczy, czasem potrzebujemy po prostu chwili wytchnienia i nawet gdy Covid przeminie, będziemy chętnie wspierali się pomocą innych. Jak wykorzystać ten fakt i znaleźć dobry pomysł na własną działalność?

  • fachowa pomoc domowa

Usługa typu concierge staje się coraz bardziej ceniona. Jako patrzący w przyszłość przedsiębiorca możesz zaoferować swoim klientom pomoc nie tylko w uporządkowaniu domu, ale zakupach, odbiorze leków z apteki, dostarczeniu zakupów bliskim w kwarantannie, wyprowadzeniu psa. Im więcej codziennych obowiązków możesz na siebie przejąć lub im bardziej wyspecjalizowane są Twoje usługi, tym lepiej dla Twojego biznesu.

  • zakupy z dostawą do domu

O ile artykuły przemysłowe, zabawki, elektronika czy książki są od dawna łatwo dostępne w sieci z dostawą do domu, o tyle w czasie pandemii pojawił się problem z żywnością, której potrzebujemy stale. Niewiele marketów spożywczych wyszło do klientów z propozycją szybkiej dostawy jedzenia pod drzwi klienta i Ty możesz ten fakt wykorzystać, oferując pilne sprawunki z dostawą artykułów pierwszej potrzeby i żywności. Możesz szybko i sprawnie nadać przesyłkę na AlleKurier!

Pandemia pokazała nam wszystkim, że musimy nauczyć się funkcjonowania poniekąd na nowo i być otwartym na zachodzące zmiany. Trzeba myśleć zawsze do przodu, szukać dodatkowych rozwiązań i walczyć do samego końca, nawet jeśli los nie sprzyja. Dotyczy to nie tylko prowadzenia biznesu, ale też pozostałych aspektów życia. Zmuszeni zostaliśmy do ograniczenia kontaktów bezpośrednich, spotykania się online i wysyłania rzeczy kurierem.

Z wysyłką na pewno możesz zaufać nam - allekurier.pl! Sprawdź koniecznie nasz cennik przesyłek i zobacz jak niewiele kosztuje zamówienie kuriera do rodziny, znajomych, klientów czy partnerów biznesowych. To proste! A pozostałe sprawy na pewno będzie się dało ułożyć, jeśli uda się wypracować nowe schematy działania.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki