• AlleKurier
  • Blog
  • Oferta konsolidacyjna na transport paczek z Polski do krajów UE

Oferta konsolidacyjna na transport paczek z Polski do krajów UE

Polski eksport towarów do krajów Unii Europejskiej wciąż rośnie. Polskie firmy coraz bardziej odważnie rozpoczynają sprzedaż swoich produktów nie tylko na krajowym rynku ale w całej Unii korzystając z braku barier celnych oraz dostępu do dużo większej liczby potencjalnych odbiorców dysponujących wyższą siłą nabywczą pieniądza.

Oferta konsolidacyjna na transport paczek z Polski do krajów UE

Produkty oferowane przez polskich sprzedawców konkurują z produktami lokalnych sprzedawców z Europy Zachodniej przede wszystkim ceną. Całkowity koszt zakupu dla odbiorcy to koszt towaru + koszty jego wysyłki, stąd naturalne jest iż oprócz niskiej ceny za towar sprzedawcy poszukują również najtańszych rozwiązań do wysyłki swoich produktów z Polski.

Broker kurierski - kiedy z niego skorzystać?

Gdy firma dopiero rozpoczyna swoją sprzedaż na rynku UE ilość wysyłek najczęściej nie przekracza kilkanaście sztuk w miesiącu. Przy tak niewielkim wolumenie sprzedawcy nie mają możliwości uzyskania dobrych stawek na przesyłki bezpośrednio od firm kurierskich, dodatkowo możliwość uzyskania jakiegokolwiek rabatu wiążę się z podpisaniem odpowiedniej umowy.

W takich przypadkach najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług brokerów kurierskich którzy oferują serwis firm kurierskich po dużo niższych stawkach, bez konieczności podpisywania umowy i bez żadnych dodatkowych zobowiązań. W zależności od kierunku i wielkości przesyłki oznacza to oszczędności dla firmy rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procent stawki podstawowej.

Powyższe rozwiązanie jest najbardziej atrakcyjne dla firm które wysyłają kilka, kilkanaście przesyłek w miesiącu. Co jednak w przypadku kiedy ilość przesyłek zacznie się zwiększać i osiągnie poziom kilkudziesięciu czy nawet kilkuset paczek w miesiącu?

Istnieje jeszcze jedno, mniej znane rozwiązanie oferowane przez brokerów kurierskich, które pozwala na dodatkowe oszczędności na kosztach transportu. Polega ono na konsolidacji paczek w Polsce i ich dostawie w zbiorczych opakowaniach do magazynu dystrybucyjnego brokera kurierskiego.

Koszt wysyłki paczek

W Polsce, dla przesyłek o wadze płatnej do 30 kg większość firm kurierskich stosuje jedną stałą stawkę. Tak więc firmy które wysyłają paczki o niewielkiej wadze (1-5 kg) jak i wymiarach są w stanie skonsolidować je w zbiorcze przesyłki o wadze max. 30 kg.
Im więcej paczek będzie skonsolidowanych w jednej zbiorczej przesyłce tym niższy całkowity koszt transportu pojedynczej paczki. Przykładowo, jeśli założymy iż koszt transportu przesyłki o wadze 30 kg wynosi w Polsce 10 PLN, dla 10 paczek koszt dostawy pojedynczej paczki wyniesie 1 PLN; jeśli zostaną skonsolidowane tylko 2 paczki, koszt dostawy pojedynczej wyniesie 5 PLN.

Jeśli tylko sprzedawca posiada odpowiednio duży wolumen miesięczny (średnio > 30-50 paczek w miesiącu) i jego przesyłki nadają się do konsolidacji pod względem parametrów jest w stanie wynegocjować z brokerem kurierskim dodatkowy rabat na dostawy do krajów UE sięgający nawet -30% stawki detalicznej. Dodając do tej stawki kilka złotych za dostawę paczki w Polsce w przesyłce skonsolidowanej całkowity koszt transportu paczki do UE od drzwi do drzwi jest niższy średnio o kilkanaście złotych od stawki podstawowej.

Paczki do magazynu dystrybucyjnego brokera kurierskiego mogą oczywiście być dostarczane również własnym transportem i tutaj w uprzywilejowanej pozycji są sprzedawcy których siedziba firmy znajduje się w tym samym mieście lub niedaleko magazynu kuriera.

Największy partner biznesowy Polski

Oferta konsolidacyjna na transport paczek z Polski do krajów UE

Ze wszystkich krajów Unii Europejskiej największym partnerem eksportowym Polski są Niemcy. Bardzo atrakcyjną ofertę konsolidacyjną na transport paczek z Polski do Niemiec, dedykowaną tylko na ten rynek można znaleźć na stronie Kurier do Niemiec.

Koszt dostawy zaczyna się od 24,76 PLN dla paczek o wadze do 2 kg, za przesyłki o wadze do 30 kg stawka to 33,04 PLN. Jak zawsze w przypadku oferty konsolidacyjnej do powyższych stawek należy doliczyć koszt dostawy przesyłki ze zbiorczymi paczkami do magazynu dystrybucyjnego przewoźnika, który mieści się w Zgorzelcu.

Na dostawy przesyłek skonsolidowanych w Polsce Allekurier oferuje również bardzo atrakcyjną stawkę: 10 PLN za przesyłkę o wadze płatnej do 31,5 kg. Przy wysyłce kilku paczek w zbiorczej przesyłce jednostkowy koszt dostawy paczki po Polsce wyniesie więc raptem kilka złotych.

Wartym podkreślenia jest fakt iż aby skorzystać z tej oferty nie jest wymagany minimalny wolumen miesięczny wysyłanych paczek. Stąd jest to rozwiązanie szczególnie komfortowe dla klientów którzy w danym dniu czy okresie czasu mają do wysłania kilka paczek do różnych odbiorców w Niemczech i szukają obniżenia całkowitego kosztu transportu. Nie ma żadnych stałych czy ukrytych opłat, nadawca płaci tylko za samą usługę transportu paczek.

Ile wynosi czas dostawy?

Przeciętny czas dostawy przesyłki z Polski do Niemiec to 3 dni:

  • 1. dzień - odbiór przesyłki zbiorczej od nadawcy w Polsce
  • 2. dzień - dostawa do magazynu dystrybucyjnego w Zgorzelcu, dekonsolidacja i przekazanie paczek do niemieckiego kuriera
  • 3. dzień - dostawa do odbiorcy w Niemczech

Oferta funkcjonuje pod nazwą GLS Business Parcel i można ją aktywować samodzielnie na stronie AlleKurier.pl.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto