Sprawdź telefon do kuriera - jak to wygląda w praktyce?

Jeżeli Twoja przesyłka jest już w drodze, na pewno chciałbyś dowiedzieć się na jej temat więcej. Jedną z ważniejszych informacji, które warto poznać jest godzina przyjazdu doręczyciela. Pewnie nieraz zastanawiałeś się jak skontaktować się z taką osobą. 

Po wpisaniu frazy “sprawdź telefon do kuriera “ nie znalazłeś satysfakcjonujących informacji? Dowiedz się, jakie firmy dają możliwość bezpośredniego kontaktu z dostawcą. Kurier z pewnością pomoże ci rozwiązać każdą sytuację.

Poczta Polska

Poczta Polska to firma, która oferuje usługi pocztowe oraz bankowo-ubezpieczeniowe. Funkcjonuje od 1558 roku. Na przestrzeni lat zaszło wiele znaczących zmian. Począwszy od wyposażenia pracowników w terminale płatnicze po udostępnianie ich numerów telefonów Codziennie na terenie Polski przesyłki doręcza około 3500 kurierów. Od 2018 roku firma wprowadziła możliwość kontaktu z doręczycielem. Nie trzeba się nigdzie logować, aby sprawdzić numer telefonu do kuriera, ponieważ w dniu doręczenia przesyłki jest on wysyłany SMS-em. Motywacją do wprowadzenia takiego rozwiązania była duża ilość sytuacji, w których dochodziło do nieporozumień i przesyłka była doręczana akurat, gdy nikogo nie było w domu. 

Sprawdź telefon do kuriera

InPost

Firma ta została założona w 2014 roku. Jest głównie znana z paczkomatów, jednak oferuje również usługi kurierskie. Zdecydowanym atutem Spółki jest spersonalizowaną aplikacja, która usprawnia odbiór przesyłek. Sprawdź numer telefonu do kuriera za pomocą aplikacji lub skontaktuj się za pomocą Whatsappa. Jest to największy operator logistyczny w kraju, więc oferuje wiele możliwości. Dodatkowo informację na temat doręczyciela można uzyskać poprzez chatbota. W dniu doręczenia paczki odbiorca dodatkowo dostaje informację SMS oraz email z danymi kuriera potrzebnymi do łatwego kontaktu. Co ciekawe InPost współpracuje również z Asystentem Google za pomocą którego oprócz numeru telefonu można uzyskać informację o najbliższym paczkomacie lub po prostu skontaktować się z firmą. 

DPD

Francuskie przedsiębiorstwo jest również jednym z liderów. Co ważne - posiada globalny zasięg. Zostało założone w 1976 roku.  Mimo długoletniej działalności firma oferuje mniej możliwości, aby sprawdzić numer telefonu kuriera. Jest to możliwe jedynie za pośrednictwem strony internetowej. Aby uzyskać kontakt do doręczyciela należy: 

  1. Wejść w Panel Klienta
  2. Wpisać numer zlecenia, a następnie kliknąć wyszukaj 
  3. Rozwinąć zakładkę “Sprawdź telefon do kuriera” 
  4. Wprowadzić kod pocztowy
  5. Wpisać kod z obrazka
  6. Kliknąć pokaż - wtedy uzyskamy informację z numerem telefonu kuriera
Sprawdź telefon do kuriera

DHL, UPS, FedEx

Firmy takie jak DHL, UPS, FedEx niestety nie ułatwiają klientom sprawy ze zdobyciem numeru do kuriera. W porównaniu do poprzedników jest trochę więcej pracy. Aby uzyskać informację i możliwość kontaktu z doręczycielem należy zadzwonić na infolinię, a potem po identyfikacji zostanie nam podany numer telefonu kurier. Ewentualnie w ofercie jest kontakt drogą online. Numery na infolinię przewoźników: 

  • DHL: 426 345 345 
  • UPS: 22 489 48 77 
  • FedEx: 801 001 200 

Sprawdź telefon do kuriera - podsumowanie 

Sprawdź telefon do kuriera, bo już wiesz jak to zrobić! Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ pozwala na zaplanowanie dnia lub, w miarę możliwości, przesunięcie godziny doręczenia na bardziej dogodną. Niestety sytuacje, w których kurier przyjeżdża, a nas nie ma w domu są bardzo częste. Dlatego warto kontaktować się z dostawcą, aby mieć rozeznanie i nie marnować naszego czasu oraz kuriera.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki